Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Piatra Neamt, Perla Moldovei (41)


Recommended Posts

Carmen, io melodia asta o ascult zilnic de vreo 2 sapt. la radio 21...[:D] Buzdugan e bestial! Cuvantul cu pricina inseamna "sari" cica...asa am auzit, cel putin...[:D] Pt. Dana, special, de la cumatra, cu dedicatie: [:D][zz][zz][zz] Ecaterina, felicitari pentru cele 5 lunite, la cat mai multe cu sanatate si bucurii! Ana, Iustina e bine, e la gradinita, cica ieri a dat spectacol cocotata pe masa, a cantat la microfon si dupa ce-a terminat, toti copiii se uitau la ea fara vreun gest, iar ea: acum am terminat, de ce nu aplaudati? Apoi cica au facut parada modei si ea si-a prezentat fustita f. mandra, s-a fatait intruna...[:D] Cica bantuie o viroza urata rau...din 29 numai 11 sunt la gradinita...nici nu stiu ce sa fac...maine as tine-o acasa... Lora, mami de [url="http://community.webshots.com/user/LoraG76"]IUSTINA[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 197
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

quote:
Originally posted by carmenstefi
neata fetele!!!!!![:D] dana ,nu-ti fa griji cu pastilele,inhato acu ca nu se intampla nimic,am mai patito si eu ,acu depinde de ce iei si stai calma ca ai sa slabesti prea mult!!!si o sa mor de invidie[cool][^] [
Carmen adevarul e ca nici nu stiu exact cand am uitat-o,eu zic ca acum 2 seri dar mai stii [batcap]Am patit sa mai uit in cate o seara,dar pana in 12 ore imi aminteam si o luam atunci,acuma,am luat 2 aseara [:D],pe la 23 citeam prospectul de la Diane ca sa ma luminez [:D]Treb sa ma duc la dr sa vad de un sterilet,dar mi-e frica [:D] Mai,eu as veni la tine la o cafea,dar nu stiu la cat te trezesti tu,ca eu sunt mai matinala,asa,pe la 8 hoinaresc pe drumuri.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neatza! Eu sunt zombi...am adormit pe la 3. Stefan a facut azi-noapte febra mare si l-am pazit toata noaptea. Cu vremea asta ciudata, acum e cald, acum e frig, acum bate vantul acum e soare, a prins vreun virus si dintr-o data a facut febra, ii curge nasul, mai nou ii curg si ochii, tuseste urat si imi zice ca iol doare in piept cand tuseste. Asa ca azi o sa vina dr. noastra sa-l vada un pic. Sper doar sa nu mai faca febra, ca asta ma doare cel mai tare. Adriana, n-am mai reusit sa ma sui la volan. Vreau sa ma duc pe la Izvoare, pe undeva pe unde nu e circulatie si sa fac o tura cu masina si apoi sa ma incumet prin oras. Eu am facut scoala pe opel astra si acum as conduce o solenza, si am inteles ca sunt diferite, deci am emotii. Ana, sa-ti traiasca fetita! Sa fie sanatoasa si sa-ti aduca numai bucurii! Fetelor care vreti sa faceti scoala de soferi, are dreptate Dana, cu totul ajunge cam 10 mil. Scoala in sine eu dat 6,5 mil, 500.000 legislatia, taxe de examinare de nu stiu cate ori, pozele te puneau sa le faci la ei (ptr dosar, nu ptr permis), taxa sa-ti prelucreze dosarul, fisa medicala, etc, se aduna. Si intr-adevar, foarte multi pica la sala. Mie mi se parea mai usor de trecut la sala si mai greu la oras, dar, e exact invers - daca nu ai timp sa inveti. Si cum toate aveti familie, copii, mancare de facut, curatenie, nu prea iti arde sa stai sa faci chestionare. Eu am si trisat [:D] dar sa nu ma spuneti! Ca sa poti iesi la condus trebuie sa faci un chestionar cu minim 18 pct. L-am dat odata si am facut vreo 16. M-am enervat si m-am uitat ce chestionare avea profesorul, le-am cumparat din oras si cum stateam in banca a doua mi-ar fi cazut iar chestionarul nr. 5 (ptr ca am observat ca le desfacea de fiecare data si incepea cu primul). Asa ca am luat primele 6,7 chestionare si le-am facut de atatea ori ca le-am invatat aproape pe dinafara [:D]. La urmatoarea examinare m-am asezat in aceeasi banca si mi-a cazut chestionarul nr. 5. Bineinteles ca le-am facut pe toate! Si am reusit sa ies la traseu. Cu politia a fost mai greu, ca acolo au ei chestionarele lor, dar oricum sunt mai usoare decat cele care se gasesc prin oras. Numai ca trebuie facute chestionare pana te plictisesti! Aoleu ce-am mai scris! Cristina si [aerob] Stefan Costin (25.02.2005) http://www.shutterfly.com/view/pictures.jsp http://community.webshots.com/user/ellinia_c
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cristina imi pare rau de Stefan,ai dreptate cu vremea asta,si mie mi-e frica de mor sa nu-mi raceasca si ai mei,de accea le mai dau preventiv vit C,oscilococinum,echinaceea,proposept,am mai vazut aseara pe la stiri ca au aparut si cazuri de gripa in tara,noi nu ne-am vaccinat nici unul,de acum incepe sezonul bolilor [bang] Incearca sa ajungi si la medicul hemeopat,eu zic ca merita,nu te agita ca face febra,asta e un semn ca organismul lupta impotriva infectiei,asa ne-a explicat dr hemeopata,si ne-a mai zis ca astia in afara abia de la 39 gr in sus iti dau pt febra ceva... Lora lasa mey,eu ma pastrez pt tine,poate ne incumatrim atunci [:D][pk]!!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

lora,saruma-na de traducere,sincer eu ieri am auzit-o prima oara,sa pic jos cand am auzito la radio si aseara cand am primito si eu era si stefi pe langa noi si ghiciti cum striga???tula!!!!si mai zici sa nu invete copilul prostiii dar le trece ca is mici si nu dai explicatii la atea,sper iar cu iustina ta draga,suna cam promitator ce spui tu asa ca sa nu te mire ca o sa ajunga o vedeta!!!!e o scumpaaa!!![pup][pup] dana poti veni oricand,ma pot trezi pt o cafeaaa ma suni si gata,nu e nici o problema si nu numai pt cafea.[papica][cheers][alcool] cristina,dar ai fost fff descurcareata la sc.bravooo,te pup pt asta.[:X] carmen si stefi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Carmen nu vin eu peste tine la 8,stai linistita! Bey,va vine sa credeti,n-am apa si sunt moarta fara [bang][bang]Carmen am ramas in locul tau [q] Lora eu acum am vazut c-ai editat in urma noroc cu Carmen,a dat Iustina spectacol,bravo ei [cool][flo]!!Sa vezi cand va merge la dansuri... M-ai pus pe ganduri,as tine-o si eu maine pe Ana acasa,sa vad azi daca sunt copii bolnavi la ea in grupa.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna! Copii mei sunt bine. Mai tuseste Rares, dar nu prea tare. Asnoapte chiar au dormit bine amandoi. Si la ei la cresa e jale, nu stiu daca ieri erau jumate prezenti. Cristina imi pare rau ca iar e bolnavior Stefan. Ai mei am observat ca nu fac febra cand sunt raciti. Tare urata e treaba asta cu febra, mai ales noaptea. Sanatate multa baiatului! [pup] Dana nu stiu ce pastilutze iei tu, dar si eu mai uit cateodata sa iau si nu am patit nimic. Daca iei deja de ceva timp, cantitatea de hormoni din organism e destul de mare ca sa nu se intample nimic de la o singura pastilutza uitata. Stai linistita! Carmen nu mai stiu daca ti-am spus ca am vazut toate pozele si Stefi a crescut, imi plac de mor zulufii ei. E dulce, dulce. Si pozele de la gratar in zapada sunt super! Daca faci magazin de hainutze, devin client fidel (sa faci carduri de fidelitate!). Melodia aia am auzit-o si eu ieri [alcool]. Daca ar sti fetitzele alea ce canta [:D]. Lora Iustina nu ne dezamageste niciodata! [il] Are stofa de vedeta, asa ca pune mana si fa niste cursuri de impresariat, ca acus aveti de negociat si programat spectacole. Allexa felicitari ca te-ai hotart sa faci scoala! Bafta multa! Ana la multi ani si multe lunisoare in continuare Ecaterieni. Bafta in gasirea unu i sediu mai bun. Ce magar proprietarul! Auzi, sa va duceti voi sa cereti marire de chirie [alcool]. Ce tampit! Fetelor, nu mai editati atat din urma, ca citesc odata mesajul, apoi voi editati si nu mai stiu ce am citit si ce nu (mai ales ca eu cam citesc 'pe sub masa' la servici). Moderatorul s-a referit la 3-4 mesaje scrise imediat unul dupa altul. Adica scrii o propozitie, o trimiti si iti amintesti sa mai scrii una si mai bagi un mesaj in minutul urmator... si tot asa, in mod constant. Daca ai mai mult de spus, chiar daca nu a mai scris nimeni intre mesajele tale, bagati mesaj nou, sa fie lizibil. Va pup pe toate, spor la munci.[pup] Laura [mamica] de shtrumphi gemeni, [zana] Bianca Andreea si [bonjovi] Rares Mihai (13.06.2005) [url="http://laurasn.shutterfly.com/action"][foto]Fotografiile noastre[/url][url="http://dropshots.com/LauraSN"] Filmulete cu shtrumphi [/url] [url="http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=77878"]Poveste cu shtrumphi [/url], [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=114871"]Cugetari gemene[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Laura pai de aia m-a pufnit pe mine rasu'...auzi sa-i cerem noi mamrire de chirie.....ei dar trece. Stii tu 'orice sut in fund e un pas inainte'. Carmen iesim si noi dar sa vedem pe la ce ora. Da un mesaj cand te gandesti sa iesi. Sau un beep pe tel. Ana - mami de [bebic] Ecaterina-Maria si [majoreta] Casandra-Petronela www.elipetromed.ro
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Laura merci,incerc sa ma linistesc(diane 35 iau) Mai,azi vreau sa fac ceva,nu pot sa zic,ca nu vreau sa fac pofta Adrianei(nu e dulce si ma gandesc ca nici nu-i place ,ca e ceva mai [:D] ),insa n-am apa si asa ca treb sa astept sa vina,in acest caz,fara prea multi bani in buzunar,ma duc sa iau un ziar si sa hoinaresc pe aici prin Darmanesti ca pana la 12 mai este [bang] V-am pupat si intru mai trz.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hai mai Dana, ca ne faci curioase...zi-ne ce faci, mai ales ca nu e dulce - eu sunt in pana de idei tare, nu mai stiu ce sa mai fac de papa. Ana, si noi am patit-o cu chiria, tot de la inceputul anului si tot dublata. Asta este, profita si ei cat pot, cu cine le merge, le merge. Sunt niste preturi la chirii de mori, nu alta. Si daca iti mai trebuie si vad comercial si sa fii la vedere chiar ca trebuie sa bagi mana adanc in buzunar. Cei mai fericit sunt astia acrea aveau spatii acolo vis-a-vis de Teatru. De cand au supraetajat tot cauta chiriasi. Am fost sa vad si eu un spatiu acolo, mai mult asa de curiozitate ca stiam ca nu mai pot apropia. Cer foarte mult si, prin urmare nici nu le inchiriaza nimeni! Carmen, tot asa tarziu se trezeste Stefi? Ce bine e de tine! Poti sa dormi si tu pana mai tarziu! Laura mersi frumos! E cam jale prin gradinite acum, in perioada asta! Cristina si [aerob] Stefan Costin (25.02.2005) http://www.shutterfly.com/view/pictures.jsp http://community.webshots.com/user/ellinia_c
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...