Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Piatra Neamt, Perla Moldovei (41)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 197
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

neata!! Am intrat la cafea! Alexa chiar ca e un dulce[:)] si seamana bine cu tine,asta...la prima vedere [:D] Cristina cum ati sarbatorit ieri?? Lora fac si teme,fac de toate [zid] Laura esti la serviciu?Daca da,inseamna ca cei mici sunt mai bine... Marani e curios totusi sa fi facut febra asa de mare de la dinti,hai un 38 max,dar 39,5 ....Multi dr spun ca de la dinti n-are voie sa faca mai mult de 38,daca te-ai fi dus de ex la Schimidt ar fi zis ca nu e de la dintisori.Oricum ma bucur ca e bine si n-aveti probleme! Carmen Esi eu am fost satula ca si al meu era f f mamos,acum parca s-a mai potolit nitel,dar la fel faceam si eu [bang]Dar Edi unde iti este?Soacra e de aici din oras?? Carmen ai reusit sa rezolvi ceva la politie?Banuiesc ca acum dormi [:D]Trezireaaaa[}:)]!!! Lora eu n-am auzit inca nimic cu gradinitele,am sa intreb educatoarea. Ma duc sa fac curat,Ana mi-a varsat dimineata cana de ceai a lui frate-su pe jos in bucatarie si am totul lipicios pe acolo,ca era indulcit cu miere de albine.V-am salutat!!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neatza... Va salut rapid si ma duc sa mai dorm un pic. E a treia noapte nedormita....s-au certat vecinii de deasupra si mi-au trezit fetele....[bang][blabla][:(!] Ar fi trebuit sa ma duc sa-i smotruiesc bine, dar.....am lasat pe alta data.[haibat][neand] Allexa am vazut si noi pozicile - scump foc baiatul mamii[:D] Ana - mami de [bebic] Ecaterina-Maria si [majoreta] Casandra-Petronela www.elipetromed.ro
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna! Eu sunt la servici, copii sunt multi mai bine. Si rezultatul la exudat a confirmat ca nu au avut nimic in gat, deci bine ca nu le-am dat antibiotic. Allexa, pe fuga am aruncat un ochi pe cateva poze. Cred ca din parc la Aurora, sau nu stiu de unde, dar mi-e cunoscuta figura ta. Cred ca ne-am mai intalnit. Baiatul tau e un dulce, dupa cum spuneau si fetele. Sa-ti traiasca! Ziceai ca ai citit jurnalul nostru,multumim! Nu am mai scris de muuult in el, desi mi-ar fi placut, nu am mai avut timp. Dar am dechis aseara un subiect la 'Poznasii...', ca sa pot nota macar din perlutzele pe care le scot pe banda rulanta mai nou [:D]. Poate de asta reusesc sa ma tin. Am pus link la semnatura. Carmen, sper ca s-au lamurit treburile intre tine si sotior si armonia domneste din nou la voi. Asta e viatza, daca nu te certi un pic, parca e prea multa monotonie. Numai sa nu ajungi sa te certi ca vecinii Anei [:D]. Laura [mamica] de shtrumphi gemeni, [zana] Bianca Andreea si [bonjovi] Rares Mihai (13.06.2005) [url="http://laurasn.shutterfly.com/action"][foto]Fotografiile noastre[/url][url="http://dropshots.com/LauraSN"] Filmulete cu shtrumphi [/url] [url="http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=77878"]Poveste cu shtrumphi [/url], [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=114871"]Cugetari gemene[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

hai neata fetelor!!!![:D][:D] sa nu radeti de noi[:D][:D]....stefi acu s-a trezit la 10.25[8D],eu fac 13/14 [bang][bang]prin casa de o ora ca nu am apaaaaaa,e vreo problema cred, asa ca nu stiu cum o sa iesim afara dar cred ca ne vom scalda in niste apa plata[baie],ce fain!!!!iar la politie am rezolvat dana,am term fff repede ,spre surprinderea mea[bis] si am luat permisul in 3 ore,dar sa nu ma intrebati ca el a fost expirat 10 ani dar de condus cam rarut am condus,asa ca mai e o problema o sa ma puna barbat miu la sofat,asa ca.....[bonjovi][bonjovi] ce faceti voi????sa stiti ca si eu muncesc la stefi cu pampersul[copil] ,trb sa o tin numai cu chilotei ca sa mi faca la olita si spune dar daca iam scapat pamp., mai greu zice iar la somn nu i lam dat jos inca,muncim.[duel] adriana ce faci???lara??sa ai grija de tine si sa te odihnesti dupa aglomeratia aia din bucuresti,ca stiu ca e jale.[haibat] vreau apaaaaaaaaaaa!!!iar ne ducem in vizite ,la spalat[dus] pupici de la carmen si stefi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Carmen, suntem bine, ca sa zic asa, multumesc! E adevart cam stresati de trafic. Permisul expira dupa 10 ani? Esti soferita veche deci. i-am facut Larei si exudat faringian si nazal - si la cel nazal a iesit un streptococ auriu - culmea! ea n-a fost bolnava deloc nici inainte si nici acum nu prezinta vreun semn sau simptom. Asa ca cu gradinitele am rezolvat-o, pana vedem ce si cum. Laura, tu le-ai facut numai analizele din gat sau si nazal? Ca uite surprize pot aparea de peste tot - nici nu ma asteptam , ma gandeam ca mai degraba sa aiba viermisori Lara mea. Sunt cam in dilema - am citit pe net ca 30% dintre persoane sunt purtatori sanatosi ai stafilococului (sistemul lor imunitar e rezistent la el)- insa se poate transmite altora, deci trebuie facut ceva. Parca ma doare sufletul sa-i dau antibiotic, vazand-o complet sanatoasa, insa pana la urma cred ca n-avem de ales. O doct. ne-a spus de Augmentin, 3ml la 12 ore - chiar ca nebunelul asta auriu mi-a dat batai de cap[bang] Adriana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Adriana asa a avut si Casandra mai in iarna, tot acelasi streptococ auriu. I-am dat antibiotic si n-a disparut - am mai scris eu ca era destul de tare si n-a rezolvat problema(4ml/12 ore - tot augumentin) Dupa asta m-am hotarat si am trecut pe homeopate. Cu ele s-a rezolvat problema intr-o sapt. Acum abia i-a mai curs nitel nasul, dar a trecut de la sine. Ce a fost mai eficient - IRS 19 - este un spray nazal. Asta ni l-a dat dr de la spital(se dau 3 pufuri/zi). Ana - mami de [bebic] Ecaterina-Maria si [majoreta] Casandra-Petronela www.elipetromed.ro
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[hia]am citit din urma, stati linistite ca e totul ok[;)] Lora sotul a plecat cu motivul ca nu are unde invata, dar nu m-a abandonat (ca sa zic asa).Si apoi se discutase de sambata despre o eventuala plecare.Ce vreti, dezavantajele unei garsoniere [bang] Dana Edi sta la mama 2 zile pentru ca si eu am cate ceva de rezolvat. Ana de ce n-ai sunat la 112 si se linisteau imediat vecinii[poc], mai ales daca era foarte tarziu si au si antecedente. Laura ca vecinii Anei nu voi ajunge niciodata sau daca s-ar ajunge asa, a doua zi am fi la tribunal.Noi suntem doar...orgoliosi, ca de' eu is "taur"[pk] Adriana da-i baiatului Augmentin si apoi neaparat repeta examenul.Cu "aurii" astia nu-i de gluma ca nu mor cu una cu doua[:(!]Sanatate multa! Carmen E. si [copil]Eduard-Costin (28.02.2003)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...