Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

Total off topic: (chiar m-a siderat morala asta de doi bani a oocristinei facuta domnishoarei de 21 de ani care incearca sa se adapteze la viatza prietenului ei si sa faca ce e mai bine, din dragoste) Sa intzeleg ca oamenii divortzatzi si cu copii sunt asha un fel de PARIA SOCIETATZII, nishte terminatzi care nu mai au dreptul sa fie fericitzi, nu.... OOCRISTINA? Sau te deranjeaza diferentza de varsta? Nu pricep prea bine. Fata e libera sa se [xinpat] cu cine vrea. Sunt 10 ani diferentza nu 100. Intre parintzii mei este cam aceeashi diferentza. Nu vad care e problema. Daca ei se intzeleg... vi tu si o judeci ca nu-i mai sunt buni barbatzii de varsta apropiata. Zi-mi si mie, ca sunt curioasa: ce are in cap un pushti de 21, 22, 23 de ani. O ia, o ......... si-o lasa, ca de..... ma-sa nu e de acord ca baiatul ei sa se insoare asha devreme, are facultate de terminat si nesimtzita aia profita de el saracu. Asha ca eu cred ca fata stie ce vrea. Un barbat copt, cu experientza vietzii, care stie ce vrea de la viatza si cum sa obtzina, care a trecut printr-un divortz si stie ce gresheli a facut de a ajuns in situatzia asta. Alegerea este a ei, asta are ea nevoie si nu cred ca are nimeni dreptul sa comenteze ce face ea cu viatza ei, exceptand momentele cand e invitat sa se pronuntze cu privire la problema. Fata nu vrea sa stie decat cum se poate apropia de copilul prietenului ei.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 53
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Tzuni, [flo] Ce este urit si trist? Nu inteleg exact ce te supara. Sau adevarul supara intotdeauna? Am fost rautacioasa cu prietenul lui Carmenyellow? Este doar o sicana. Este dreptul lor sa fie impreuna, sa fie fericiti. Nu au nevoie de aprobarea mea. M-am gindit doar ca 21 de ani este o virsta la care orice fata trebuie sa fie ea printesa. Unica. Rasfatata. Probabil ca este. Nu cred ca Carmenyellow se astepta ca toata lumea sa o aprobe. A fost un raspuns instinctual. Am si precizat. De mama ultratematoare. El este un barbat de 31 de ani, care stie ce este viata. Nu am incredere in barbati, pur si simplu.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ce sa aprobe lumea? Domnisoara are o relatie cu un barbat liber. Iar intrebarea ei este cum sa se poarte cu fiica lui in asa fel incat sa-i fie bine copilului. Esti chiar culmea! Vrem, nu vrem, fostii soti (sau actualii uneori?) pot avea relatii cu domnisoare mult mai tinere/frumoase/fara celulita/sani tari decat noi, asta-i viata! Dar chiar asa, sa dam in cap tinerelor pentru ca sunt eligibile si sa le facem sa se simta vinovate? E jenant. Tu nu ai raspuns ca o mama tematoare ci ca o sotie tematoare... Important este sa le fie bine copiilor... sau despre ce vorbesti? Ce e de aprobat la ce a spus Carmen? J si Carlita Carliontz (05.02.2006)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Noideea, fii calma. Sa inteleg ca nu dai 2 bani pe barbatii tineri si necopti? Cei de 21, 22, 23 de ani trebuie sa ... ce? Sa se insoare, sa faca un copil, sa ajunga la 30, ca sa devina viabili? Abia dupa 30 de ani si dupa un divort cu copil mic un barbat stie ce vrea? Hei, pace! Chiar nu credeam ca voi supara atita lume. Ii doresc sa fie sanatoasa si fericita! Cu cine doreste ea. Nu are nevoie de aprobarea mea, repet. Sincer, chiar crezi ca parerea mea este atit de importanta? Sau este importanta in masura in care te afecteaza? Vrei sa am aceeasi parere cu tine? Ok, barbatii dupa 30 de ani, trecuti prin viata cu copii, divortati, sunt cei mai cei. Este bine? Calm Noideea, calm. [canada] Considera-l steagul pacii.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu am inteles , Cristina. Am aceeasi parere, bine depinde de oameni. SI de domnisoare, care accepta. Pentru mine la 20-21 ani e iubirea pura (bine ca poate au trecut peste astea demult[detectiv]). Poate e iubire dar nu totala. Mintea lui nu mai e numai pentru ea. Imposibil sa nu se simta sechele dupa divort, regrete si dorinta de a face cat poate pt cea mica. "Cu cit esti mai entuziasmat de viata, cu atit mai multa bucurie vei gasi in ea." zepellina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Scuze, a luat-o netul razna.....[alcool][alcool][alcool][alcool]. Instinctual am reactzionat si eu. OOcristina, chiar nu m-am suparat asha tare pe tine ci pe ceea ce reprezintzi: acei oameni care te arata cu degetul fara sa se gandeasca la viatza si la conjunctura. Am luat-o in prima faza destul de personal. Sunt viitoarea posesoare a unei situatzii asemanatoare. Divortz si etc si nu ma incanta deloc modul asta simplist si rautacios, bine inradacinat in conceptzia unora, conform carora divortzatzii sunt nishte terminatzi, nishte ratatzi. De parca oamenii care nu divortzeaza au ceva mai bun in ei decat aia care divortzeaza. Te loveshti de preconceptzii si de judecatzi din astea si gura lumii, chiar daca nu trebuie sa te afecteze ... din pacate, te afecteaza. Ca asta e mentalitatea generala. "AAAAAAA... e divortzat", ca un stigmat. Si uite cum stai si itzi faci o gramada de ganduri, ca vezi ca oamenii sunt asha cum sunt si te loveshti de mentalitatzi din astea romaneshti. Scuze pentru marele off topic, dar chiar nu m-am putut abtzine. OOCristina, sper sa nu te superi pe mine ca m-am ambalat. Sunt chestii mai vechi la mine, nishte asha zise scuze la topicurile mele pe care nu le pricepea nimeni (eu tot explicam de ce nu vreau sa plec, ca viatza copilului meu va fi afectata de conceptzia lumii despre familiile dezorganizate si despre copiii care provin din randul acestor familii care au un minus in societate tocmai din cauza mentalitatzii si eram luata la mishto cum ca chestiile astea sunt doar scuze).
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

pe un site despre copii se cere un sfat " cum sa te apropii de copilul partenerului ca sa ii fie bine copilului"... iar voi va apucati sa o judecatici poate ea e cauza divrtului , ca asa ii trebuie , ca nu are dreptul moral sa se iubeasca un barbat cu 10 ani mai mare, ca mama ei ar avea ceva de spus.... [xx(] sincer oocristina reactia ta e , asa cum spunea cineva mai spus, reactia unei neveste speriate ca sotul poate sa o lase pt una mai tanara....
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sint de apreciat eforturile unui copil de 21 de ani(nu uitati,e inca un copil) care din dragostea pe care i-o poarta iubitului ei cere un sfat,se inscrie pe un site dedicat copiilor.O preocupa copilul.Alte motive/comentarii cred ca nu isi au rostul.Ea nu stie ca a ales o mare comunitate in care parerile sint impartite,sint femei cu probleme mai mari sau mai mici,cu frustrari asemenea. Carmen,deocamdata eu zic sa lasi lucrurile asa cum sint,fetita e prea mica sa priceapa ceva,incearca sa ii explici prin vorbe simple,ca mami a ei v-a fi mami toata viata si ca tu esti doar prietena lui tati.O prietena care o iubeste.Careia ii place sa se joace cu ea.Si nu te apuca sa ii cumperi multe lucruri,la virsta asta nu cunoaste valoarea banilor,lasa-l pe tatal ei sa o faca...sa vina de la el.Copii sint perspicaci si prind din zbor vorbele spuse in familie(ex:ii cumpara jucarii,hainute etc dar tot pe banii lui taica-su,chiar daca nu e asa).Nu te astepta sa te "inghita" fosta sotie,nu o v-a face niciodata,e in firea lucrurilor,dar cu timpul incearca o relatie civilizata cu ea.Pentru copil,copilul nu are nicio vina.Succes iti doresc,aici o sa gasesti multe pareri venite din experienta fiecareia,sper sa extragi esenta din fiecare raspuns si sa gasesti calea cea mai buna pentru a te apropia de un suflet fraged si nevinovat. Ah,uitasem ceva ft.important:daca iubesti tatal v-a trebui sa iubesti si copilul,pentru ca e o "bucatica" rupta din el,indiferent ca e facut cu alta femeie. Aniela
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...