Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

Marius , din cate stiu eu divortul nu se obtine la fel de usor ca actul de casatorie la primarie. Din moment ce fata a spu ca e cu el de ceva timp si ca e in plin divort respectivul , si ca mama fetitei e exact in aceeasi situatie ma gandesc eu ca oamenii nu s-au mai inteles la un moment dat , au incercat sa rezolve problema , nu au reusit , s-au separat si in urma separarii au hotarat ca nu mai are rost. Prin urmare s-a intentat divortul care acum este pe rol. Fata a venit sa intrebe aici cum se poate apropia de fetita , cu cele mai bune intentii. Nu vad rostul acestui razboi. barbatul si femeia aceea care au un copil au luat o hotarare. Amandoi au mers pe cai diferite , alaturi de altcineva. Tu nu le cunosti situatie , nimeni nu le cunoaste situatia , asa ca hai sa ii raspundem la intrebare si nu sa aruncam cu pietre din diverse motive. Si ca un P.S: in cazul unui adulter eu nu-l dau vinovat pe "intrus" ci pe cel care a consimtit aventura. Ca eu nu sunt casatorita sau intr-o relatie sentimentala cu "intrusul" , ci cu partenerul. Intrusii , iarasi in ghilimele , pot incerca linistiti o viata intreaga , ca daca eu si partenerul suntem neinteresati nu miscam nici un deget. "Mult mai grava ar fi etichetarea nedreapta a unei persoane pe care nu o cunosc deloc " http://www.youtube.com/watch?v=GewaLNZ1100 http://www.flickr.com/photos/13005458@N00/
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 53
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

si pentru cei care aproba relatia mai mult sau mai putin adulterina, ce o sfatuiti pe duduia de 21 de ani, cum sa se apropie de acel copil???? ca nu sunt alte amanunte de la autoare??? pe ce baza? raspundeti la care intrebare? ce vrea ea de fapt, autoarea? a intrat, a pus aici un subiect si... pa!!!! fara alte amanunte nu cred ca se pot da sfaturi, si nici chiar catalogari. desi asa reiese din postare, ca-i relatie adulterina... eu, personal, la varsta mea, cu doi copii si o casatorie in spate de 16 ani.... nu ma pricep ce sa-o sfatuiesc!!! sincer, si nici nu doresc! Kari
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ok doki, Intrebari: 1. Ce inseamna "sunt de ceva vreme?" 1 luna doua 1 an, doi? 2. Tu de ce crezi ca fetita nu te agreaza? Care este opinia ta? 3. Care este relatia intre fiica si mama ei? 4. Foarte important: Ei de ce divorteaza? Care sunt motivele pe care le stii tu? 5. Dar sotia? Care sunt motivele ei? 6. Cine a intentat divortul? (El, ea, amandoi de comun acord) si de cand a inceput procesarea? 1 luna doua ... noua? Sa nu-mi spui ca sunt fix la prima infatisare ca si mor... [:)]
Eii acum merg la rece, ok? Marius Pernes www.marius.rdsor.ro / [url="http://community.webshots.com/user/mariuspernes"]Mai multe...[/url] [url="www.romleas.ro/legi/juridic.html"]Pagina legislativa[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Marius, jos palaria. Mai intilnesc pe cineva normal pe aici. Normal dupa standardele mele, desigur. Si anormal dupa standardele altora. Cred ca lumea a luat-o razna. Normal este acum sa aprobam si sa acceptam comportamente promiscue? Ce mai este NORMAL in lumea aceasta? Ar fi niste reguli, minime, de comportament? Ne mai putem baza macar pe ceva? Putem spune la un moment dat: asa nu se face? Cind? Ca femeie, ma gindesc ca aceasta domnisorica poate face ce vrea. Si ca mama. Atita timp cit nu intreaba cum sa se imprieteneasca cu copilul meu. Chiar nu inteleg! Cum vrea sa fie prietena fetitei, cind ea il ia pe tatal fetitei de linga fetita? Este vorba despre o perversitate mai noua? Asa este "trendy"? Sa cresti fara parinti aproape? Recunosc, sunt depasita poate de libertatile civilizatiei actuale. Postind pe un forum cu mamici, ce astepta? Sa ii spunem: draga mea, noi avem experienta la crescut copii si stim exact ce puncte slabe si vulnerabile au. Poti folosi tehnica "mironositei indragostite", ca merge intotdeauna la copii. Asa poti deveni cea mai buna prietena a fetitei prietenului tau si poate ca te va accepta mai bine in locul mamei ei. Cind va fugi de acasa in adolescenta, se va duce la ea, prietena cea mai buna? Cind nu o va intelege mama ei, va veni la ea? Cind ii va veni prima data ciclul se va duce la ea sa se confeseze? Cind o va "face" prima data, nu ii va spune mamei, ci prietenei tatalui, prietena ei? Asta vrem noi, mamicile? Asta aprobam si "intelegem"? Mamicilor, chiar nu ne mai aparam statutul de mame? Cit de depasita sunt? Cind in gradinita mi-a spus ca o iubeste pe doamna educatoare, m-a durut inima si am fost putin geloasa. Dar stiam ca este bine. Dar sa imi spuna ca vai, prietena sotului meu este nemaipomenita, este chiar prea mult! Sa imi spuna ca o iubeste si este mai buna decit mine? Sa fie! Dar nu furind de la mine! Sa o invat pe tinerica aceasta de 21 de ani sa fure dragoste de la un copil de 4 ani? Niciodata! Femeilor, ce este normal pentru voi? Promiscuitatea?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ok, nici prin gand nu imi trecea sa raspund la acest subiect! Insa e f interesant ce se intampla... Iata, dati cu pietre, sau cu rosii dupa preferinta...eu sunt "sotia prietenului d-rei de 21 de ani"[alcool] Da, sunt sotia, divortul nu a inceput, da, pt ea s-a mutat de acasa, da, ea stia ca e insurat si are copil sunt colegi la servici si ne-am si vazut o data, nu e interesata de metodele de abordare ale unui copil traumatizat de divort, ci cu siguranta a pus postarea ca sa mai rada putin de mine....ca asta nu ar fi prima oara, dupa cate mesaje jignitoare mi-a dat pe mobil si lectii de moralitate. Vi se pare de necrezut sa fie asta a devarul, da, asta e situatia...si eu care imi facem mea culpa cand nu imi mai intelegeam barbatul cu doar 2 luni in urma, din barbatul perfect...ce ma mai fac cu el...iata dezlegarea misterului...cum intra ea pe forum sa se intereseze de copilul meu, chipurile! Sper sa nu vad pareri ca sunt vreo plina de ura pe ea...nu! mi-a trecut de mult, acum ma amuz..cum un barbat se poate duce la fund vazand cu ochii. Si cand zic asta stiu eu ce zic...fara prea mutle detalii. Asa ca dragilor, nu va mai chinuiti sa o sfatuiti, poatarea a fsot pt mine, mi-a intins "o cursa" daca nu v-ati prins...daca era asa interesata mai intra si dezbatea, am asteptat-o o saptamana jumate sa o vad cum se straduieste sa culeaga sfaturi de pe la voi...de unde...ea ma astepta pe mine! Uite ca am aparut si acum daca nu cer prea mult, tare as vrea ca moderatorii sa isi dea acordul pt inchiderea subiectului, nu de alta, dar ma doare sa vad cum se dau sfaturi unei domnisoare ca se inteleaga cu copilul meu, cand de fapt stie f bine ca raul i l-a facut cu buna stiinta ( repet, nu vreau sa dau prea mutle detalii). Va multumesc![flo] http://indra.designit.ro Pentru Barbye-una dintre noi! Trebuie sa ajuti!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

acum,sa intreb si eu ceva:Ma aflu in plin proces de divort tocmai din cauza unei domnisorici de 21 de ani,care fara pic de remuscare si un tupeu demn de cartea recordurilor,mi-a rezolvat familia in cateva luni.N-a contat k sunt 12 ani de casnicie,k sunt doua fetite de 4,respectiv 11 ani la mijloc,n-a interesat-o nimic.A durut-o fix in pix de mine si copiii mei.Oare eu,ar trebui sa-i permit acestei individe sa stea in preajma copiilor mei?Oare ce sfat ar trebui sa le dau eu fetelor mele in ceea ce o priveste pe aceasta?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si inca ceva...poate ca de aici avem toti de invatat ca nu trebuie sa credem fiecare poveste nou aparuta, mai ales cand cea/cel care posteaza dispare brusc, si in niciun caz sa nu luam de bune toate informatiile date...mai mia sa va luati la hrata, voi, veteranii, pt o mare calcialma...[bis] Pupici pt toti si ...noi sa fim sanatosi![cheers] http://indra.designit.ro Pentru Barbye-una dintre noi! Trebuie sa ajuti!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

nanna [flo] sunt in stare de [:0] Apoi ai dreptate sunt multe de invatat, dar ce crezi ca a vrut sa-ti demonstreze cu postarea pe DC si apoi dispare?! Imi amintesc [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=118456"]subiectul tau[/url] si este un puternic exemplu de "cum se poarta sotul perfect cand devine imperfect"[:(]. Nu te cunosc, dar intuiesc ca esti o fire puternica. Ai grija de tine si micuta, caci de Dra.21 va avea grija Dumnezeu. ______________________________ www.piersicute2006.blogspot.com
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...