Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Muresence...la apel :) (6)


Recommended Posts

Aura sa sti ca eu beau cafea si nu fumez. Cel putin azi am baut cafea si nu mi-a stat in gat cum am crezut.Nu cred ca cafeaua e chiar asha o dependenta la mine, beau una pe zi dimineata. Atat!! Carola[dual] [fum][fum] nu am fumat si nici nu simt nevoia. As minti daca as spune ca nu ma gandesc ca as fuma o tigara...mai trecea timpul util...asa...parca e sec. In caz ca voi reusi e mare lucru, eu care sunt catalogata drept o fumatoare mare ( asa mi-a iesit la testul facut de doctorita) si care nu concepeam sa ma trezesc dimineata si sa nu fumez. De la aproape 1 pachet jumate de tigari (cateodata doua) la nici unul....va fi ceva nu?[;)]. Dani iar tuseste[bang], mai bine nu il duceam la cresa[q]. Ii dau sirop de brad sa vedem...poate se opreste. [hia] Bianca[vampa] [9cer] , mami de Sandra( 8.07.1997)[zana] si de Daniel (17.01.2006)[auto] [url="http://www.dropshots.com/biancas"]Poze cu noi[/url], [url="http://www.dropshots.com/biancas1"]Alte poze cu noi[/url] Poti sa ai orice valoare,sa fii DOMN(A) e o-intamplare,sa fii OM e lucru mare...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 198
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

fetelor, am avut o zi grea dupa o noapte cumplita[bang]Am facut 39.5 febra si alex a tusit toata noaptea nu a papat deloc.Azi m-am dus aici la noi la urgenta si m-au trimis la spital, ne-au dat o gramada de antibiotice.E asa cuminte saracu ca nu zice nimic, doar ca nu poate sa inghita, dar el nimic.Acum il asteptam si pe tati sa vina. Maine ne vine potentialul cumparator la casa, am emotii, sper sa o cumpere.Abia astept sa o vindem.Fetelor asa m-am saturaty de Spania pana peste cap, dar mai trebuie sa stam 2 ani pt cetatenie, ca daca nu as fugi cat mai repede acasa.Poate odata cand o sa am timp si chef o sa va povestesc ce e viata in Spania, si noi nu ne putem plange ca nu ne-a fost tare greu. Va pup pe toate si va doresc o zi perfecta, mami si Alex[copil]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Imi pare rau Olim, uite de la noi un [pup] mare si o imbratisare [:)] chiar ca sunt curioasa ce experienta ati avut voi pana acum in Spania [;)] He-he, fetelor, ma bucur ca va lasati de fumat [:)] eu sunt "clear" de multi ani, acum in sfarsit mai multi decat cei in care m-am "afumat" - va tin pumnii sa reusiti [:)] Ca fapt divers, eu una nu m-am ingrasat dupa ce le-am lasat - chiar deloc :) insa calitatea somnului si digestiei au fost saltul colosal si incredibil [:)] deci va spun ca merita [bis][majoreta][majoreta][majoreta] Oana [gravi]20+, mamica de [bonjovi][url="http://picasaweb.google.com/oanaileana.rusu/Portret"]Paul-Victor[/url] ([url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=89872"]21 iunie 2006[/url]) Priveste partea buna a lucrurilor
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[majoreta] a doua zi de nefumat si nu simt nevoia [majoreta] Azi am fost la cabinet cu Dani[bang]. Azi noapte la ora 00 s-a trezit urland si cand m-am dus la el sa il linistesc am observat ca ardea. I-am pus termometrul si avea 38.8. I-am bagat jumate de novocalmin si l-am luat la noi in pat sa il pot urmari mai bine. Nici el, nici noi nu prea am dormit...nu suntem obisnuiti sa dormim toti 3 intr-un pat[alcool]. Are febra, tuseste si ii curge nasul. E exact ce a avut acum 2 sapt doar ca atunci nu a facut febra. Ne-a dat Humex, Cefaclor si Nurofen. Ma gandeam ca daca a avut boala si il duc iar la cresa nu o mai ia inca o data[bang]. Am gresit. Asta e. E plin de epidemie peste tot. Si acum ne tratam la domiciliu, azi a fost fericit ca au venit nasii lui si i-au adus o jucarie...locomotiva Thomas si s-a jucat. Dar iar nu mananca, el cand e bolnav e in greva foamei. Eh...trecem noi si peste asta. Oana, bravo tie ca ai reusit sa te lasi[bis] Bianca[vampa] [9cer] , mami de Sandra( 8.07.1997)[zana] si de Daniel (17.01.2006)[auto] [url="http://www.dropshots.com/biancas"]Poze cu noi[/url], [url="http://www.dropshots.com/biancas1"]Alte poze cu noi[/url] Poti sa ai orice valoare,sa fii DOMN(A) e o-intamplare,sa fii OM e lucru mare...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

31.01 23.21 vinerea trecuta ianis a inceput sa tuseasca 'latrator', specific laringitei.[bang] tuse care i-a trecut pana duminica, a ramas cu amigdalita, luni avea inceput de puroi pe amigdale, azi are mai mult si mai urat asa ca l-am trecut pe augmentin. stare generala buna, poate prea multa energie pt oasele mele obosite si neuronul meu hartuit...[alcool] de vineri pana azi, cu marc am fost cumva in asteptare, era clar ca va face ceva dupa frate-su', stiti voi ca mereu se coalizeaza... [bang] pana azi-noapte marc avea doar muci si tuse seaca ocazional. nimic spectaculos, va spuneam ca daca asta-i tot eu ma declar multumita. na, mi-a copt-o iar... azi-noapte s-a trezit gemand, ardea, febra undeva spre 39, dat panadol in ceai, de dimineata hai la dr. la 10.30: laringita+angina: f.ragusit, tuse usor expectoranta dar de-aia de catel, respiratie usor ingreunata de secretii... gatul inflamat si rosu, febra intre 38-39, muci uraaaaatzi (dar-ar naiba-n ei, ca m-am saturat de muci cat pt o viata![xx(]). la amiaza a papat un pic de supa, dupa 2 ore un pic de iaurt... treaca-mearga, cate ceva accepta, macar nu e gol stomacul. mi-a dat direct antibiotic, pare-se ca va da in pneumonie sau otita (cu istoricul lui minunat cu plamanii si urechile...). si antitermic. naspa e febra asta, asta seara la 6pm avea 39.4 si m-am oprit eu ca mi-era mila cum urla, banuiesc ca ar mai fi urcat 2-3 liniute. [bang]cedeaza la panadol pt 2 ore, dup-aia urca si mai mult. sa vedem, la 10pm a baut laptele cu medicamentele in el si acum doarme. cat nu stiu. pana urca iar febra, probabil... asa ca mi-am pregatit pt la noapte: cafea (poate mi se face somn[alcool]), gris cu lapte (poate mi se face foame[:D]), laptop (poate ma apuca plictiseala[cusca]) pt prima data in lungul sir al bolilor lui marc nu ma simt asa panicata si disperata. daca nu am recunoscut-o pana acum... 'panicata' si 'disperata' sunt alte doua prenume de-ale mele, asa zice barbatu'...[:D] 01.02 08:01 noapte usoara... dimineata grea... la 6 amandoi aveau spre 40. in cursul noptii l-am pazit pe marc, desi a dormit ok, saream la fiecare criza de tuse, ma asteptam la criza de sufocare. doamne-ti multumesc nu a fost cazul. dar nu ma pot mandri ca am si dormit.[bang] el da...[:D] sper ca acum sa fie apogeul si dupa-amiaza sa fie mai bine, ca altfel... [cusca] amandoi au obrajii rosii ca merele de la febra, zici ca abia au venit de la sanius... 01.02 14:25 sper ca ce-a fost mai rau a trecut. marc si-a luat dimineata antibioticul din lingurita, fara strambaturi (minuneeee ), a baut lapte (normal... ), acum la 12 a papat juma de bol de supa cu gurita maaare. si se mai joaca din cand in cand, nu mai e suparat tot timpul, inseamna ca nu se mai simte asa rau. doamne-ajuta... sa vedem in continuare... daca nici la noapte nu face crize de-alea de hic-hic desfac bagajul de spital [:D][bis] toate astea sunt copy-paste de la subiectul cu bebici de varsta lui marc. acu ma duc sa va citesc, ei dorm, sper sa apuc sa vad ce mai faceti [pup] [copil]Marc (17.12.06) si [bonjovi]Ianis (14.09.04) [url="http://picasaweb.google.com/dianarus"]Pozele noastre[/url] / [url="http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=52587"]Nasterea lui Ianis [/url]
[url="http://www.helpsonia.com/"]Pentru Sonia[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ce de puiuti bolnavi pe aici... Diana, Olim,Bianca, sanatate puiutilor. Si eu am avut emotii, mai ales de cand cu gripa asta urata, care se manifesta destul de agresiv, imi era teama sa nu se imbolnaveasca si Alex. Pana acum am scapat, sa speram ca va fi bine si in continuare. Week-end placut va doresc. Criss si Alex (11.05.2003)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ma alatur lui Cris, sanatate la puiutzi - vai, Diana, ce aventura [:(] Un weekend placut si sanatate la bolnaviori - Alex, Dani, Ianis si Marc [pup] Oana [gravi]20+, mamica de [bonjovi][url="http://picasaweb.google.com/oanaileana.rusu/Portret"]Paul-Victor[/url] ([url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=89872"]21 iunie 2006[/url]) Priveste partea buna a lucrurilor
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Vai Diana prin ce ati trecut si voi[bang]. Sanatate la putiuti. CrisOana multumim[dual]. Noi azi fara febra, dar cu muci si tuse. Maine mergem la onomastica nepoatei mele...face 11 ani si cred ca pe Dani il trimit la socrii sa nu imbolnaveasca si alti copii (in special pe nepotul meu meu de 5 ani). E o idee, mai vedem maine ce ne decidem. Azi a stat pe wc si dupa spusele lui a facut si pipi dar eu nu am vazut nimic[consti][cool]. Cu olita nu prea suntem prieteni....face kk pe el si nu zice...poate sa stea si 3 ore cu el la fund, nu il deranjeaza deloc [bang]. Mi-a spus directoarea de la cresa (asa ca pe o consolare cand i-am spus ca Sandra la 2 ani nu mai folosea scutece nici noaptea) ca din experienta ei baietii scapa mai greu de scutece ca fetele si ca multi baieti la 2 ani au scutece....cam la 2.5 ani incep sa scape de scutece si sunt copii care la 3 ani inca mai au scutece noaptea (nepotul meu a scapat de scutec la 2.5 ani, si copilul la niste prieteni de familie la 3.4 luni folosesc inca scutec noaptea). Deci sunt si exceptii normal dar si cazuri adevarate. Sa speram ca pana la vara sa scapam de scutec, ideea e ca nu am insistat deloc [alcool] vina mea. Maine de la 9 la examen....doamne ajuta!! [recevere][grup] Bianca[vampa] [9cer] , mami de Sandra( 8.07.1997)[zana] si de Daniel (17.01.2006)[auto] [url="http://www.dropshots.com/biancas"]Poze cu noi[/url], [url="http://www.dropshots.com/biancas1"]Alte poze cu noi[/url] Poti sa ai orice valoare,sa fii DOMN(A) e o-intamplare,sa fii OM e lucru mare...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Maine am examen de la 10:00 si eu haladuiesc pe forum [:D] fain nu..?!! Nu am nici un chef de invatat. Trebuie sa imi termin lucrarea, nu am mare lucru, sa dau copy paste de la lucrarea de licenta, si asta imi e lene sa fac.... nu stiu ... credeam ca am sa am mai multa tragere de inima la masterul asta, numai ca sunt tare dezamagita de el, fiindca nu invat nimic nou, mi se repreda unele materii din facultate, bleah... Sa va povestim si noi ce am facut ieri si azi. Ieri Dimitrie statea cuminte la Happy fit, nu avea chef de iesit afara, m-am rugat de el, nu a avut chef, am spus ok. Ii pregateam masa, cand apare in bucatarie tipand disperat -Baiecii, baiecii, baiecii!!! -Unde mama?!!! - Batze, batze!!! Il iau in brate il pun la geam, intr-adevar erau baiecii jos la topogan. Era cls I B. Baieti pe care noi i-am mai intalnit la topogan impreuna cu doamna lor invatatoare. Il imbrac repede, pun si eu ce prind pe mine si hai repede sa prindem baiecii. Cand am coborat baiecii plecasera, insa nu cu mult timp inainte de a cobori noi. Hotarata, ii spun: - Hai dupa baieti la scoala! -Epede, epede!!! Fugea fiu-miu de spuneai ca are motor la fund.[:D] Uite asa am ajuns la scoala din Unirii. Intram, bineinteles ca nu dam de cls I B dar merg cu el pe hol. Vad cls VII C, Cls VIII... [:(] nasol nu sunt pe aici aia mici, deja ma simteam aiurea fata de Dimitrie. Urc scarile la etj. II, o iau pe la cancelarie si... hopa... surpriza, vad cls. III B, se auzea o galagie, banci trase, imi spun ca sigur nu e invatatoare cu astia aici, asa ca nu intru, ca nu e ok. Mai merg un pic mai mai chiorasc, apare o doamna tanara, foarte draguta. - Nu va suparati sunteti invatatoare aici?! - Da. La cls a- II- a B. In gandul meu, perfect tata, merge si a II-a - Putem intra un pic sa vada si copilul cum e la scoala?! Ca i-am tot vorbit, plus ca vreau sa il dau si la gradinita si sa se obisnuiasca. Femeia a fost o draguta, a acceptat. De aici dezmat, nu alta S-a descaltat, dezbracat, a scris la tabla, i-a numarat invatatoarei pana la "dtzetze", s-a jucat cu cei mici "nu te supara frate", a desenat, a fost in lumea lui. A fost atat de incantat, ca nu am mai putut sa il scot de acolo, acum na belea, ca ma simteam, statuseram cam juma de ora, femeia avea ora de tinut, Dimitrie nici gand sa iasa... pana la urma am trecut la artileria grea, luat pe sus copilul, asa dezbracat cum era si l-am imbracat pe scari. Am iesit in curte, acolo am dat de a III-a B care se juca, fetele l-au luat, i-au scris numele in zapada, i-au facut o masinuta in zapada, baietii s-au jucat cu el cu mingea... A fost de vis si foarte incantat, tuturor ne-a povestit[:)] ce a facut el in ziua aceea si unde a fost. Azi Astazi am plecat intr-o mica aventura cu autobuzul nr. 12.[:)] Ne-am urcat intr-un autobuz, ne-am ocupat locurile si am mers pana la Masini de Calcul si inapoi in Unirii. A fost mai mult decat incantat, a fost prima lui calatorie cu autobuzul. A discutat cu soferul, tot autobuzul afla cand era un "ham" pe strada sau zbura un avion, sau cand mai vedea cine stie ce chestie interesanta. S-a conversat cu 3 muncitori care stateau intr-o dubita, le arata avioanele, aceia ii faceau cu mana, i-au facut "pa pa" cand culoarea semaforului s-a facut verde, el era in culmea fericirii. Maine probabil o sa ne vina alta nebunie in cap[:)] Va pup acum, ma apuc de "scris" lucrarea si ma duc in pat. Multa sanatate, celor cu mucisori si febra. P.S. Diana eu cand Dimitrie are febra, il bag in cada cu apa de vara il las sa se joace acolo si instant ii scade febra si nici nu mai urca asa vertiginos, cel putin e o solutie buna pentru zi. [mamica]Aura si samburelu' Dimitrie[copil] Don't argue with an idiot. They'll drag you down at their level and beat you with experience. [:D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ce vreme frumoasa e afara...parca vine primavara...sunt 7 grade[bis]. Am fost la examen, m-am descurcat zic eu[;)]. M-am apucat sa fac mancare...ciuperci la tava si snitele din piept de pui.Ciorba mai am... Dani e in greva foamei, a fost soacra-mea si i-a adus Sandrei (stie ca ii place) ardei umpluti cu sos de rosii dar a mancat putin...se cerea la nani mai bine decat sa manance[V]. Si l-am culcat ca manca in sila cu amenintari ca nu nu il luam cu noi dupa masa la onomastica[bang]. Cand e bolnav e dezastru la masancare. Astept sa vina Sandra de la engleza Cambrige, sa mancam si sa ma culc putin ca m-am trezit la 5[alcool]. Un weekend placut va doresc. P.S. Aura mi-ar placea si mie sa ma plimb cu autobuzul dar cred ca trebuie sa cumpar niste timp liber in timpul zilei [^] Bianca[vampa] [9cer] , mami de Sandra( 8.07.1997)[zana] si de Daniel (17.01.2006)[auto] [url="http://www.dropshots.com/biancas"]Poze cu noi[/url], [url="http://www.dropshots.com/biancas1"]Alte poze cu noi[/url] Poti sa ai orice valoare,sa fii DOMN(A) e o-intamplare,sa fii OM e lucru mare...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...