Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Ortodocsi - hrana pentru suflet!


larissa_79

Recommended Posts

Larissa, sa iti dea Dumnezeu sanatate! Vei fi rasplatita pentru incercarea ta de a ne aminti de valorile spirituale pentru care ar trebui sa luptam cel mai mult pe acest pamant. "Dincolo" nu luam cu noi nici case, nici bijuterii, nici bani, ci doar "faptele bune" prin care ne-am asigura locul in rai! Da, eu cred si in Rai si in Iad si cred in DUmnezeu si am simtit de multe ori mana LUI pe umarul meu cand eram in situatii de criza. Incercati sa apreciati ce face Larissa, ne acorda din timpul ei, pentru a ne deschide ochii, ne indruma sa citim ceea ce poate simtim, sau am auzit vag, dar haideti sa ne mobilizam si sa ne ingrijim si sufletul!!!!!

 

MULTUMIM LARISSA! ESTI O FATA DEOSEBITA! [pup]

 

Oana [9cer] si [bonjovi]Paul Constantin (28.11.2004)

 

PUIUTUL MEU, PAUL

Varsta Paul

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 219
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

  • 1 month later...

Buna fetelor,

 

Uitati aici un link cu o mare parte din cartile lui Danion Vasile, le puteti descarca gratis si se citesc foarte usor.

 

http://www.danionvasile.ro/carti.php

 

Mie imi place mult stilul lui, nu foarte habotnic, dar nici atat de "modernist" incat sa piarda realitatea. Insa extrem de actual si pragmatic. Prima carte a lui pe care am citit-o e "Cartea Nuntii", mi-a cazut extrem de bine.

 

 

"Faca-se voia Ta!"

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Foarte utile linkurile. Sper sa imi gasesc mai mult timp sa le "rasfoiesc". Multumesc Larissa ca te-ai gandit sa deschizi un astfel de subiect.Si nu e cazul sa te lasi intimidata de cei care intervin din exterior in discutii care nu ii privesc, numai ca sa contrazica felul nostru de a crede, de a ne exprima credinta in cuvinte. Un crestin adevarat nu sta la panda sa taxeze pentru cea mai mica greseala de exprimare, sau sa rupa de context fraze din Biblie cu care sa imprastie in stanga si in dreapta alaturi de propria si neputincioasa interpretare. Un crestin adevarat isi vede de pacatele lui si incercarea de indreptare a lor, de dorinta de implinire prin rugaciune si dragoste fata de semeni, de incercarea de a deveni mai bun intr-o lume nebuna si in niciun caz nu se faleste cu asta. Dumnezeu sa ne ajute pe toti sa ne gasim intelepciunea de a fi mai buni! Si multumim inca o data Larissa![flo] Mary
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...