Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

quote:
Originally posted by petaluda
Asa e Maraki, noi sa fim sanatosi si corecti ca restul se rezolva. Vroiam de mult sa iti spun ca ai un baietel scump foc, felicitari!
Multumesc frumos [pup] Monica http://www.community.webshots.com/user/maraki36 mamica de bebe Angelo ( 29 Dec. 2005 ) [url="www.dropshots.com/maraki"]Foto Angelo[/url] [url="www.dropshots.com/maraki1"]Angelo1[/url] [url="www.dropshots.com/maraki2"]Angelo2[/url] [url="www.dropshots.com/maraki3"]Angelo3[/url] [url="www.dropshots.com/maraki4"]Angelo4[/url] [url="www.dropshots.com/maraki5"]filmulete maraki5[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 45
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Asa e, nici eu nu m-as incumeta sa deschid o afacere gen magazin (cu dus intors, mai ales ca imi dau seama ca la voi e doar la stadiul de idee, nici macar n-a fost studiat cat de viabila e ideea) in circumstantele in care va aflati voi acum. Daca ideea cu magazinul da gres si dati faliment, va treziti probabil intr-o gaura si mai mare financiara si cu un apartament mai putin valoros, deci puteti sa pierdeti cat nu va permiteti. Incercati sa ajungeti la o oarecare slabilitate financiara inainte de a demara o afacere. I-ati serviciu si da copilul la gradinita (cresa) sau in grija mamei tale. A deschide o afacere nu e chiar asa... o solutie pt toata lumea. Inteleg ca ideea va venit tocmai pt ca sunteti intr-un impas financiar. Ce va faceti daca nu merge? Asta e ideea, reflectati un pic si la varianta asta pt ca nu e de neglijat. Plus ca vad ca toate schimbarile astea aduc in fiecare din voi noi probleme: lui ii e teama ca daca va mutati il poti eventual insela, tie ti-e teama ca ramai pe drumuri (desi nu vad de ce ai inceput sa te simti amenintata tocmai acum, la mutare, caci si situatia in care te afli acum este similara). "Tot ceea ce nu te doboara, te face mai puternic"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hmmm eu ma gandesc intai la copil si dupa aceea la mama. A nu se intelege ca nu imi iubesc mama, doar ca imi iubesc mai mult copilul. Fiecare cu prioritatile lui. Rolo Alba ca Zapata [url="http://community.webshots.com/user/ralucarusse"]pozele mele[/url] si [url="http://community.webshots.com/album/562336043ugaRoF"] Albumul frumoaselor[/url] "Sunt trei feluri de a face ceva: o faci tu, angajezi pe altcineva, sau le interzici copiilor tai sa o faca." - Murphy
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...
Din experienta mea: dupa casatorie, tatal meu a cumparat un apartament in care sa locuim eu si sotul meu plus fetita. Nici macar n-am indraznit sa ii propun sa treaca apartamentul pe numele nostru pentru ca era munca lui. Nu avea un super business sa ii vina banii usor (si chiar daca..)..au muncit fiecare leu, pe bune si el si mama mea. Sptul meu s-a suparat din cauza asta si mi-a reprosat de multe ori. La vreo 6 ani de la casatorie am aflat ca mica firma pe care si-o deschisese el....si cu care il ajutasem ..era pe numele mamei lui..ca sa fim kit! Voila!! Chiar a fost nasol. Daca mi s-a parut fair cu apartamentul (pentru ca nu erau banii nostri), apai cu firma (in care ma zbatusem si eu..el renuntase la serviciu pentru asta si eu am tinut familia cateva luni)..ce sa mai spun?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...