Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Regasiri (19)


Recommended Posts

Am intrat sa va spun de Korina,am vorbit acuma seara cu ea...au ajuns aseara,Sophia a facut febra pe drum,nu are semne de raceala...inca nu stie de ce,drumul a fost mai ok ca si data trecuta!Sunt bine si mi-a transmis sa va pupicesc pe toate! Despre mine.....eu tot cu baiuri is...cand o sa treaca nu stiu...mi-a trecut ochiul dar am facut o reactie adversa la antibioticul care mi l-a dat si am avut vreo 2 zile pulsul 112...am crezut ca dau ortu...! Asa ca astept sa-mi vina cheful de viata si sa mai dau si eu pe aici![alcool] Mark e ok...inafara de crizele pe care le face...si m-am ales si cu niste muscaturi zdravene de la el...chiar nu mai stiu cum sa procedez...are zile cand e ca si un ingeras si are zile cand adora sa ma chinuie! Va pup si trimiteti-mi si mie niste energie pozitiva...[aerob] Va pupppppppppppppp alexandra [mamica] de [copil] Mark Andrei 23.11.2006 [url="http://www.bebo.com/Widget.jsp?WidgetId=3662428255&MemberId=3524611238"]slideshow Mark[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 197
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Dbunny, am facut ROR-ul. Si ce daca, asta nu inseamna ca nu mai face. Face dar mai usor. Sa nu ne grabim cu diagnosticul, maine poate apare altceva [:D] Iulia bea laptele cald, nu la temperatura camerei. Iar mancarea daca nu e calda nu o mananca. Asa ca noi la masa de pranz incalzim mancarea de vreo 3 ori. [bang]
"Nu testa niciodata adancimea apei cu ambele picioare" Angi [url="http://picasaweb.google.com/angighita2"]poze[/url] [url="http://www.youngnutrition.net/member/tickers/63865/ticker4.png[/img]"]Iulia[/url] [copil] - 3 noiembrie 2006 - [url="http://www.geocities.com/angighita"]Jurnal[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ALEXANDRA,multa energie pozitiva pleaca acum de la mine spre tine!!!![pup] BAMBO [pup] ANGI,mersi,si IULIA e o frumoasa,sanatate mult![pup] Si ALe bea laptele cald,ca asa il dau eu,dar nu se supara nici daca e rece,tot il bea! va pup pe toate ,merg la nani,ca a fost o zi grea! Adina si Alessia Maria(30.10.2006) "Life can give you a hundred reasons to cry,but you can give life a thousand reasons to smile"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

angi, pare rau de nora...dar i-a dat zyrtec pt rosu in gat? e pe fond alergic, cumva? ca stiu ca zyrtec se da pe fond alergic! pup pletoasa si sa se faca bine! aha deci ai aratat pozele cu octa in chilotei..si ce-au zis? ca am baiat frumos si sexos, ha?
quote:
Apropos de olita, ieri Iulia s-a asezat singura pe olita. M-am bucurat tare mult de initiativa ei si i-am dat pantalonii si pampersul jos. Ne-am jucat noi un pic acolo cu niste carti, etc, si... mama, mama, ce se auzea la fundul ei... Dupa ce considera ea ca a terminat se ridica si se uita... nu facuse nimic... umpluse olitza cu partzuri.
draga mea, nu e obligatoriu sa si faca...mie mi se pare ca a inteles treaba si ca ccc comunicarea voastra in sensul asta merge foarte bine...sunteti cu siguranta pe drumul cel bun! si ti spun...asa de tare o sa te bucuri de primul pipi....cand nici nu te astepti! pune-o pe oala des....las-o dezbracata mult..mie vara mi se pare anotimpul propice pt inceperea olitei! iulia deseneaza? aici nu s-a potrivit cu octa...asta nu deseneaza nica..inca...inca roade cariocile si creioanele! dbunny, lasa-l golutz foarte des si stai cu ochii pe cuc [:D]..ti-am mai zis...il urmaresti...va face pe unde apuca la inceput da poate aveti noroc si il prinzi exact cand trebuie..pune-l des pe oala, nu tre sa faca neaparat, mai important e sa prinda ideea...daca facea in casa, eu l puneam imediat si pe oala si-i spuneam.....si cu pampersul la fund e mai greu sa-l obsinuiesti....adica va fi foarte greu, eu asa cred! daca il lasi dezbracat su doar in chiloti, va vedea cu siguranta ca iese ceva din el.....imposibil sa nu vada si sa nu perceapa, nu-l subestima...si nu mai fi comoda..da-i o sansa...iti va da semnale de indata ce il vei stimula in sensul asta! daca trage de pampersi fara sa fi facut....inseamna ca ii este cald si il deranjeaza...ai mila de el![q] imi pare rau ca iar e bolnav..offf... io nu am nica cu bunica, e extraordinara, numai ca eram eu foarte obosita si ma enerveaza cand mi se spune ca prea fac mare sarbatoare din mancatul asta..pai mie imi place sa-i prezint treaba, sa-i arat, sa spun fiecare ce contine, sa=i pun dinainte tot frigiderul si el sa guste din toate, daca are chef...sa ii pun 2 farfurii in fata si el sa aleaga....si cica "nu vezi ca are chef de joaca, ce tot ii povestesti tu de mancare?"....pai sigur, nemancat de la 9..era ora 4...si ei in loc sa preia fraiele (mai ales unul dintre ei, mai responsabil cred eu)...ma critica..eh, asa suntem noi doi, eu si asta micu..cu ritualuri....asa mancam noi....o sa mancam noi si fara prezentari, odata si odata...deocamdata vreau sa-l obisnuiesc cu mai multe feluri...sa-l fac sa-i placa....daca ar fi dupa tatsu, l-ar lasa nemancat..ii da cu lingura pe la nas si gata..normal ca daca in acel moment pustiul nu se urca cuminte in scaun si nu-si pune babetica, inseamna ca nu i-e foame...din punctul lui de vedere...si renunta la orice comunicare in sensul asta..nu mi se pare ok...weu nu-l fortez sa manance daca nu i-e foame, il vad imediat daca nu marseaza si-l las in pace....imi cunosc copilul si ajung la concluzia ca sunt singura care il cunoaste asa bine..nu stiu daca trebuie sa ma sperie sau sa ma bcuure lucru asta![alcool]
Alina,mami de Mihnea-Octavian,un anisor si un pic
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

si eu sunt aici - si eu va iubesc inca. Angy ce citii? crezi ca e varicela? pai varicela nu e cu pete ... sau? io stiam ca-s bubite. si noi facuram ROR-ul si ka o luna dupa am facut o rubeola usoara. 3 zile febra si apoi 2 zile de bubite. scaparam usor. bafta si voua. Kara recunoaste din ce in ce mai bine literele M - de la mama, T de la tata, A de la Ami si N de la Nana, Nane. E cazul sa largim raza? sau s-o mai lalai o zi doua tot cu aceleasi litere? sa stii ca am fost azi cu bodyguarzi in parc - doar ca pe idioata aia nu am mai vazut-o. in schimb tare m-am intristat sa vad copii intre 12-15 ani - care fac legea in acel parc. Acum cateva zile m-am certat eu cu unul - arunca in sus cu pietricele fara sa-i pese daca loveste sau nu pe cineva - replica lui - da ce? e loc public - fac ce vreau. Azi acelasi copil se luase de un altul mai mic - si chiar si in fata mamei acestuia voia sa-i care la pumni - abia facu fata biata femeie. Aceiasi replica i-a dat-o si ei: e loc public - fac ce vreau. Trist - trist. Cum spuneam - dupa-amiaza vezi numai laturi umane fff urate in acest parc. Si copiii intre ei nu se stiu juca ... se bat cu sabii imaginare, isi cara la pumni si picioare - gen Van Damme .. etc. Unde sunt sotroanele, corzile de alta data? Ratele si vanatorii, partizanii, ascuna, prinsa, frunza lui Tarzan ... mama mama ce jocuri erau pe vremea noastra. Zau daca nu o sa-i invat si pe copiii din parc intr-o zi. Oare am pe cine? dastefa sanatate multa micutei tale. Eu alternez Karinei doua siropuri cand e asa - stodal dimineata si seara cate 2.5 ml si Prospan tot cate 2.5 ml - la pranz si unul noaptea. Sunt ok de dat unul cu altul. sanatate. [pup] Alex te pup si multa multa energie pozitiva de la noi - pentru voi. [pup] Pupici Corinei - am s-o sun si eu. Danita un pup mare pt azi. Si doi mai mari pt P care te imita cu mersul. [:D] dayanara curaj gainaca te tai - la cu hei-rup-lui si fuga la denstist. [pup] Dbunny aici is mami- si normal ca va mai iubesc. [pup] sanatate lui Dani. Si noi bem lapticul cald - ca si Iulia - noi papam calda mancarea si o reincalzim de cate ori e nevoie. [;)] Bambo tin pumnii sa se poata repara cochelarii. [;)] [pup] dianarus78 [pup] you back - da mami - mi-ai multumit pentru telefon. [pup] adinazot colac cu suport am luat de pe plaja - deci poate gasesti si tu pe unde mergi - prin oras - zau ca nu stiu unde sa cauti.[pup] desiree inca o data felicitari mami pentru renuntarea la pampers - e fosrte precoce marele blond. [;)] [pup] Carla [pup]-ici. Aka cum mai e cu gradi? te-ai intors in campul muncii? miki lavoi cum e? mai plangi? sesiunea? marani v-ati intors? ceva poze cand vedem? Roxana? Dolores? Lorym? P_onu? Vio? si pe toate restul pe care amuitat sa le mentionez. [flo] cam atat fetele - va pup pe toate - fug la dus si la nani. noapte buna fetelor. va pup pe toate. [pup]
Miro si Karina Ioana - 3 noiembrie 2006
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by dastefa desiree cum ati procedat voi cu olita in primele faze?Il puneai mai des pe oala si se nimerea sa faca si a capatat deprinderea sau a tot facut prin casa pana a inteles ca nu e bine. Acu vezi ca daca tot santeti voi primii la ac capitol tre sa dai meditatii[:D]
draga mea, nu ma erijez in experta, caci treaba asta depinde foarte mult de receptivitatea copilului, de modul cum comunici cu el si de reactiile lui la obiectul sus-amintit![:D] nu, nu avea cum sa faca prin casa si sa inteleaga singur intr-o sclipire de geniu ca nu e bine, deoarece il tinea mult din treaba lui, joaca lui, era ceva fara rost pt el..repet..ceea ce e firesc pt noi inca nu e firesc pt ei (singurul lucru firesc pentru ei e sa faca in pampers deocamdata) si parerea mea e ca tre sa-i indrumam noi....! i-am aratat oala de fiecare data cand facea prin casa sau in pampers..ii spuneam ce e cu ea...il puneam, daca accepta (ATENTIE! nefortat, ai nevoie de consimtamantul lui) pe oala imediat dupa ce facea...adica destul de des....m-am pus si eu pe ea..sau il luam cu mine la wc cand faceam (asta e!) si il puneam langa mine pe oala! NU E IMPORTANT SA FACA LA OALA in primele faze, ci sa se acomodeze cu ea si sa-i priceapa rostul! daca facea, il laudam,il luam impreauna olita si o aruncam la wc si apoi trageam apa..ritual obligatoriu si pana in prezent!mai nou si-o duce singur si stau cu ochii beliti sa vad daca nu si-o varsa pe undeva pe drum! in primele faze, primele de tot...nu statea pe oala nici 5 secunde...asa ca l-am mai lasat in pace o luna si ceva si apoi iar i-am prezentat-o! a fost mult mai bine, deja era o amica veche de-a lui! daca mai vrei sa ma intrebi cate ceva pe parcurs, te rog, te ajut cu placere!cand incepeti?[pup]
Alina,mami de Mihnea-Octavian,un anisor si un pic
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Angi acum o saptamana am patit-o cu Ana tot cu pete si febra, dar a fost de la un ou vechi, a doua zi nu mai avea absolut nimic. Dbunny imi pare rau ca tot bolnaviori sunteti. Incearca sa-i dai sirop natural de pin, l-am descoperit si eu acum cand a avut Ana tusea si a functionat super in cazul ei. Dastefa incearca-l si tu, e si f bun la gust. Miro si eu sunt socata de ce se intampla cu copilasii mai mari. Nu stiu decat de amenintari, batai, jigniri. Inclusiv cei de la bloc, i-am rugat sa faca putina liniste ca adormise Ana in masina, pana urc cu ea, au tacut pana am scos-o din masina, dar cand am ajuns in dreptul lor au inceput sa urle si au trezit-o normal. Radeau ca idiotii in urma mea de-mi venea sa ma duc sa ii iau pe toti la bataie. Am fost la mama si pentru prima oara Ana a zis "nani, nani puiu mamii si cucoaiii". De obicei spunea doar "nani pui". La olita doar caca face, acum incercam si cu pipi dar nu am nimerit-o pana acum, sta ce sta, apoi se ridica si face langa pat. [url="http://www.helpsonia.com/"]Redati-i Soniei bucuria de a creste langa parintii ei[/url] [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=89564"]Povestea nasterii[/url] [url="http://www.smi.ro/ana"]poze Ana[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Reactioneaza Dani foarte bine la ambroxol,n-a tusit deloc azinoapte...acu sa vedem cum vine de la cresa, ca mucii apar tocmai la amiaz, cand vine de la cresa...nu stiu, poate-i aerul uscat/umed acolo... Bambo...e grele cu okelarii, na, o deranjeaza, ma deranjeaza pe mine, ca-s oaie batrana, darmite ea ca ar sarii toata ziua... Miro...in parcuri intalnesti tot felul de animale si nu poti sa te iei in piept cu toti, mai ales daca aveti o gradina zoologica acolo...dar la faza cu ..e un parc public, fac ce vreau...as replica (numai daca-mi sare nervu' foarte tare): pai tocmai fiindca-i public parcul tre sa te comporti ca in public nu ca acas la tac'tu...ca daca ar fii parcu' lu' tac'tu ai putea face ce vrei, dar cum nu e, trebuie sa respecti niste limite...e grele si la voi...[alcool] Desire...yo ti-am spus zicala de la mine de pe ulitza: copiii sunt ai mamelor, nici macar ai tatilor...ca nici Paco nu-l culca la fel, nu-l hraneste la fel, totu-l face diferit...na, nu-i bai, important e sa pape, sa doarma bine, sa petreaca impreuna quality time... Cu scutecul...i l-am luat jos duminica dar doar pt 5 minute, aveam eu un feeling ciudat cum ca scutecul aruncat era prea gol, asa ca i-am pus repede scutecul, ca pe olita a stat exact 2 secunde. In urmatoatele 3 minute a umplut scutecul de pipi de-a trebuit schimbat urjent de cat era de plin....ma tot gandeam eu la jumatea aia de kil de pisu imbibata in canapele[alcool] adinazot, carla, danita mai spunene-ti despre voi Alexandra...Dani nu musca nuuuuuu...in chimb ia o masinuta si ti-o tranteste in nas....ouch! si raaaaaade de mama focului, i-a dat Paco peste manutza si-a dat seama ca n-a rezolvat nimic(decat un scandal cu mami) si-a renuntat...nu stiu ce sa fac...vorbim pe ton serios, chit ca cateodata vorbesc cu peretii... dayanara dute la dentist!!! ya! Cand o sa iesi de-acolo ai sa zici: am suferit atatea zile, pt o intepatura... revin Dbunny cu [copil] Daniel(23.11.2006) [url="http://www.flickr.com/photos/dbunny/sets/"]poze Daniel[/url] [url="http://www.dropshots.com/dbunny_28"]Filmulete cu Prichindelu[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by angi_m
Dbunny, am facut ROR-ul. Si ce daca, asta nu inseamna ca nu mai face. Face dar mai usor. Sa nu ne grabim cu diagnosticul, maine poate apare altceva [:D]
Pai eu cred ca mai face, dar nu asa repede...eu ma gandesc ca un an e protejat, nu?[:-/] Dbunny cu [copil] Daniel(23.11.2006) [url="http://www.flickr.com/photos/dbunny/sets/"]poze Daniel[/url] [url="http://www.dropshots.com/dbunny_28"]Filmulete cu Prichindelu[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...