Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Regasiri (19)


Recommended Posts

quote:
Originally posted by dayanara
mirona tare de tot poza asta http://picasaweb.google.com/mironabeg/Iunie2008/photo#5212947145641581970 si tot vroiam sa te intreb: ce culoare ai tu parul natural ? ca.mi place culoarea karei la nebunie, zici ca e vopsita [url="http://community.webshots.com/user/dayannara"]ivan si dayanara[/url]
dayanara culoare pe care o am acum - este cea naturala - nu m-am mai vopsit ... de nu mai stiu cati ani. Parca in adolescenta aveam oculoare mai deschisa ... dar acum ... asta sunt. Kara seamana la culoarea parului pe cumnatul meu - fretele lui Dani. Sper io sa aiba carliontii lui ta-su - dar inca nu se intrevede nika - doar la spate are cate ceva. [;)] Felicitari pentru masea. Ai vazut ca nu fu greu? [pup]
quote:
Originally posted by desiree mirona, ce de lipituri acolo..cat are rabdare kara sa stea la activitati statice? octavian destul de putin..majoritatea sunt jocuri ce presupun miscare si tavaleala...cu exceptia abtibildurilor...[:D]
desiree ceea ce vezi tu acolo e munca de 10-15 minute maxim. Filmuletul are 4 minutesi 22 de secunde - dar in el se vede deja ca se plictisise - ne mai jucasem inainte vre-o 10 minute. Ceea ce lipim acolo sunt ca si abtibildurile. Sunt folii colorate luate de la o firma de publicitate - eu le decupez si le dezlipesc de pe folia protectoare si ea le lipeste pe caiet. Am incercat si cu lipiciul clasic si cu foi normale de hartie - insa e prea devreme - ea percepe lipiciul ca pe ruj/strugurel si o dam in belea. Asa ca l-am ascuns si am reluat faza cu foliile/abtibildurile. danita azi cum esti cu genunchiul? cum fu la gimnastica? [pup] sa te faci repede bine. mayaione si cantaretii nu s-au conformat? trebuia sadai ceva la unul sa-i faca fetei pe plac. [;)] adinazot ma bucur ca ai salonasul plin. Asta iti da o stare de bine. [:)] pupa pe Ale - dar in parc nu o scoate bona? numai in casa stau? roana vrem poze CLARO - si cu tine pe bici si cu tine la abdomene si cu tine cu Alex. Si mai vrem sa stim cand veniti la Timi [:D]. [pup] Unbravo mare pentru caninul iesit. Dbunny super tare Dani al tau cu sandalele. Stie ce vreade mic. [pup] Dodo-pui vacanta placuta lui Bodo. Mai scrie-ne si noua din intamplarile voastre prin parcuri - sa stim si noi cum NU trebuie sa reactionam cand vom intalni un copil cu probleme in parc - sau la scoala (in general inlocuri publice). Nu cred ca va fi cazul ... dar totusi ... copiii nu cred ca ar face diferente daca nu adultii i le-ar baga in cap, sau? Vb prostii? mai citesc si mai revin
Miro si Karina Ioana - 3 noiembrie 2006
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 197
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Angy super tare bona voastra - imi place mult de ea. Pupici Iuliei si ma bucurca e mai bine. In curand rezolvati si voi pampersul. [pup] Petrecere faina la ziua socrului. desiree azi in parc mi-a spus o mamica alta grozavie - a vazut ieri in parc o fetita de 4 ani pe care o adusese bunica (venita din strainatate in vizita). Fetita era in carut (la 4 ani [bang]) si nu voia sa se dea jos - a luat-o cu forta si voia s-o puna pe jos pe pietricele sa se joace - urla ca din gura de sarpe - cica nu stie ce-s alea - ii e frica sa puna piciorul pe jos - e prima oara in parc. Parinti au tinut-o doar in casa. M-am socat. [q] De papa? noi inca papam cald - daca nu e cald e bleah si nu mai papa deloc. parca am mai spus - pranzul il incalzim de 2-3 ori. dimineata - paine cu unt/almete si cu rosii/cascaval - desert unt cu miere iaurt cu biscuiti/cereale cand nu e iaurt e lapte in cana si-l papam cu lingurade supa ou omleta cu paine si rosii la 13 supa de pui cu taitei - in care pasez cu furculita si un morcov doi, o juma de cartof si un patrunjel - toate din supa. Iasa un fel de legume cu paste fainoase - si lungita cu supa de pui. la 18 - legumele cu carne - clasicele la 21 - un gris cu lapte o ciuguleala din ce mai papa mami si tati cereale cu lapte sau o cana simpla de lapte sau mai pun un biscuite faramat in ea. Totul depinde de printesa - cum papapeste zi - cumse simte si depinde de cum si cat doreste sa pape. Inca suntem cu pikovit - deci papa multumitor. Aseara am urmarit pe un post local o emisiune cu o tanti profesor doctor primar pediatru endocrinolog - emisiunea era despre Copiii rotofei. Scuze Carla [pup] dar m-am gandit la voi. Si ce bine le mai zicea tanti asta dr. Si o cunosteam - am fost si eu cu Kara la ea pe cand avea numai 10 zile. [bibe] Si zicea ca-i vin copii la control si le explica parintilor si pe unii ii mai intreaba - nu vi se pare ca ar cam depasi media de ponderabilitate? Nu ar trebui sa-i umblati putin la meniu? Si cica unii parinti atat de urat se uitala ea .... Inca sunt parinti care au impresia ca un copil e OK NUMAI daca e gras si are pulpe babane si e rotofei si cu buci si mai stiu eu ce. Apoi a sunat o tanti sa multumeasca doamnei dr., a carei fetita era obeza sicare deja nu se mai simtea bine la scoala si dadea din depresie in depresie. Copiii sunt foarte rai si vorbeau fff urat cu ea si despre ea. Au mers la tanti dr si dupa un set de analize nu a fost de acrod sa-i dea fetei hormoni si alte medicamente - ci a supus-o la un mic regim alimentar - iar fata crescand in inaltime si reducandu-i-se din alimentatie - a devenit o domnisorica super super draguta. Ideea de baza care era - sa nu-i indopam - preferabil un copil slab in locul altuia grasun. Atata timp cat e sanatos e ok si cea mai tare faza era ... sa-i umlam noi - ca parinti - la meniu si la portia de mancare - cat inca suntem stapani pe situatie - neluand masuri copilul se retrage in cochilie si din depresie in depresie - mananca - astfel se simte el bine. M-a impresionat tare mult aceasta emisiune ... cand o sa mai am pitici pe creier vis-a-vis de greutatea Karinei - o s-o vizitez pe aceasta tanti dr. - sper ca nu te-am suparat cu nimic Carla. [pup] doar caurmarind emisiunea m-amgandit putin si la voi. [pup] va pup pe toate [pup]
Miro si Karina Ioana - 3 noiembrie 2006
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

mirona ai dreptate cu mancatul, si eu in sufletul meu stiu ca e de preferat sa fie slab nu gras, aici nu ma baga in seama daca ma duc la doctor ca nu mananca, ce e nasol vine de la altii, eu am 2 nu le zic prietene care cand suna nu intreaba ce face ivan ci cate kg are are si una din ele a zis mai demult: ah a mea aproape ca l.a luat in greutate, normal ca acum nu ma apuc sa fac concurs, nu eu, dar fazele astea devin stresante si fara sa vrei pe strada incepi sa faci comparatie, la picioare etc, eu oricum sunt multumita de cum e acum, si cateodata chiar ma gandesc ca va veni momentul cand voi trece in cealalta extrema, adica sa.l pun la regim, asa cum poate fi pus un copil cu fructe etc, el dupa ce isi mananca piureul lui seara, si ma vede ca pun farfuriile la masa sare in carut disperat sa.l punem iar la masa sa manance si de la noi adina - ce salon ai ? dbunny - exact ce zici ca ai patit citeam eu pe net si ma ingrozeam, oricat de rau mi.ar fi dupa nu mi.e frica mie mi.e tare frica de dentist, nu ti.am mai zis dar inainte de ieri, cautam sa ma hipnotizez :))) de mi.a zis leo sa termin cu prostiile ca cine stie in ce dam pe urma dodo - ce.ati patit in parc? si aici am vazut c ain general cu bunicii e greu, iar seara parintii sunt nervosi asa ca tot cum o dau ma enervez apropo de animale , eu am trecut pe langa terasa topoganului si m.au scuipat :))) cand m.am intors erau vreo 4 mutre de 3 ani uitandu.se carcotase , n.am stiut de care sa ma iau dar banui ca era un baietel miguel, pe care ivan il adora fuge dupa el tot timpul si el ii cam trage pumni lui ivan cand nu.l vede tasu care are treaba sa se uite dupa mine :)))) [url="http://community.webshots.com/user/dayannara"]ivan si dayanara[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by desiree dodo, imi pare rau de animalele salbatice! dar nu il lasa pe bodo cu copiii lor sau fac afirmatii rautacioase?
Uneori si una si alta [:(],mai grav e ca Bodo nu pricepe de ce.La gradi copii se joaca cu el,unii din copilasi in parc da,dar altii...Si se uita la mine si ma intreaba pe limba lui si din priviri de ce?
[ruga]Doamne ajuta! Acesta este blogul puiului meu [url="http://bogdan-andrei.blogspot.com/"]Bogdan-Andrei [/url] [url="http://tickers.baby-gaga.com/t/eleeleabu20021029_-8_Bogdan-Andrei.png"] Varsta lui Bogdan[/url] [ruga]Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la Dumnezeu imposibilul!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by Dodo-pui
quote:
Originally posted by desiree dodo, imi pare rau de animalele salbatice! dar nu il lasa pe bodo cu copiii lor sau fac afirmatii rautacioase?
Uneori si una si alta [:(],mai grav e ca Bodo nu pricepe de ce.La gradi copii se joaca cu el,unii din copilasi in parc da,dar altii...Si se uita la mine si ma intreaba pe limba lui si din priviri de ce?
[ruga]Doamne ajuta! Acesta este blogul puiului meu [url="http://bogdan-andrei.blogspot.com/"]Bogdan-Andrei [/url] [url="http://tickers.baby-gaga.com/t/eleeleabu20021029_-8_Bogdan-Andrei.png"] Varsta lui Bogdan[/url] [ruga]Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la Dumnezeu imposibilul!
adevarul e ca nici eu nu pricep de ce sincer, daramite el [url="http://community.webshots.com/user/dayannara"]ivan si dayanara[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Din capitolul animale salbatice va marturisesc ca Dani a dat ieri intr-o fetita! Am inlemnit! a dat in ea asa dintr-o data. L-am sfadit eu asa nitel, d'apai am amutit n-am stiut ce sa fac..ca din departare privea mama fetitei, n-a venit, d'apai ma simteam ca si cum ea ar vrea sa-l cert/bat/pedepsesc...si eu de batut nu-l bat, il mai 'mustruluiesc' dar tot degeaba... Voi ce-ati face? Desire noi dupamasa bem iaurt lichid si rontaim un biscuite ceva, sau papam iaurt normal. Aseara de cina i-am dat pulpa de pui bucatele mici aproape rece...si cartof din supa bucatele...ii cam dau orice dar nu mai asa cald... si la pranz tot la fel...aceasi mancare dar nu asa incalzita... Cartagena este al 2-lea oras in Spania cu copii obeji[alcool]...caut articolul si-l traduc...cica in ritmul asta ajungem la nivelul americanilor Dbunny cu [copil] Daniel(23.11.2006) [url="http://www.flickr.com/photos/dbunny/sets/"]poze Daniel[/url] [url="http://www.dropshots.com/dbunny_28"]Filmulete cu Prichindelu[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by dayanara
cand mergi la coafor si doar te spala aia si te usuca fara sa te coafeze cine stie ce doar un pic, ramane parul super, acasa de ce nu ramane asa ? daca as folosi aceleasi produse oare ar tine ? [url="http://community.webshots.com/user/dayannara"]ivan si dayanara[/url]
in mod sigur, da
Alina,mami de Mihnea-Octavian,un anisor si un pic
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by Dbunny
Din capitolul animale salbatice va marturisesc ca Dani a dat ieri intr-o fetita! Am inlemnit! a dat in ea asa dintr-o data. L-am sfadit eu asa nitel, d'apai am amutit n-am stiut ce sa fac..ca din departare privea mama fetitei, n-a venit, d'apai ma simteam ca si cum ea ar vrea sa-l cert/bat/pedepsesc...si eu de batut nu-l bat, il mai 'mustruluiesc' dar tot degeaba... Voi ce-ati face?
cred ca e doar un mod de a-i atrage atentia...undeva a vazut el treaba asta fara doar si poate...zic ca daca-l certi mai rau faci..sau "functioneste" pe termen scurt,adica pe moment..nu il va face sa nu mai repete figura...m-as duce langa el si i-as arata si alte metode de a atrage atentia fetitei (un mangaiat pe cositze, o strangere de mana, un joculetz impreuna)..bineinteles asta numai in cazul in care fata nu l-a enervat cu ceva si el sa fi dat sa se razbune...acolo e alta mancare de peste!..tu ce crezi de ce a dat in ea?
Alina,mami de Mihnea-Octavian,un anisor si un pic
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...