Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Regasiri (19)


Recommended Posts

neata - is cu nervi in pioneze. hai sa va pove si voua. azi tre sa stau home ca vin astia in control la ceasul de curent - si vezi dom'le nu suporta sa scriu pe o foaie seria ceasului si citirea - tre sa fiu personal acasa - asa ca pauza parc azi. mi-e asa de shod ... cum sa nu-mi duc copila afara azi? asa ca m-am gandit sa o scot totusi putin (acasa tre sa fim intre 10.30 si 11.30) si am scoso la o plimbare pe Gh Lazar cu carutul ei de papusi - ursuletul in el si ne plimbam noi frumos ... cand imi pica - ce-ar fi sa-i cumpar niste sosete flausate fetei si sa-i fac genunchiere (asa vazusem la Ami) si si asa areiar genunchii juliti. Intru in magazin si ii spun doamnei ce doresc. ooo - dar n-avem din aia - si oricum deja i-am bagat in spate ... ca acum nu se mai cer. Cauta totusi si-mi arata perechi de ciorapi pentru copii - dar cu cauciuc in talpa - ii spun ca nu vreau cu asa ceva in talpa - ca eu ii voi taia si vor arata urat pe picior. Imi da apoi perechi de ciorapi dar cu modele. Ii spun ca eu vreau uni. Femeia se enerva din ce in ce mai tare - ca oricum orice ciorap are calcai, orice ciorap are modele - ca-s de iarna si au model de iarna si etc. Bai frate ... da ce i-amcerut? luna de pe cer? Ii mai spun o data ca vreau uni - ca n-are - eu vad in punga in care a cautat o pereche uni si ii zic sa mi de-a pe aia. Ea scoate un teanc de ciorapi - ca erau prinsi unul de altul cu elastic si mi-i tot invartea prin fata cum ca toti ar fi cu modele si ca nu are ce-mi trebuie si da sa-i bage inapoi in punga. La care m-am enervat eu. Doamna - exact aceia ultimii ii vreau - dati-mii mie sa-i vad. Ea dadea sa-i bage in punga - eu deja strigam la ea - doamna - daca nu vreti sa maserviti spuneti-mi si ma car naibii de aici - dar nu ma faceti proasta in fata cu ciorapii in mana. Mi-i da - ii iau pe aceia care ii vazusem si normal ca nu matace pliscu. Continu asadar: dati-mi mie punga sa-mi caut eu ce-mi trebuie ca vad ca dumneavoastra nu aveti chef sa ma serviti - ca vi s-a suit acreala la cap. Femeia amutise - imi dadu punga- eu am rasturnato pe tejghea si am mai gasit vre-o doua perechi numai bune de genunchiere la fii-mea, o pereche albi si una roz. Bai frate - ce fu asa de greu de cautat? I-am luat - i-am platit si am iesit. Acrita a ramas sastranga ciorapi de pe tejghea - dar nici nu a mai comentat nimic. Unde era faza cu clientul nostru - stapanul nostru? Daca a papat lamai de dimineata sa stea dreqului acasa. ma duc sa inventez ceva jocuri pentru fii-mea -daca tot stam acasa - tre sa inlocuim timpul ce l-am fi petrecut in parc cu ceva activitati de consumat energia. [pup] la toate
Miro si Karina Ioana - 3 noiembrie 2006
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 197
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Am reusit sa o adorm, scriu repede si ma duc langa ea, mi-a venit CM si sunt varza! Mai rau e ca ne-am luat bilet la mare de pe 5-12 iulie si mi-a dat seama ca imi va veni luna viitoare exact cand sunt la bronzat :)! In fine, sa ma laud, Alex este bine, a crescut (asa imi spune de cand am dus-o la pediatra sa o cantareasca si sa o masoare), are vreo 16,400 KG si 81cm! A inceput sa vorbeasca, de vreo luna ma zapaceste, repeta tot uneori este amuzanta...exemplu a auzit pe cineva afara zincand de X ca e "ciufut" si m-a zapacit cu cuvantul asta o perioada! II spun poezii si o provoc sa repete cuvintele, de exemplu, poezia preferata :"hai mamae, hai tatae/ sa ne luam si noi o oaie/o oita cu doi miei/sa ma joc si eu cu ei" si o zicem impreuna cam asa : eu -hai mamae hai...si ea zice tatae si tot asa, ea spune ultimul cuvant din vers! si asa spune multe dupa mine, poezi cantece! Il striga pe tac-su:"Tati, auzi, pilu, stiga" adica"tati auzi te striga copilu" (asta ca m-a auzit pe mine), ii zice sotului maica-mii Nae, si el i-a spus da ce ai facut armata cu mine?...e acum il striga "Nae amata(armata...noi mai intelegeam si amanta :))!" si tot asa! Vorbeste in somn, spune ce a vazut ziua...de exemplu dupa ce am fost la zoo, o saptamana mi-a spus ca ursul are pui si face baie! Se da pe topogan...pe toate, pe cel spirala, pe tub, pe cele simple nu mai zic! E cumintica, nu face crize decat daca este foarte obosita, da jucariile la copii fara sa comenteze, nu i se pune pata pe jucariile altora (deocamdata), mananca cat 7...la somn nuprea ne intelegem dar asta e! Am pus cateva poze mai recente, am unele pe telefon dar nu stau sa le mai descarc! [url="http://good-times.webshots.com/photo/2837199420101635539GOrRrf"]poze[/url] mama de 1 an si 6 luni
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dragi regasite, Noi am reusit:
  • sa-l programez toata vara la masaj-reflexoterapie-15ron/sedinta*2/saptamana,
  • -i-am ocupat un loc la logopedie -particular-40 ron/sedinta*4/saptamana-sper sa reusesc daca nu reduc din nr de sedinte-nu am de ales,
  • -am incheiat de adunat hartii-dosar complet-marti intram in comisie
[pup] intregul [grup] [bang]azi e o zi super de plaja...vreau si eu...dar costa mult pana la Ct[:-)))]-[bang] nu am timp[bang]...inca...
[ruga]Doamne ajuta! Acesta este blogul puiului meu [url="http://bogdan-andrei.blogspot.com/"]Bogdan-Andrei [/url] [url="http://tickers.baby-gaga.com/t/eleeleabu20021029_-8_Bogdan-Andrei.png"] Varsta lui Bogdan[/url] [ruga]Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la Dumnezeu imposibilul!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Carla 16.400!!!! yoy ce grele sunteti...fac pariu ca ai spatele rupt in 2!! V-am vazut pozele[il], ii mai mare fata ca tine[:D] Firma unde lucrez inchide, sefii deschid alta, se reprofileaza, renegociem conditiile...ma vor 6 ore sau 8...n-am cu cine lasa pe Dani, sotul e in somaj acum, dar pt cat timp? nu stiu ce naiba sa fac... Idea de al lasa pe Dani mai mult decat 5 ore la cresa ma innebuneste...numai cand ma gandesc la otite si gastroenterite... Mirona eu as fi plecat...spunandu-i...na las ca nu-i singurul magazin unde se vand ciorapei... am vrut sa te inteb si eu...cant te consta transportul hainelor din Franta? Desire..cu fumatul cum stai? koko vrem poze cu copiii pictati! Dbunny cu [copil] Daniel(23.11.2006) [url="http://www.flickr.com/photos/dbunny/sets/"]poze Daniel[/url] [url="http://www.dropshots.com/dbunny_28"]Filmulete cu Prichindelu[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by Dbunny Desire..cu fumatul cum stai? dbunny_28"]Filmulete cu Prichindelu[/url]
[bang]...e bunica la mine, ma trage si ea cate una....m-a corupt fir-ar sa fie..sunt varza de proasta..mai fumez noaptea dupa ce-l alaptez cate una.... fir-ar ale...[haibat] mirona, m-ai distrat teribil cu ciorapii..da stiu ca esti iute la manie, fata..nu mi-as dori sa intru in gura ta vreodata![:D][:D][:D] roana, lucurile stau cat de cat ok la voi..adica daca accepta bibe..si mai adoarme si altfel..cred ca nu va fi o problema sa le raresti..evident sa-i distragi atentia..la noi e iubire mare..nu doarme fara ea..nu bibe decat la masa...totul e sa fii tu pregatita sufleteste sa o faci... oricum dupa 10 zile nu cred ca-ti scade lactatia complet..mia gandeste-te..poate nu e nevoie de intarcare! carla, 16.400? ne-ai luat freza cu kilele astea! wowwww..am vazut-o in poze nu pare asa de mare, dar te cred cand spui ca e..fatoaie ce mai! bravo ei! vad ca s-a marit grupul cu inca o blondina dragutza! raportam a 3-a noapte fara facut pe el..azi nu a fost chip sa-i pun pampers sa-l scot afara (nu il mai suporta, ii lasa urme la solduri si se opareste) asa ca am zis sa-l ascult..asa ca nu i-am pus..nu a facut pe el..mi-a zis,l-am dezbracat si l-am pus sa faca pipi la copac...i-am tinut cucul cu mana, au iesit 3 stropi...pe drum spre casa, de oboseala, desi ma anunta cand face, cred ca a uitat sau nu a remarcat asa ca s-a scapat pe el..dar era super obosit si incalzit asa ca e de inteles! ieri l-am gasit pe oala se chinuia sa se puna si caca era langa el, langa oala...statea cu fundul intr-o parte si a iesit pe langa! imi e asa de drag cand il vad.... ca imi vine sa-l iau si sa-l pup tot din cap pana in picioare! ceea ce si fac![olala][olala][olala]
Alina,mami de Mihnea-Octavian,un anisor si un pic
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

am adormito in sfarsit, rau e sa nu mergi in parc - am alergato prin toata casa, apoi o ascunsa, apoi am facut cort ... ca la final sa o acaparez si la jocuri mai linistite - gen lipire, puzzle, bautul ceaiului la masuta - am si filmat nitel (da nu ma duce capu - si filmez abia finalul -cand ea deja e sictirita de activitate) - dar na - se vede totusi ceva. Trimit mesajul si ma apuc de descarcat filmele de pe aparat si le pun sa le vedeti si voi. A venit si nenea cu verificarea ceasului de curent, a fost si tanti postarita ... mi-a adus alocatia - asa ca poa' sa vina reducerile la LR de la franta - ca eu abia le astept. mayaione si Dbunny si noi tot on line cumparam de la franta. Aici pe forum e un adevarat serial cu si despre LR. Eu ma asociez cu o prietena si cumparam ... maxim 20 de produse intr-un cos - taxa de expediere este de aproximativ 6 euro pe colet. violeta69 felicitari tie si mai ales lui Mihnea pentru FB. [pup] carla2005 vazut si eu pozele voastre. Super maricica Alex a ta. Sigur n-a gresit pediatra la socoteala? numai 81 de cm are? Pare mult mai inalta. Si peste 16 kg .... maricica nu gluma. Eu ce sa comentez la 81 cm si doar 9 kg? mai bine tac malc. Retinut poezia - super pentru cei mici - am invatato deja. Retinut si faza cu "Tati, auzi, pilu, stiga" adica "tati auzi, te striga copilu!" asta clar o s-o invat si eu pe Kara -ca de ffff multe ori tre sa-i zic si eu lui Dani sa-i raspunda Karei cand il striga. Dodo-pui un bravo mare pentru reusitele voastre. desiree m-au distrat scaparile lui Octa ... he he ce misto tre sa fie. [pup] noi mai avem pana acolo. Angyyyyyy - vazusi frezele lu Kara? hai ca fug sa mai pun ceva poze si revin
Miro si Karina Ioana - 3 noiembrie 2006
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

uitasem sa va spun: Angy - jos palaria pentru filmuletul cu literele. super super super - ca un burete Iulia. Inregistreaza tot. Exploatati momentul. Apropo - ea cum isi spune? Noi pronuntam un fel de "iuia" mai noi a inversato "iaiu". [:D] mai am de vazut doua filmulete cu Dani - cu ta-su si cel in care canta - le pastrez pe cand se trezeste -ca acum nu pun sonor. vazut si felia de tort sah a mephalei - deci zic eu ca sunt camla zi. ooo - nu - mai am in mailul comun. sper sa reusesc deseara. fug la poze. [pup]
Miro si Karina Ioana - 3 noiembrie 2006
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

azi am fost la vaccin, i l.au facut in maini sus, nici,un semn deocamdata, are 13,800 kg , inaltime nu m.am uitat ce,au scris acolo si n.am intrebat ca urla, ce ma bucura mult de tot e ca abia acum am aflat ca din 2006 vaccinul prevenar intra la obligatorii in comunitatea madridului, asa ca ivan il are facut deja, eu azi ii ziceam doctorei sa i.l puna si ea imi zicea ca i l.a pus demult , adevarul e ca eu i le.am facut pe cele care intra aici in program si nu m.am uitat ce mi.au scris in caiet si ce etichete mi.au lipit :) super carla am vazut pozele scumpa foc grasuna bambo - de voi ce sa mai zic, imi placeti mult amandoua dar aia unde esti in rochita baby doll e super [url="http://community.webshots.com/user/dayannara"]ivan si dayanara[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

http://static.orf.at/slides/tirol/16/551.html aici e linkul cu poza sophiei pictata in culorile romaniei.e la tacsu in brate,in spate e sora mee.l-a pozat si pe pascal dar eu l-am lasat singur sa-i faca poza,nu m-am alaturat.si acum imi dau seama ca pe pascal nu avea de ce sa-l puna si pe el pe homepage ca era singurel asa,ca daca era si macsa lui cu easrfa data dupa gat in culorile romaniei....sigura apream si eu pe acolo.ei !nu mai conteaza asta..... va dau o veste,cred ca sambata....tzaca-paca!plecam in romania.....mai urgent decat credeam sau imi propusesem....sper sa mai intru pana sambata,ca am muuuuulte de facut mai ales ca plecarea este pe neasteptate. DBUNNY......nu cumpara papuceii aceia din cauciuc lui dani....sfatul meu.mai bine deloc decat din aceia.pup si sper sa nu te fi suparat Pascal si Sophia [url]http://www.youtube.com/watch?v=Zy3Izem5efM[/url] fetelor, va rog din suflet sa va uitati la clipul asta. [url]http://www.clipfish.de/player.php?videoid=MzY1MDN8Mg%3D%3D[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...