Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Regasiri (19)


Recommended Posts

[hopsieu][hopsieu] nu am reusit deloc sa intru ,acum vreau sa va salut si fug sa va citesc am reusit sa arunc un ochi pe ac pagina si citind ce a csris Diana ma gandesc ce fac eu de luni cand incep traba daca acu nu dovedesc cu cate-s de facut.Hai ,mai spuneti si voi cat de naspa stati cu timpul ca sa nu masimt cea mai ineficienta . dastefa mami de DARIA -16 nov 2006
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 197
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

quote:
Originally posted by dastefa
[hopsieu][hopsieu] nu am reusit deloc sa intru ,acum vreau sa va salut si fug sa va citesc am reusit sa arunc un ochi pe ac pagina si citind ce a csris Diana ma gandesc ce fac eu de luni cand incep traba daca acu nu dovedesc cu cate-s de facut.Hai ,mai spuneti si voi cat de naspa stati cu timpul ca sa nu masimt cea mai ineficienta .
he he...na stai ca aici sunt pe locul I:(cu toate ca sotu e acasa in somaj) N-am spalat geamurile si jaluzelele din februarie, cu exceptia unuia(in feb a fost mama la mine, ghici cine-a spalat geamuri?) nu mai calc decat o data la 2 saptamani cate-o camasa de-a lui Paci s-atat! Azi mancam mancare din conserva(Dani papa congelata) N-am urcat la etaj de 3 luni de zile! nici nu vreau s-aud...si nici la terasa de sus n-am urcat...prea multe scari pline de praf pana acolo[alcool] Cu Dani stam in parc maxim o ora si nu in fiecare zi, dar e si din cauza caldurii... N-am timp de dus la epilat, tuns, vopsit etc...cu chiu cu vai gasec timp odat la 2-3 luni... To be continued... Dbunny cu [copil] Daniel(23.11.2006) [url="http://www.flickr.com/photos/dbunny/sets/"]poze Daniel[/url] [url="http://www.dropshots.com/dbunny_28"]Filmulete cu Prichindelu[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salut fetelor Am robotit aseara pana la 2 noaptea. Iar Iulia nu s-a trezit absolut deloc toata noaptea, nu a zis ea nici "pis", ca daca zicea ii dadeam laptele. Asadar se trezi la 7 fara 10, ca ii era fetii foame. A primit laptele si nu mai vru sa se culce. Dar nici eu nu ma dadui jos din pat pana la 8. Ea statu cuminte langa mine o perioada (cam o juma de ora, cred ca mai picoti si ea un pic) dupa care o lua cantarea [cor]. Nu se mai putu si trebui pana la urma sa ma trezesc [:(]. Alexandra, tare rau imi pare ca au cazut toate bolile pe capul tau. Zau ca si eu as fi cu moralul la pamant dupa atatea patzanii. N-am decat sa sper ca o sa te intremezi si iti incarci bateriile. Hai, ca vine vara... vin concediile... [pup] Carla, si eu ma speriai cand incepui sa citesc despre baietelul care o impise pe Alex pe tobogan. Am citit toata povestea cu sufletul la gura. [pup] Dianarus, si noi te pupam. Stiu cum e cu servici... timp, ioc... tare greu... E bine ca iti place la servici. Era tare rau daca nu-ti placea (ca s-au mai vazut si cazuri de-astea). Insanatosire grabnica lui Marc si nu uita sa mai treci si pe la noi din cand in cand [pup] Dbunny, zi "merci" ca prinzi cafea, fie ea nessul de la servici. Eu de multe ori nu prind cafea ca vin tarziu la servici [batcap] Dastefa, nu te complexa. Mie destul de des mi se spune "dar celelalte femei cum reusesc sa faca si tu niciodata nu ai timp..." Insa eu aud o gramada de femei care se plang din cauza timpului. Incet-incet o sa-ti gasesti ritmul. O sa ajungi sa faci numai treburile care "ard" si sunt mai importante. Foarte rar vei apuca sa mai faci si altele. O spun din proprie experienta [q] Kokorina, sunteti gata sa faceti galerie diseara? Gata bagajele?
"Nu testa niciodata adancimea apei cu ambele picioare" Angi [url="http://picasaweb.google.com/angighita2"]poze[/url] [url="http://www.youngnutrition.net/member/tickers/63865/ticker4.png[/img]"]Iulia[/url] [copil] - 3 noiembrie 2006 - [url="http://www.geocities.com/angighita"]Jurnal[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

aseara am stat la o sueta si o bere rece cu bunca-mea, am barfit cate in luna si-n stele, mi-a mai povestit odata ce emotii a avut ea cand am nascut, era pe holul spitalului, cu al meu,care isi stergea ochii pe furis..si se intreba de ce nu mai ieseam din operatie, s-a fi intamplat ceva..ca dr i-a spus ca la 11.20 se termina si era deja 12 fara 10 si stateau toti cu morcovelul bagat undeva..ce imi place sa aud povesti din astea..mi-am amintit de sarcina mea, ea mi-a zis de a ei, de alaptat, de bebelusenia lui octavian caci ea a fost mereu langa mine..multe..se facuse 1 noaptea si noi nu dormeam sotul mi-e plecat la viena cu negocieri...azi am iesiti toti 3 la nisip..am venit incalziti si ne-am stropit cu apa prin casa sa ne racorim... sa recuperez nitzel dbunny, e haios dani in scaunu de masa..bine ca nu avem si noi din ala cu spatar lasat in jos ca sigur ii veneau idei lui octavian..ghici cum adoarme acum la pranz..nu veti crede...a inventat bunica-mea un leagan..il punem ntr-un cearceaf si il tinem amandoua de capete si=l leganam...ca intr-un hamac..ii place de nu mai poate..asa si adoarme..dar avem deja muschi la maini...si febra! angi,si eu m-am dezamagit pe mine insami![haibat] alexandra, nasol ca nu te simti bine..eu nu stiu ce s-ar face octavian daca nu as functiona la parametrii cu care e el obsinuit..o perioada...sanatate multa![pup] carla, m-a frapat faza din parc cu toboganu luat in custodie...dar daca ai cedat si ai plecat de la tobogane, cu siguranta eu m-as fi sesizat cand a venit acel baietel sa se bage in seama cu ce faceau cei mici...dar intr-un fel e bine ca alexandra e generoasa..adica e mai bine decat sa fie egoista....isi va dezvolta ea si simtul proprietatii mai tarziu..dar calmul si darnicia ei nu sunt decat o bila alba pt caracterul ei de mai tarziu..si va invata cu siguranta sa se apere de astfel de copii...[pup] dianarus,[pup] roana, vad ca sunteti pe drumul cel bun! daca zici ca nu cere daca nu te vede,atunci e bine..poate il vei mai alapta la intoarcere..daca nu-si pierde gustul pana atunci! dastefa si fetele ocupate..veti gasi o solutie organizatorica cu siguranta, mai lasi de colo, mai amani treaba pe dincolo..oricum cu un copilas socoteala nu se va potrivi niciodata cu cea din targ...emblema noastra e: treaba pe apucate! dbunyy, daca te incalzeste cu ceva, si eu am geamul de la sufra negru pe dinafara si plin de praf pe dinauntru, da nu se vede ca am perdele misto..si nu m-am mai epilat de 2 saptamani (ups, sa nu uit sa ma imbrac in pantaloni)..am 2 fire de mustata care mi intra in gura iar sparancenele mi s-au unit de la atata par crescut intre ele![:D]
Alina,mami de Mihnea-Octavian,un anisor si un pic
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

dbunny stii ca am intrebat daca e posibil ca si cremele cu cortizon sa dea efecte gen hiperactivitate, pt ca dupa ce s.a ars si i.a pus crema cu antibitoic, noaptea a fost foarte agitat, a plans in somn tot timpul si ma gandeam ca cine stie ce.o fi avut crema, o singura noapte cand saracu n.a dormit si acum imi dau seama ca nu a fost de la crema ci de la intamplarea in sine, il strangea bandajul, isi aducea aminte , vise etc, ma rog, ideea e ca eu dormin cu el in pat , la un moment dat mi-am pus perna in cap, asa ca sotul venea din 2 in 2 minute cum plangea se baga langa noi, il lua in brate , il alina, si asta repet a fost o noapte asa ca jos palaria pt cele care mai au si servici, si sotul a plecat dimineata la servici dar si eu am ramas cu ivan si vreau sa ma simt odihnita cand ies cu el in parc sau cand stau cu el, in casa ma omor cu curatenia, mi.e frica sa nu devina manie intr.un fel, mancare nu fac decat cand avem pofta de cate ceva, in rest aperitive, conserve, mancare gatita gata cumparata, pe mine ma oftica rau insa cand imi stric rutina, atunci ma dau peste cap complet, de exemplu cand vine sotul acasa de la munca eu atunci ii fac lui ivan mancare pt cateva zile, seara calc si tot seara dupa ce doarme ivan spal pe jos ca sa nu fie nevoit sa calce daca nu e uscat, singurul lucru care il mai fac cu ivan e sa sterg praful, dau cu aspiratorul, spal 2-3 vase si biberoane, bag masina la spalat, intind rufele cam atat, dar repet daca as avea servici nu stiu ce as face [url="http://community.webshots.com/user/dayannara"]ivan si dayanara[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

helooo. nu aud decat ecoul. unde ati disparut? am fost la ortoped ca mi se parea ca merge prea cracanat. n-are nimic, m-am lamurit, pana pe la 3 ani se va stabiliza mersul. dar are piciorul aproape plat, ne-a recomandat ghetute cu talonet cat mai inalt, si incaltaminte si in casa, la fel cu talonet. ne mai ducem la control prin toamna sa vada daca au mai aparut modificari. Carla si eu procedez cam la fel ca tine. daca o impinge vreun copil ii spun frumos ca e mai mica si poate cade, daca continua cu agresiunile o iau si mergem in alta parte. niciodata nu n-am certat cu vreo mamica, abia daca schimb doua vorbe cu ele. oricum pe majoritatea nu le intereseaza ce le fac copii, bine ca sunt bancute sa stea la barfa. am niste specimene in parculete, de nu mai stiu unde sa merge cu ea. azi la leagan era un baietel si tot baga nisip in gura, ia spus mama-sa odata, de doua ori, pana a incaput sa-i dea peste maini, si de ce dadea mai mult copilul mai mult nisip baga in gura. a culminat cu cateva palme trase de copil mama-si, si cu celebra "mah, tu dai in mine, nu stii ca eu te-am facut" si jap alta. off Alexandra imi pare rau ca esti bolnava. ai grija de tine [pup]. mami de [url="http://www.totsites.com/tot/mariachristina"]Maria Cristina[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by dastefa
[hopsieu][hopsieu] nu am reusit deloc sa intru ,acum vreau sa va salut si fug sa va citesc am reusit sa arunc un ochi pe ac pagina si citind ce a csris Diana ma gandesc ce fac eu de luni cand incep traba daca acu nu dovedesc cu cate-s de facut.Hai ,mai spuneti si voi cat de naspa stati cu timpul ca sa nu masimt cea mai ineficienta . dastefa mami de DARIA -16 nov 2006
Daria ta este nascuta in aceeasi zi cu Alexandra mea! Alex este nascuta la ora 23.04...ee si mai am o vecina pe scara a carei fata este nascuta pe 16 nov 2006 la ora 21.45 :)! mama de 1 an si 6 luni
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

tot eu. am vizitat mai multe gradinite din zona, si m-am hotarat la una. tre sa-i fac copro si sa ma duc sa o inscriu. la prima vizita am intrat putin intr-o sala, copii colorau, asa de incanta a fost, i-a dat si ei creioane, se tot invartea pe langa ei. abia am luat-o de acolo. a doua oara era spre sfarsitul programului, intr-o sala mai era o fetita cu profesoara de pictura. profesoara picta contururi la icoane pe sticla iar fetita dadea cu lac. super, super. in prima faza adica pe la mijlocul lui august o s-o duc la program scurt, iar daca totul merge bine si se adapteaza cat de cat din septembrie o las la program lung. dastefa nici eu nu sunt cine stie ce de organizata. gatesc de doua trei ori pe saptamana, ma trezesc dimineata inainte de a se trezi Cris si calc, de regula tot cam de doua ori pe saptamana, ceva dulce in weekend cand poate sa mai stea George cu ea. cu geamurile sunt revoltata, le-am spalat acum vreo luna, a plouat seara, se facusera negre, le-am spalat iar. ieri a spalat vecinul de sus o patura si a intins-o pe balcon, daca le vezi acum au numai siroaie pe ele, de imi vine sa-l chem sa le curete el. spal cate unul in fiecare zi ca altfel n-are rabdare d-soara. aspir in fiecare zi, cu mopul macar le doua zile. ies cu ea de doua ori pe zi, cate o ora jumate. si gata ziua. ma culc la 11.30 noaptea si ma trezesc la sapte, ma trezeste de doua trei ori. cam asa arata o zi la noi. Desiree vreau si eu o bunica pentru povesti. sa stii ca vin cu joarda daca mai fumezi. cand ne mai vedem si noi? mami de [url="http://www.totsites.com/tot/mariachristina"]Maria Cristina[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

multumesc mult fetelor pt incurajari,ieri a venit mama pe la mine de la tara si am mai oprit-o inca o zi si inpreuna am prestat la o dulceata de cirese amare si un compot de cirese,cu tot cu culesul fructelor,acum imi face cozonac,ieri mi-a facut si doua feluri de mancare si a stat cu Daria vreo 4 ore cat am fugit sa rezolv o multime de treburi prin oras.Si programul nostru comun mai cuprinde cateva chestii de rezolvat pe ziua de azi.Dar nu v-am spus ce imi mai mananca mie timpul-GRADINA.Nu am cine stie ce haram de gradina dar incerc sa fac ceva sa nu o las sa arate ca parasita.Nu va imaginati ca fac cine stie ce agricultura performanta,e mai mult lanivel de subzistenta poate scot cateva kg de legume din gradina mea.La noi e destul de mare seceta si chiar daca mai ud nu-mi merg prea grozav.Ganditi-va ca am stat o viata la bloc si nici cu dusul la tara nu ma omoram asa ca sunt pe dinafara cu multe lucruri .Mai am flori,gazon dar si astea iti mananca destul de mult timp .Prin casa mai fac cate ceva cand doarme Daria sau cu ea printre picioarele mele>de altfel si prin gradina tot cu ea dupa mine incerc sa fac cate ceva(eu mai smulg buruienile ,ea imi smulge ardeii sau florile,se plictiseste si pleaca ,eu alerg dupa ea ,mai revenim dupa ceva vreme inapoi) carla deci facem cinste impreuna fetelor de pe forum Nu stiu daca ai citit din urma cand am scris ca si eu eram un pic in alerta cu greutatea DAriei.Important ca ai constientizat problema si ca vrei sa faci ceva sa o rezolvi.Eu am niste prieteni care au o fetita de 2 ani si cred ca are vreo 20 kg.Am incercat sa le spunem mai mult sau mai putin direct ca nu e bine pt ea dar ei nu constientizeaza problema .Si nu pare sa fie vreo mostenire genetica> Pt Alexandra ai incercat sa-i diluezi laptele de noapte?Eu asa am facut cu Daria pana i l-am scos,l-am dilut cate putin ca sa nu simta deodata diferenta dastefa mami de DARIA -16 nov 2006
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dragi regasite, poftiti la [cafea] traditionala si o [papica]. [pup] intregul [grup]. Ps:In legatura cu greutatea copiilor..Bodo mereu a fost un slabanog(din neam suntem asa[:D]) ;dar am fost am facut toate analizele dar....asta-i felul lui,mananca dar e tot slabanog...nu are alta problema de care sa nu stiu....deci acum sunt linistita.Asta e...[flo]
[ruga]Doamne ajuta! Acesta este blogul puiului meu [url="http://bogdan-andrei.blogspot.com/"]Bogdan-Andrei [/url] [url="http://tickers.baby-gaga.com/t/eleeleabu20021029_-8_Bogdan-Andrei.png"] Varsta lui Bogdan[/url] [ruga]Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la Dumnezeu imposibilul!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...