Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

vi se pare normal?


Recommended Posts

  • Răspunsuri 29
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

quote:
Initial creeata de codrutza4
ca dupa patru ani de convietuire impreuna si cu un bebe de 2 ani....sa NU apara sentimente de iubire din partea soacrei fata de cel mic? am crezut la inceput ca ma insel, dar din pacate....... am lasat-o sa petreaca o vreme mult timp cu cel mic...apoi foarte putin...in speranta ca voi vedea o schimbare in bine. NIMIC! singurul care conteaza e fiusu. ATAT!
tu la soacra te gandesti la ora asta?gandeste-te la barbatatu'........ ce pozitii mai incercati?pe unde...........mai incercati?,deastea nu de soacra
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Initial creeata de codrutza4
ca dupa patru ani de convietuire impreuna si cu un bebe de 2 ani....sa NU apara sentimente de iubire din partea soacrei fata de cel mic? am crezut la inceput ca ma insel, dar din pacate....... am lasat-o sa petreaca o vreme mult timp cu cel mic...apoi foarte putin...in speranta ca voi vedea o schimbare in bine. NIMIC! singurul care conteaza e fiusu. ATAT!
sti de ce iti spun sa te duci la psiholog?pt ca eu sunt medic psiholog si am putea discuta si poate te ajut
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by codrutza4
multumesc mult robert ptr. intentie! singura mea problema acum e CA NU-MI GASESC UN JOB asa cum imi doresc. in rest.............CHIAR SUNT FERICITA!!!!!! soacra? demult nu o mai bag in seama, sunt in relatii bune cu ea...dar NU prietene. si cata vreme e OK cu sotul meu..nu-mi fac probleme.
si problema cu job-ul e,partial tot psihologic.sa iti spun cam de ce.Nu cred ca nu ai gasit nimic pana acum dar asta tocmai din faptul ca vrei prea mult de la inceput,asta nu e o problema,dar e un principiu in psihologie,care nu am sa il dezbat acum.Prin urmare tu esti nemultumita de tine,de ex:esti poate prea grasa sau prea slaba .......de astea intelegi?nu esti multumita de tine intr-un anumit procent.Boala ta e usoara,reprezinta frustrarile pe care le acumulat emisfera centrala a creerului mic ,si de aici toate celelalte.Daca nu te tratezi cea ce spui tu acum-ca te impaci bine cu sotul,peste ceva timp o sa fie o problema,deci consulta un psiholog.Iti urez numai bine!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu am in cap mai multe scenarii pentru situatia ta. 1. Soacra (chiar daca n-ai tu nimic cu ea) nu te poate inghiti si de aceea il ignora si pe copil, in felul acesta stiind ca te raneste. 2. Soacra nu te uraste dar nici nu te place dar pur si simplu nu o incalzeste un copil mic nici macar daca e al lui fisu. Stiu oameni care nu prea au avut de-a face cu proprii copii pana acestia nu au ajuns mai maricei si mai interesanti. 3. Soacra te uraste pe tine dar il adora pe nepotel si se chinuie sa nu para interesata. Desi sincer varianta asta este greu de realizat. Bunica mea (din partea tatalui) si mama nu s-au inteles bine niciodata, dar pe noi, nepoatele ei ne adora. Soacra mea, cred ca tine la mine iar pe baiatul ei il iubeste f. mult dar fiind o femeie rezervata nu arata asta prea mult. Aceeasi atitudine rezervata o are si fata de nepotica ei, pe care stiu ca o iubeste, dar nu initiaza ea nimic in relatia asta. robert-alex eu ca mama imi doresc in primul rand sa vad ca fetita mea este iubita de familie. Chiar daca nu imi place de mama/soacra... imi incalzeste inima sa vad ca este iubita de ele, si ca raceala, indiferenta, etc. nu se rasfrang si asupra ei, care nu are nici o vina. Sunt de acord cu fetele ca dragoste cu forta nu se poate. Eu as continua relatia cu ea pentur copil, mai ales daca relatia ei cu copilul, asa cum este, nu ii face rau celui mic. Gloria si Eva (22 dec. 2004) [url="http://good-times.webshots.com/album/561910467mCzspP"]Craciun 2007[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Draga Robert, Daca imi vei da adresa ta de mail, iti voi trimite o fotografie cu mine, pentru a vedea CA ARAT F.F.F.F.F.F BINE. Ca sa-ti raspund la aluzie, am in acest moment mai putin cu 10 kg decat o femeie normala la inaltimea mea, DAR ptr. ca tind spre PERFECTIUNE (ceea ce tu nu vei intelege vreodata ce inseamna), imi doresc sa am greutate de fotomodel. Fara nici o rautate, dar daca esti tip - NU ai fost bagat vreodata in seama de o tipa aflata la level-ul meu. IAR daca esti tipa...sigur esti vreuna grasa si invidioasa pe toate cele slabe si pe deasupra si frumoase. INCREDERE? Am super incredere in mine, STIU ca sunt super frumoasa (mi s-a zis prea des pana acum - ma intreb, nu esti vreo frustrata care nu a primit niciodata ce si-a dorit de la barbatul de langa ea? sau....iti da vreun barbat atentie? ori....a trebuit sa te multumesti cu "resturi"?) Iar despre joburi, am refuzat cateva pana acum ptr. ca nu se ridicau la standardele mele. Si erau joburi la niste banci, sa stii. Si ca sa fie raspunsul complet....soacra mea, cu care beau acum o cafeluta..iti transmite salutari. Si inca ceva......daca nu i-ai uri asa de mult pe cei din jurul tau......ai avea mult mai mult de castigat. NUMAI BINE!!!!!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...