Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

nu mai e ca la inceput


Recommended Posts

Buna fetelor.Am o mare nelamurire.Sunt cu viitorul meu sot de un an si ceva.La inceput se purta altfel cu mine.Ce vreau sa zic cu asta:era mai atent cu mine ,facea totul ca sa nu ma supere,vroia sa ma stranga in brate tot timpul,ma pupacea intruna ,imi facea complimente tot timpul etc.Acum nu mai e asa e mai rece ,sa fie oare toate problemele:munca casa care o avem de terminat gandul ca vine bebe pe lume si tre sa fie toate gata? Stau si ma gandesc zii si noapte cateodata zic "oare nu ma mai uibeste sta cu mine pt copil".Nu stiu ce sa mai zic am noroc ca mai vb cu fetele de pe chat si mai trece timpul si nu ma mai gandesc asa des si vreau sa le multumesc fetelor pt sfaturi si ca nu ma lasa singura.Am gandurile foarte imprastiate sufar din ce in ce mai mult.Voi aveti poate mai multa experienta decat mine daca ma puteti ajuta cu un sfat a-si fi foarte bucuroasa. AR INSEMNA MULT PT MINE. VA MULTUMESC DIN SUFLET CA SUNTETI APROAPE DE MINE. [gravi] burgalassi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 15
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Este posibil sa fie stresat ...nu stiu exact situatia voastra/problemele lui . Cred ca cel mai bine ar fi sa vorbesti cu el despre ceea ce simti sa-i spui ca s-a schimbat fata de tine ,poate chiar el te va lamuri . Comunicare este cea mai buna solutie.[flo] Nastere usoara si un bb sanatos ! http://alina-vachim.magix.net AVoogt
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

cred ca cel mai bine ar fii sa vorbesti cu el deschis si sa ii spui gandurile tale!Se poate sa fie si din cauza micilor probleme si schimbarea de la barbat la viitor tatic :).Comunque te astept la mamici si gravidute de italia la odiseea sarcinii mami de [url="http://www.flickr.com/photos/11788157@N02/"][bum][testoasa] Alex[/url] [url="http://www.flickr.com/photos/25237392@N04/"] Alex 9-12 luni [/url] [url="http://forum.desprecopii.com/forum/log.asp?log_id=105308"] povestea nasterii lui bebitz[/url] [url="http://www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=615a863745f24348351e30"] Mami+Tati=Bebe[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

S-a incheiat perioada de luna de miere de la inceputul fiecarei relatii. Media e de doi ani dar probabil la voi din cauza schimbarilor majore, stresul a scurtat aceasta perioada. Incearca sa ii explici calm ce vrei de la el. Nu cred ca e vorba ca nu te mai iubeste. Intreaba-l si probabil o sa spuna ca are prea multe pe cap. If all else fails, look cute.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by Clover
S-a incheiat perioada de luna de miere de la inceputul fiecarei relatii. Media e de doi ani dar probabil la voi din cauza schimbarilor majore, stresul a scurtat aceasta perioada. Incearca sa ii explici calm ce vrei de la el. Nu cred ca e vorba ca nu te mai iubeste. Intreaba-l si probabil o sa spuna ca are prea multe pe cap. If all else fails, look cute.
Ei , na , Clover!!!!!!! Ce perioada? C ala mine perioada aia de miere s-a intins pana la 8 ani . O fi stresat omul daca zici ca va faceti si casa , si cu lucrul , si copilul. Spune-i ce ai pe suflet "Mult mai grava ar fi etichetarea nedreapta a unei persoane pe care nu o cunosc deloc " http://www.youtube.com/watch?v=GewaLNZ1100 http://www.flickr.com/photos/13005458@N00/
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pai XIO, situatiile sunt complet diferite. La tine e vorba de o relatie inceputa in scoala unde nu a fost nevoie de evenimente majore (nunta, copil, casa), aici e vorba de o relatie care s-a maturizat foarte repede. Intr-un an au decis sa se casatoreasca, sa faca un copil si o casa. Sunt trei schimbari majore(simultan) care pun la incercare multe relatii. Ce vreau sa zic e ca ar fi mult mai eficient sa vada ce poate face el acum sa nu mai fie asa rece, decat sa isi doreasca sa fie ca la inceput. If all else fails, look cute.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by Clover
Pai XIO, situatiile sunt complet diferite. La tine e vorba de o relatie inceputa in scoala unde nu a fost nevoie de evenimente majore (nunta, copil, casa), aici e vorba de o relatie care s-a maturizat foarte repede. Intr-un an au decis sa se casatoreasca, sa faca un copil si o casa. Sunt trei schimbari majore(simultan) care pun la incercare multe relatii. Ce vreau sa zic e ca ar fi mult mai eficient sa vada ce poate face el acum sa nu mai fie asa rece, decat sa isi doreasca sa fie ca la inceput. If all else fails, look cute.
Hehe eu nu cred ca exista un tipar pentru "luna de miere" a oricarei relatii asa cum ai spus tu ... si eu am fost cam in aceeasi situatie, cu toate ca suntem impreuna de 3-4 ani... intr-un an ne-am si casatorit,ne-am tot plimbat din olanda in romania de cateva ori ( a stat 4 luni cu mine in ro ca aveam pofte pe timpul sarcini si el nu stia sa gateasca ce-mi placea mie) am avut si bebita, ne-am si mutat in casa noua si sotul meu era stresat aveam multe de rezolvat dar nu a uitat niciodata sa fie atent cu mine, sa-mi asculte ofurile , sa ma trezesc luata in brate pe neasteptate sa-mi spuna ca ma iubeste, sa glumim tot timpul sa radem ...si asta inca o face [il] http://alina-vachim.magix.net AVoogt
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Va multumesc la toate pt incurajare si ca sunteti langa mine.Dar sa va zic ce sa intamplat ieri.A venit acasa sa manance la pranz.I-am pus de mancare ,a mancat si apoi a facut ceva la cal ca avea o gramada de virusi.L-am lasat nu i-am zis nimic ,afara incepuse sa ploua si a zis ca nu mai merge la munca daca ploua.Dupa ce a facut cal a incetat ploaia si a zis ca mai merge la munca.A inceput o discutie de bani si am inceput sa ne certam .eu ca sa nu ma mai enervez ca si asa m-am enervat destul de cand il am pe bebe in burtica am plecat sa fac un dus sa ma relaxez.Cand am iesit din dus m-am dus in camera sa ma dau cu crema.El in timpul asta a plecat la munca,l-am lasat un pic si l-am sunat.Cand mi-a raspuns nu era el era cumnatul meu si i-am zis sa mi-l dea la tel.Cand mi-a raspuns mi-a zis"care e problema".Si m-am enervet si i-am zis:"cum iti permiti sa pleci din casa fara sa ma saluti" si el mi-a zis "vad ca-ti faci viata ta".Cand am auzit asa i-am raspuns"daca crezi ca-mi fac viata mea de acum in colo o sa mi-o fac" si i-am inchis tel.Cand a venit acasa nu zicea nimic dar nici eu l-am lasat in pace.dupa vre-o jumate de ora imi zice ca tre sa mergem la cina la socrii.I-am zis"bine ma imbrac si vin".m-am imbracat si am plecat pe drum i-am zis ce ma doare si el a zis ca se comporta ca inainte si ca are multe pe cap.l-am lasat in pace.m-a dus fara sa stiu sa ma plimb pe jos un pic dar a venit ploaia. Oricum a fost un gest frumos din partea lui.Nu mai stiu ce sa cred.Cateodata imi vine sa plec cand face cate un scandal mare dar zic ca poate cu venirea lui bebe o sa se schimbe si o sa fiu iar fericita si iubita asa cum am fost.ce sa fac?[gravi] va multumesc inca o data la toate[flo][flo][flo][flo] burgalassi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
  • Adaugă...