Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Americancele gatesc - 2


Recommended Posts

RAMONA,dar eu chiar sunt interesata de leusteanul tau,adica iti platesc transportul si cat vrei tu pe productie[:D],trimite-mi si mie un pachetel prin posta....il impachetezi bine in folie de aluminiu,sa nu miroasa[:D],si in 2 zile e la mine..chiar daca se ofileste tot e super bun!!!...nu vrei?[:)] Mirela si puiul scump, Robert Cristian(19 oct.2004) Pozele noastre: http://community.webshots.com/user/CRISMIR1001 http://community.webshots.com/user/CRISMIR100
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 231
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Mirela, eu ti-as trimite dar leusteanul e congelat deja. Imi imaginez ce fleasca ajunge la tine dupa ce sta la posta vreo doua zile! N-are cum sa mai fie OK. Daca vrei am si seminte si iti trimit cu draga inima. Cu alea nu-i problema, n-are ce sa se strice. Dar leusteanul cind o incepe sa se dezghete... yuck! The best thing you can do for your children is to love your wife.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pentru leustean , merge si o ciorba de fasole... sau orice ciorba cu carnita. Am primit si eu un fir de leustean si am trantit repede o ciorbita de pui. Mi-am adus aminte de toate ciorbele facute de bunica mea. Ea punea leustean la orice fel de ciorba. In 4 ani de zile ciorba asta a fost cea mai buna care am mancat-o. A, si eu acresc ciorbele cu bors de casa. Mi-am adus din Ro. huste si imi fac eu in casa. Dintr-o tura de bors fac ciorbe vreo 4 luni de zile, asa acru iese... Ramona, trimite mie niste castraveti ca Amalia mea mananca....Acu il dau acu nu mai are[alcool]. Mamica fericita de [url="http://picasaweb.google.com/ibianca2003"]Amalia Elena[/url](6 aprilie 2007)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Tre' sa gasesc vreun fel de termos, ceva sa va trimit bunatatile astea. Eu chiar ieri am facut o ciorbita de pui si cind a fost de pus frunze - am pus patrunjel! Nu stiu de ce, asa m-am gindit ca se potriveste mai bine. Castraveti am dat iar la vecini, ca nu reusim sa mincam atitia. Plus ca fiind cu adevarat organici, incep sa se ofileasca foarte repede chiar daca incerc sa-i pastrez la frigider. Am facut ieri niste paste bune, cu sos cumparat (mai bun, gen gourmet), dar la care am mai adaugat carne si l-am imbunatatit in general. A iesit tare bun! The best thing you can do for your children is to love your wife.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

mey, da' ce-ati mai scris...voiam numai sa zic ca eu la tzatziki pun si marar, tare bun iese. am citit la un moment dat o reteta de carne de miel cu sos de smantana si leustean, incearca un google poate gasesti reteta, mie imi suna tentant. mirela, eu mi-am adus leustean uscat la greu din ro da' nu stiu unde l-am depozitat cand ne-am mutat, daca-l gasesc, iti trimit. philip[pk]&andreea[usa]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu mi-am cumparat doua plante de leustean de la un nursery din Iowa (pe net) si le-am primit in stare foarte buna insa de doi ani le tot mut, ca nici cum nu le merge bine, desi le ud frecvent. Ramona, la tine leusteanul e la soare sau la umbra? al meu unul care e la umbra e mic tare, are doar doua frunze firave si unul care e la umbra/soare e ceva mai maricel dar ceva ii mananca frunzele (l-am cautat de viermi, insecte si nu vaz nimic pe el). Fetele care tanjiti dupa leustean, cautati la nurseries mai mari lovage, ca sigur au primavara!! Ieri am facut o ciorba de fasole verde cu bucatele de costita afumata si un strop de usturoi. i-am adaugat si cateva frunzite de leustean, a iesit super!!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bianca, eu imi iau inima-n dinti si te-ntreb WTF e aia husta?!![:D] LucasMom, din pacate n-am leustean in gradina. As vrea eu! Am fost la Denver in vizita la niste prieteni si ei aveau o tufa imensa. Au taiat-o si mi-au dat-o mie pe toata. Cind am ajuns acasa era in buna stare si am pus-o la congelator. Treaba e ca-i cam multa![:D] Am pus seminte si nu mi-a iesit nimic. Mi-au dat si ei seminte, incerc si cu alea, poate ca sint mai bune. Oricum, eu zic sa pui plantele la soare. Daca ai website de la nursery de care zici spune-o aici, ca eu n-am vazut decit seminte la vinzare. M-ar interesa plante, poate am mai mult noroc cu ele. Aici m-am tot uitat si n-am vazut. Pe caldurile astea mi-e cam greu sa gatesc, miine mai avem leftovers si o sa facem niste aripioare la gratar. The best thing you can do for your children is to love your wife.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...