Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Americancele gatesc - 2


Recommended Posts

  • Răspunsuri 231
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

am facut varza cu carne ca-mi mirosea mie la disney (hahaha, normal ca nu asta era, dar te pui cu pofta). am luat pulpe de curcan (voiam aripi dar n-am gasit) si picioare de porc afumate, le-am undit cu ceapa si ulei dupa care le-ma pus in slow cooker ieri dimineata de la 7 pana pe la 6 cand am ajuns acasa, le-am mutat intr-o oala pe aragaz, am pus varza tocata, putin bors magic si bulion si voila.

 

ramona, eu tocanita de aia fac cu carne de pui, e f buna doar ca poate cadea cam greu din cauza cepei rumenite, e insa f gustoasa.

 

philip[pk]&andreea[usa]

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ramonaid="red">, daca nu ai oala de aia nervoasa, poti fierbe carnea la foc mic in orice oala, doar ca i-a mai mult timp cu fierberea. [papica]

 

Philipid="red">, mai povesteste-mi cum este cu "slow cooker", ce mancaruri poti face, iese mancarea mai gustoasa si daca este cu adevarat de ajutor in bucatarie[:-/]. Ma bate gandul si pe mine sa-mi iau una dar parca as mai vrea sa stiu despre oala mai multe.merci !

[flo]

 

La toti numai bine!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

mie nu-mi place sa finalizez mancarea in slow cooker ca parca nu mai e la fel de gustoasa, dar il folosesc pt fiert carne de-asta mai neprietenoasa, fasole etc si se gateste cat sunt eu la munca, apoi ajunsa acasa finalizez pe aragaz. eu am primit-o cadou, sincer nu stiu daca mi-as fi cumparat una desi e time saver.

 

philip[pk]&andreea[usa]

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Petra, urzica e stinging nettle. N-am vazut proaspata in magazine, doar sub forma de tincturi si alte cele.

Slow cooker am avut si eu, l-am folosit o data si apoi l-am vindut la garage sale. Nu mi-a placut deloc, dar eu sint casnica si pot pazi oalele.[:D]

 

The best thing you can do for your children is to love your wife.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Deci, asa stau treburile cu slow cooker !Realitatea ca am fel de fel de oale si asta era asa ca un moft, sau ma rog daca era cine stie ce laudata. Pentru a fierbe ceea ce fierbe mai greu folosesc oala sub presiune din dotare! unii am vazut ca fierb legume, dar ai mei nu se prea dau in vant dupa legume fierte ci mai degraba crude, asa ca nu mai imi incarc dulapurile cu inca o oala !

 

La toti numai bine!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Petra de cand nu te-am mai vazut! Ce-ti fac copilasii? Dar ca sa nu fiu off topic, si eu am slow cooker, dar numai sarmale fac in ea. Oala cu presiune o folosesc mereu, e de fabricatie spaniola, dar nu pot sa spun ca sunt extaziata dupa ea. Isi face datoria si atat, si numai legata cu elastic de coada [alcool]. De buna ce-i!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mai dar nu va e frica de oalele astea?[:D]

Cind eram eu mica (a long time ago[:D]) avea si mama o oala din asta. Tin minte ca odata i-a zburat capacul si toata supa a ajuns pe pereti. Atunci s-a lecuit si mama de oala aia. Acum nu stiu daca o fi avut oala vreun defect sau a gresit mama cu ceva, dar eu m-am bucurat ca nu ne-a lovit farfuria aia zburatoare sau supa ultra-fierbinte.

 

The best thing you can do for your children is to love your wife.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...