Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Americancele gatesc - 2


Recommended Posts

ramona, eu am pus brisketu' in slow cooker cu barbecue sos si suc concentrat de portocale si l-am gatit la low pt 11 ore. a iesit f fraged, il punem in buns, mai adaugam barbecue sos si gata. sa fiu sincera mi-a placut mai mult cand l-am facut in cuptor, mie nu-mi place cum iese papa in slow cooker desi e tare practic. in alta ordine de idei cred ca intr-o viata anterioara am trait in asia pt ca-mi place tare mult mancarea lor si mai ales cea indiana si arabeasca. in we, pe langa ciorbita de vita, brisket si salata de vinete, am mai facut o mancare indiana cu carne de miel tocata, ceapa, cartofi, curry din belsug si lapte de cocos. ffff buna. philip[pk]&andreea[usa]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 231
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

1 (4-6 lb.) beef brisket (fresh) Celery salt Garlic salt Onion salt Chili powder 1 bottle BBQ sauce Put brisket in 13"x9" baking pan (put in fat side up). Heavily season with above seasonings to cover top of meat. Tightly cover with foil and bake at 275 degrees for 4 hours. Remove from oven and pour off drippings (there will be plenty). Pour BBQ sauce over top of meat and cover; return to oven for 1 hour more. Remove and slice thinly across meat. Super. philip[pk]&andreea[usa]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ma bag si eu la concurs cu "numai" 90F la 4pm.[:D] Suna bine retetele voastre de brisket si "porcul" Ramonei. Eu azi am bagat un orez sarbesc cu carne de pui si pentru sotz o ciorbita de fasole. Cami - mami de [zana] de mai: Sofia Alexandra - 2006 si Sabina Adriana - 2008
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by simali
Ieri am facut "Piept de pui cu cocos". - doi piepti de pui dezosati - prosciuto cotto - 1 cutie cu lapte de cocos (cat mai natural, pentru cine are timp cel mai bun este cel stors din nuca de cocos proaspata). - curry - ulei - sare Se freaca pieptul de pui cu praf de curry si sare si se pune 1/2 ora la frigider. Se infasoara in felii subtiri de prosciutto. Apoi se pune intr-o tava de copt cu ulei o cana de lapte de cocos si o cana de lapte degresat. Se da la cuptor acoperit cu folie de aluminiu. Se mai adauga apa din cand in cand pana cand este gata. Sosul trebuie sa fie portocaliu deschis. Se serveste cu orez fiert cu sare sau cu sofran. alice
Ce bine suna, Alice. Eu puneam in loc de lapte: orez, ciuperci si masline. Dat totul la cuptor. :)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by Ramona J Eu am facut direct in vasul oval de cast-iron, apoi am adaugat apa cit sa fie de 1/2 in. in vas, am pus capacul si am dat la cuptor la 350F cam o ora.
Ramona, eu n-am inteles fraza de mai sus. Le-ai prajit in ulei si apoi le-ai pus cu putin apa la cuptor?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...