Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Mamici care vor naste la Municipal-Bucuresti


Recommended Posts

Citat:
citat din mesajul lui Elle_seb
Buna, fetele!Aveti idee, la Municipal se permite tatalui sa participe la nastere? Mai ales daca e vorba de cezariana, unde ar trebui sa intre in blocul operator?Elle
align="right" id="quote2">NU.Accesul tatalui nu este permis in sala de operatii si mai mult nici macar in aproprierea salii.Al meu a reusit sa stea in dreptul usii de la reanimare cu interventii si atunci cand aparea vreun medic i se spunea sa stea ascuns.Si noi ne-am fi dorit sa "participe efectiv" la nastre dar chiar nu se poate.Au reguli stricte.In rest eu am fost foarte multumita si de medici,asistente si de spital.Am nascut cu dr. Ganea Alexandru.POVESTEA NOASTRAAlex-cu rochitaALEX si DIANACU MAMICAALEX-GABRIEL(05.05.2007)MINUNILE EXISTA, TOTUL E SA AI INCREDERE
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 325
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Andreea-and - ai nascut cumva sau ne intalnim pe-acolo? eu am avut DPN 6 sept (dupa eco chiar 2 sept!) dar baiatul meu se incapataneaza sa mai stea... Eu o sa nasc la Muncipal tot cu Dr. Radoi.In principiu a ramas toto nastere naturala. As avea o intrebare pt cele care ati nascut deja- turele moaselor la ce ore se schimba (tot la 7?) adica daca intru in sala de travaliu ii dau "ceva" moasei de-acolo, apoi daca nu nasc si ea pleaca...mai cotizez si la urmatoarea...cred ca-i o intrebare prosteasca....dar imi trec prin cap tot felul! In legatura cu bagajul eu mi-am facut 2: unul mai mic pt travalui si altul mare pt dupa. E ok asa? mi-l poate aduce sotul in salon dupa? multumesc frumos Mari
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Nausica
fetelor, am fost astazi sa vizitez spitalul Municipal. moasa cu care m-am dus m-a plimbat peste tot - sala de nasteri, saloanele fara plata, rezervele de 2 locuri, rezerva de 1 loc. saloanele fara plata arata foarte bine. majoritatea sint de 2 locuri, am mai vazut si de 3-4. toate sint in sistem "rooming in", ceea ce inseamna ca veti avea bebelusul linga voi, indiferent daca nasteti natural sau prin cezariana. in rezervele de 2 locuri locul costa 50 euro pe noapte, dar din cite am inteles puteti plati ambele locuri, ca sa fiti singure (sau cu insotitorul). rezerva de 1 persoana costa 150 euro pe noapte dar este de fapt un apartament de 2 camere dotat cu tot ce trebuie: 2 bai, televizor, bucatarie, aer conditionat, etc. in camera a doua exista o canapea extensibila de 2 locuri. sala de nasteri e cam inghesuita, cu 3 mese din alea horror. dar salile de travaliu arata foarte ok. culoarele sint pictate cu floricele, fluturasi etc. totul este nou si de o curatenie impecabila, zugravit in culori linistitoare. concluzia: spitalul arata muuuuult peste asteptarile mele. e posibil sa fi contribuit la "impresia artistica" si faptul ca a fost o seara linistita (nu urla nimeni, nu se scremea nimeni, doar niste plinsete discrete de bebelusi), dar eu una sint foarte linistita acum.Nausica[gravi]33+ si bebe Nedelcuid="pink">pozeid="green">_______________________________________God grant me the serenity to accept the things I cannot change, courage to change the things I can and wisdom always to tell the differenceid="size1">id="green">
align="right" id="quote2">Scumpa mea, din ce imi dau seama te-au plimbat numai pe unde era prezentabil. Daca vorbesti de pereti pictati, inseamna ca te-au dus in A2, unde intr-adevar sunt doar saloane de 2 si 3 paturi.In celelalte aripi sunt insa si saloane cu cate 7 paturi. Si nu toate sunt ok. Acum, din cate inteleg, eu care nu ma pricep la spagi si alte cele, depinde cu ce dr. nasti (sunt dr. care au un cuvant mai greu de spus decat altii), sau ce spaga buna dai la sefa de pe sectie ca sa stai in saloane fara plata mai ok. Eu am avut bafta ca am cerut dr. sa stau in A2, a doua zi dupa operatie si au fost locuri. Nu ma bag la cele cu plata ca nu stiu cum e.
Andreea, mami de Tudor- 10.08.2005[gravi]22+id="teal">Delu Prichindelu' id="blue"> BB2Vacanta 2008 Bulgaria 2008Tudor la 3 aniid="size1">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si pe sefa de sectie unde o gasesc? direct pe etaj? eu cand am fost internata jos la urgenta dr care m-a consultat a scris pe fisa et 4 /A1; apoi pe et 4 o asistenta m-a "cazat" intr-o camera. eu am fost internata intr-un salon cu 5 paturi dcu niste nebune care nu vreoiau nici sa deschida aerul conditionat, nici usa nici ferestrele (care si-asa se deschid doar putin!) si stateau si cu draperiile groase trase! noroc ca am stat numai o noapte! da intr-o zi si-o noapte am crezut ca o sa le omor! Mari
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui marriana
pentru eva - si eu trebuie sa nasc tot cam in aceeasi periaoda 20-22 oct.
align="right" id="quote2">Incantata Mariana...tot incercam sa gasesc pe cineva care sa nascasa in aceasta perioada, pt ca din cate am inteles de la doctorita mea, sunt destule nasteri programate pt aceasta perioadfa!ce o sa ai, fetita sau baietel?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui brunetzica32
Si pe sefa de sectie unde o gasesc? direct pe etaj?
align="right" id="quote2">Cred ca da.Eu am avut bafta ca i-am zis dr-lui a doua zi dupa operatie si s-a rezolvat.
Andreea, mami de Tudor- 10.08.2005[gravi]22+id="teal">Delu Prichindelu' id="blue"> BB2Vacanta 2008 Bulgaria 2008Tudor la 3 aniid="size1">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[hopsieu] Si eu nasc la Municipal ..cu BADIU ...pe 18 sept ...daca bebelina rezista ... mai e cineva in aceeasi perioada ? LIDIA [gravi](38w+)cu[fetita] Izabella-Cleopatra si [copil]Stefan-Eduard (21.08.2006) [url="http://www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=2badf071b77356f846bd48"]Voinicelul meu de la nastere pina la 1 an[/url] [url="http://www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=6ca8c6ea1e4392fcb4bee7&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=text_url"]Aniversare Stefan - 2 anisori![/url] [url="http://www.flickr.com/photos/7342832@N03/sets/72157606957759808/"]Camera Izabella [/url] [url="http://www.flickr.com/photos/7342832@N03/sets/72157606967679703/"]Camera Stefan [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Gabita_ta

Trimis la - 12/09/2008 : 09:57:18

--------------------------------------------------------------------------------

 

buna ziua!

Sunt insarcinata in aproape37 de sapt si m ar interesa tarifele ptr CeZARIANA la municipal. si cum se dau banii? la anestezist inainte am inteles?!

va rog mult ajutati ma cu sfaturi!

multumesc anticipat

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...