Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Mamici care vor naste la Municipal-Bucuresti


Recommended Posts

  • Răspunsuri 325
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

buna burtici si mamici[:)] eu in principiu sunt hotarata sa nasc in apa la brasov la clinica eva..dar daca nu ajung acolo am sa nasc la spitalul Municipal cu Dr Anca Alexandru..cu acest dr a nascut si mama mea..deaceea l-am ales pe el..si am citit si pe forum ca este un dr destul de bun..ma bucur ca au renovat spitalul si ca fetele care au fost in vizita acolo au fost multumite de curatenie..oricum..mai naste cineva cu dr. Anca Alexandru? va rog frumos sa imi mai spunei si mie detalii despre el..ca mama a nascut ultima data acum 21 de ani[:)] si nu stiu daca mai stie ceva de el de atunci[:)] multumesc![pup] pupici pe burtici, Cristina [gravi] cu bebe mic 13+
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ioana,eu nu stiu cate sunt,stiu ca sunt mai multe ca acum aproape 5 ani cand am nascut noi; poate gasesti ceva aici: http://www.suub.ro/rezerve.html sau suna la nr. afisat in josul paginii Bafta! mami de [url="http://b5.lilypie.com/RrcRp3.png"]Sebastian [/url] [bonjovi] si [url="http://b1.lilypie.com/lj27p2.png"] Stefania [/url][bibe] ______ " Life is a journey! Enjoy the trip!"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am sunat. Sunt doar 2. Cea in care am stat noi, la 150 eur si inca una cu 2 paturi 50 eur/locul. Din pacate... Si sistemul este de primul venit, primul servit. Adica eu fac rezervarea sa zicem pe 4 mai. Daca pana acum a mai facut cineva rezervare pe 4 mai atunci persoana respectiva are prioritate...

Data trecuta am avut acces la rezerva prin niste interventii... Nu as vrea sa fie la fel si de data asta.

Ioana [gravi] 7+ si [zana] Rebeca

 

http://community.webshots.com/user/bebebeca

 

http://community.webshots.com/user/bebeca2004

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna.si eu o sa nasc tot cu d-na doctor Moldovan si vroiam sa t eintreb tu cum o sa nasti?cezariana?cat mai ai?
Citat:
citat din mesajul lui pentru_eva
Marriana,Eu ma duc la dna doctor Ina Moldovan si pana acum am fost foarte multumita (ce e drept ma duc la cabinet si cotizez frecvent - dar am preferat asa decat sa stau pe la cozi pe la spital): e o doctorita atenta, rationala - daca e sa te calmeze, te calmeaza, daca e sa te consoleze, poate fi si foarte atenta. E bine ca sta la 5 min distanta de spital si mi-a zis ca daca e sa se intample ceva, ajunge ea inaintea mea :-)Apropo de trebuir, astazi imi revad lista cu "stocurile" de produse pe care trebuie sa le ai in casa cand vine bebe ca ma duc la Baby Expo. Sper sa fie o.k. pe acolo.Acum pe ultima suta de metri trebuie sa ma duc si sa imi refac analizele si sa fac ultima ecografie, pentru ca tocmai am intrat in 35 de spatamani. Vedem acum ce mai e de facut. Mai astept vesti, spor la treaba![biz][rufe][vase]
align="right" id="quote2">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

citat din mesajul lui Gabita_ta

buna.si eu o sa nasc tot cu d-na doctor Moldovan si vroiam sa t eintreb tu cum o sa nasti?cezariana?cat mai ai?

citat din mesajul lui pentru_evaBuna Gabita_ta![:)]Ce ma bucur ca mai aud de mamici care vor naste tot cu doctorita mea... IN principiu tocmai ce am intrat in saptamana 37,deci nu mai e foarte mult...Pana acum se pare ca voi naste natural - bebita s-a asezat pe pozitie si complicatii foarte mari nu am avut. Miercuri merg la echo si aflam mai multe (circumferinta capului, cum e cu cordonul etc..) si dna doctor mi-a zis ca o sa hotaram dupa aceea,pe baza ultimelor date (inclusiv ultimele analize de sange si recoltari).Tu cum te simti, cat mai ai? Daca mai ai intrebari,chiar mi-arplacea sa mai vb! Pana atunci [pup]si sa auzim de bine!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna olgutzika,Am o intrebare si anume: ai nascut cu doctora Carstoiu Monica normal sau cezariana ?[gravi]28+
Citat:
citat din mesajul lui Olgutzika
Citat:
citat din mesajul lui crtranca
Buna Olgutzika,Iti multumesc pentru mesaj, dar mai am cateva intrebari referitoare la doctora:1. vine la nastere la orice ora sau ma va pasa la altcineva ( eu treb sa nasc in jurul datei 19-21.12.08 )2.cat trebuie sa ii dau la nastere etcDaca esti draguta si poti sa imi scrii din experienta ta....deoarece sunt mai curioasa din fire si sunt si la prima nastere....[:)]
align="right" id="quote2">Da, vine la nastere la orice ora si raspunde la telefon asemenea ( e insa extrem de important bunul simt in ceea ce priveste sunatul asta...eu nu am sunat-o niciodata, nu am avut nevoie, insa ce iti spun, iti spun din experienta colegei mele de salon, care a nascut tot cu ea ).In plus, vine peste weekend sa isi vada pacientele chiar daca nu e de garda. Eram in postoperator 6 femei, si la numai doua dintre ele au venit medicii sa le vada pana dimineata cand ne-au trimis in saloane: ea de doua ori la mine, si Cristian Peteu la pacienta lui. In plus, a venit si unul din medicii de garda in noaptea respectiva sa vada ce fac, tot de doua ori, rugat de ea. Important de spus este ca m-am dus la ea sa imi urmareasca sarcina in 16 saptamani, la recomandarea unei colege de odisee, deci NU avem nici o legatura speciala! M-am programat la Polisano si i-am spus ca vreau sa nasc cu ea...Bani ii dai cat poti, din toate informatiile stranse de mine pana in prezent, la fel s-a purtat si cu cele care au dat 150EUR si cu cele cu 500EUR. Succes!Olga [hippi] mamica de [fetita] Ioana-Sofia, 25 feb 2008 - cu POZE
align="right" id="quote2">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...