Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Mamici care vor naste la Municipal-Bucuresti


Recommended Posts

  • Răspunsuri 325
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Si eu am nascut prin cezariana la Municipal acum aproape doi ani si de data asta tot acolo o sa nasc.

Despre asitentele de la postoperator nu am ce sa zic ,au fost tare de treaba. Pe cand cele de la neonatologie lasa de dorit.

Conditiile au fost bune am stat intr-un salon cu trei paturi si baie proprie. Si mie imi urla copilul de foame pentru ca nu avea putere sa traga si nu mi-au dat lapte praf ziceau ca nu au voie daca mama are lapte.

 

 

Vlad Andrei ( 4.01.2007) si [gravi] 21+[baietel]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna, tuturor

sunt insarcinata in 3 luni si am un fibrom de 16cm. Il am ca medic pe Dr. Badiu, sigur o sa nasc prin cezariana.

As vrea sa stiu daca a mai fost careva in situatia mea si daca au nascut tot cu dr. Badiu, sau cu altcineva, si cu cine anume.

N-as vrea ca la nastere sa mi se faca histerectomie si de aceea vreau sa fiu sigura intru totul ca doctorul are experienta in cazuri de genul asta.

multumesc si sa va traiasca bebicii, nastere usoara celor care sunt pe cale sa nasca

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

melmiha, prietena mea a avut aceeasi problema ca tine si a nascut acum aprope patru ani la Municipal cu dr Anca. Nu i-a facut histerectomie, dar a fost atentionata ca in timpul operatiei s-ar putea sa apara probleme si numai atunci ar fi intervenit la fibrom.

 

 

Vlad Andrei ( 4.01.2007) si [gravi] 21+[baietel]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dintre cele care ati nascut, deja, la municipal, credeti ca este indicat sa ne luam cu noi pompe din alea de muls si lapte praf + biberoane sterile? Eu una asa am de gand sa fac, la o adica suntem adulti nu copii de gradinita ca sa decida personalul ce si cum. cred ca asistentele si dr_ii merg pe ideea ca oricum copilul poate rezista o zi doua, mai ales ca ii dau glucoza, sunt convinsa ca ii este mult mai bine bebelului cu un pic de lapte fie el si artificial sau muls decat deloc. Plus ca daca nu are alte probleme atunci chiar daca ii dai un pic cu bibi o sa isi manance si la san cand il apuca foamea. Afara copiii merg in cresha de la trei luni. In unele crese este voie sa te mulgi si sa duci laptele. Asa ca acolo primeste lapte din bibi iar acasa de la san si n_am auzit pe niciunul sa_i fie rau asa. Plus ca si mama are lapte in continuare ca pompa aia tot ca un stimulent functioneaza, ca sa nu mai vb de avantajele de dupa cand putem sa lipsim un pic mai mult de acasa stiind ca are lapte in frigider nefiind astfel obligate sa conducem ca nebunele ca urla bebe. O seara super si o saptamana la fel:)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui dora321
Dintre cele care ati nascut, deja, la municipal, credeti ca este indicat sa ne luam cu noi pompe din alea de muls si lapte praf + biberoane sterile? Eu una asa am de gand sa fac, la o adica suntem adulti nu copii de gradinita ca sa decida personalul ce si cum. cred ca asistentele si dr_ii merg pe ideea ca oricum copilul poate rezista o zi doua, mai ales ca ii dau glucoza, sunt convinsa ca ii este mult mai bine bebelului cu un pic de lapte fie el si artificial sau muls decat deloc. Plus ca daca nu are alte probleme atunci chiar daca ii dai un pic cu bibi o sa isi manance si la san cand il apuca foamea. Afara copiii merg in cresha de la trei luni. In unele crese este voie sa te mulgi si sa duci laptele. Asa ca acolo primeste lapte din bibi iar acasa de la san si n_am auzit pe niciunul sa_i fie rau asa. Plus ca si mama are lapte in continuare ca pompa aia tot ca un stimulent functioneaza, ca sa nu mai vb de avantajele de dupa cand putem sa lipsim un pic mai mult de acasa stiind ca are lapte in frigider nefiind astfel obligate sa conducem ca nebunele ca urla bebe. O seara super si o saptamana la fel:)
sunt total de acord cu tine..suntem adulti nu copii sa urle asistentele la noi si sa hotarasca ele cand si ce mananca copiii nostri..eu o sa-mi iau sterilizator electric..am si solutie daia la rece si bibe , si lapte praf si o sa ma descurc..nu o sa-mi las fetitele sa urle de foame pana se invinetesc cum au patit alte mamici ....JUST ME
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu sigur o sa-mi iau biberoane si lapte praf la mine.Nu vreau sa intru in depresie ca plange copilul de foame.Asa am patit la baietel si din cauza depresiei nu am putut sa alaptez ,plangeam si eu si copilul;eu de durere,el de foame.Si ai dreptate DORA ,nu suntem copii sa hotarasca asistentele pentru noi. Mihaela mami de Cristian-Mihai si [gravi] 27+ cu [fetita]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dora, in spital n-o sa stai mult. Doar vreo 3 zile. Personal mi se pare greu sa te descurci in spital cu pompa si biberoane, ca trebuie sa le sterilizezi si eu nu vad unde. Pui copilul des la san, si cele cateva picaturi de colostru de la inceput ii ajung. Daca vezi ca nu-i ajung e buna si glucoza data de acolo. Ii dau asistentele cu lingurita. Ma rog, trebuie sa le dai cate ceva pentru asta, dar niciodata n-am vazut vreuna sa refuze, cel mult sa se fereasca de dr. neonatolog. Enervant, dar 2-3 zile, cand tu oricum nu stii pe ce lume esti, nu-i chiar asa o tragedie.
Andreea, mami de Tudor- 10.08.2005[gravi] 33+ am tot ce am visat[9cer] [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=97290"]Delu Prichindelu'[/url] [url="http://good-times.webshots.com/photo/2407413200103611616mfeKkL"]Prichinduta[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...