Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Mamici care vor naste la Municipal-Bucuresti


Recommended Posts

  • Răspunsuri 325
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Porumbita, din cate stiu eu, la nastere normala prefera politica total natural, fara epidurala. In ceea ce priveste cezariana, depinde de medic. Nu exista o politica anume. Eu am intrebat medicul acum ce tip de anestezie este de preferat rahi sau totala, mi-a spus ca rahi, insa depinde de coloana ( in cazul meu cel putin), va hotari anestezistul inainte de nastere daca se poate rahi sau nu.

 

Ioana [gravi] 19+ si [zana] Rebeca

 

http://community.webshots.com/user/bebeca2004

http://community.webshots.com/user/Berecutza

http://community.webshots.com/user/bebebeca

 

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc ca mi-ati raspuns.ca sa nu imi fac griji cu actele.in legatura cu nasterea,saptamana trecuta a nascut vecina mea un baietel la municipal,de 4 400kg si nu i-au facut nici un fel de anestezie.si mi-a zis ca pe primul copilas tot acolo l-a nascut,cu un medic de garda si tot asa,dr.a imsistat sa nasca natural si fara anestezie daca se poate.mi-a mai zis ca asistentele te invata sa dai la bebelus sa suga si daca nu se satura de la tine,ii da sa manance cu o seriga ca sa nu se invete cu biberonul si sa refuze sanul dupa aceea.chiar,cine naste intre 10 si 28 febr.?ca nu stiu unde sa caut...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Porumbita
am uitat sa intreb: care e politica la municipal in privinta anesteziei? ce se prefera? rahi? epidurala? combinatie intre ele?si trebuie sa iti cumperi tu trusa?
align="right" id="quote2">eu am nascut natural fara anestezie dar daca vroiai epidurala nu era nicio problema insa trebuia sa o ai tu de acasa ca acolo nu au.anca [mamica] de [bibe] Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)poze si filmuletepovestea nasteriieu sunt MariaMontaje MariucaSA IL AJUTAM PE ANDREIid="red">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna. Si eu voi naste la Municipal, cu dr.Radoi.Am 35+ si la ultimul control dr. mi-a zis ca nasc anul asta nu pe 17 ian. De atunci ma simt mult mai bine, nu contractii, nu dureri de burta, dorm bine noapte, dar stau numai in pat.Cred ca bebelusa mea s-a razgandit si mai vrea sa stea. Mai este cineva care naste cu dr.Radoi? Ce stiti despre tarifele si conditiile de la Municipal? Eu voi naste normal, fara epidurala.Sper sa nu intervina ceva si sa se schimbe planurile. Va rog daca aveti informatii mai multe sa-mi spuneti si mie. Desi sunt la a doua sarcina, acum sunt cam speriata si agitata. Pupici pentru burtici [flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mihaela,

 

Gauri in urechi face asistenta sefa de la neonatologie, insa numai inainte de externare. Le rogi pe asistentele de la neonato sa o anunte. Are mana usoara, este extrem de rapida si te invata si cum sa ii ingrijesti urechile acasa, pana la vindecare. Atentie, nu pune decat cercei de aur cu tortita ( nu alt material, nu cu surub ).

 

Succes!

 

Olga [hippi] mamica de [mamica]Ioana-Sofia, 25 feb 2008 - cu POZE

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...