Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Mamici care vor naste la Municipal-Bucuresti


Recommended Posts

  • Răspunsuri 325
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Buna fetele, voi naste si eu la Municipal, in jur de 13 septembrie cu doctorul Radoi Cristian. Daca nu apar complicatii as vrea sa nasc natural, sa speram ca va fi totul bine. Cu epidurala inca nu sunt hotarata, saptamana viitoare merg la doctor si il voi intreba care e parerea lui vis-a-vis de aceasta anestezie si daca exista posibilitatea sa o aduc eu, dat fiind cele spuse de voi. Va voi anunta imediat ce aflu. M-ar tenta si pe mine rezervele, presupun ca au si aer conditionat, nu? Mai mult pt asta as vrea ca de cand sunt insarcinata sufar tare mult de caldura. Dar cum se procedeaza oare la nastere naturala, fac rezervare pentru un anumit interval, ca n-am de unde sa stiu cand ma apuca nasterea..sper sa nu fie prea tarziu, dupa ce merg miercuri la doctor o sa incerc sa sun sa vedem ce zic cei de la spital. [gravi] 31+ cu [fetita] Mina Alexandra [url="http://community.webshots.com/user/andreea_and?vhost=community "]Poze[/url] [url="http://tickers.baby-gaga.com/p/dev256pfs__.png"]Asa crestem[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da, acum imi dau seama ca sint cam obsedata. Am arvunit rezerva de cind eram prin saptamina 6. Buba la cap, clar. Dar, cum va spuneam, marea rezervare a constat in faptul ca m-a trecut o tanti intr-un caiet. N-am platit nimic, n-am primit nici o hirtie. Nausica[gravi]26+ si [url="http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=nausica&year=2008&month=10&day=21&babycount=1"]bebe[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

stai linistita Nausica, nu am vrut sa insinuez ... si eu sunt obsedata cu lucruri din astea, doar ca mie sincer mi-a scapat ... in ultima vreme uit cam mult [:D]. o sa vorbesc si eu cu doctorul sa il intreb cum se procedeaza pt a avea acces la rezerva, eu stiu ca nu sunt prea multe si este fff posibil sa fie ocupate chiar atunci cand e posibil sa nasc eu. pana la urma ... si daca o fi sa stau in salonul ala de 3 paturi cum am stat si la David ... asta e ... ma gandesc ca daca nu am murit atunci la cele peste 40 de grade sau cate or fi fost in iulie 2005,sigur nu o sa mor nici acum. doar ca din cate stiu eu in rezerva parca are voie sa stea sotul cu tine tot timpul si sincer eu as cam vrea asta ... plus ca daca suntem 3 in salon ... nu ai cum sa te odihnesti. de exemplu cand l-am nascut pe David, mai erau 2 mamici, una tot cu un baietel si cealalta cu o fetita ... mai, baietii plangeau non stop, fetita insa nu ... va dati seama ca nu s-a odihnit nimeni, clar ... asa, daca esti doar tu cu copilul tau, e altfel, mai ales daca ai noroc de un copil mai linisitit. Irina, mami de David (15.07.2005) si in asteptarea Sofiei (DPN 04.11.2008)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
citat din mesajul lui crtranca
Buna fetelor As dori sa va intreb daca stiti ceva despre Doctora Carstoiu Monica de la Municipal. [gravi]18+
Eu am nascut cu ea! E de nota 20, mergi in continuare la ea cu toata increderea!!! Olga [hippi] mamica de [fetita] Ioana-Sofia, 25 feb 2008 - cu [URL="http://www.flickr.com/photos/olguselu/"]POZE[/URL]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

poate am uitat eu sa mentionez, dar rezerva pentru care am vorbit eu este de 2 paturi. cea cu un pat era data inca de pe atunci, ceea ce inseamna ca exista cineva si mai obsedat decit mine. evident, e ciudat rau, la nastere naturala n-ai cum sa stii pentru cind rezervi, eu am vorbit pentru 7 zile inainte de DPN, acum, fie ce-o fi. s-ar putea sa fie un soi de licitatie ad-hoc. om trai si om vedea. Nausica[gravi]26+ si [url="http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=nausica&year=2008&month=10&day=21&babycount=1"]bebe[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna Olgutzika, Iti multumesc pentru mesaj, dar mai am cateva intrebari referitoare la doctora: 1. vine la nastere la orice ora sau ma va pasa la altcineva ( eu treb sa nasc in jurul datei 19-21.12.08 ) 2.cat trebuie sa ii dau la nastere etc Daca esti draguta si poti sa imi scrii din experienta ta....deoarece sunt mai curioasa din fire si sunt si la prima nastere....[:)]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
citat din mesajul lui crtranca
Buna Olgutzika, Iti multumesc pentru mesaj, dar mai am cateva intrebari referitoare la doctora: 1. vine la nastere la orice ora sau ma va pasa la altcineva ( eu treb sa nasc in jurul datei 19-21.12.08 ) 2.cat trebuie sa ii dau la nastere etc Daca esti draguta si poti sa imi scrii din experienta ta....deoarece sunt mai curioasa din fire si sunt si la prima nastere....[:)]
Da, vine la nastere la orice ora si raspunde la telefon asemenea ( e insa extrem de important bunul simt in ceea ce priveste sunatul asta...eu nu am sunat-o niciodata, nu am avut nevoie, insa ce iti spun, iti spun din experienta colegei mele de salon, care a nascut tot cu ea ).In plus, vine peste weekend sa isi vada pacientele chiar daca nu e de garda. Eram in postoperator 6 femei, si la numai doua dintre ele au venit medicii sa le vada pana dimineata cand ne-au trimis in saloane: ea de doua ori la mine, si Cristian Peteu la pacienta lui. In plus, a venit si unul din medicii de garda in noaptea respectiva sa vada ce fac, tot de doua ori, rugat de ea. Important de spus este ca m-am dus la ea sa imi urmareasca sarcina in 16 saptamani, la recomandarea unei colege de odisee, deci NU avem nici o legatura speciala! M-am programat la Polisano si i-am spus ca vreau sa nasc cu ea... Bani ii dai cat poti, din toate informatiile stranse de mine pana in prezent, la fel s-a purtat si cu cele care au dat 150EUR si cu cele cu 500EUR. Succes! Olga [hippi] mamica de [fetita] Ioana-Sofia, 25 feb 2008 - cu [URL="http://www.flickr.com/photos/olguselu/"]POZE[/URL]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...