Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Mamici care vor naste la Municipal-Bucuresti


Recommended Posts

Iriss, sa-ti traiasca bebe si sa fiti sanatosi cu totii! bine ca s-a terminat totul cu bine, stiu cat de greu a fost cu caldurile astea, pt ca si eu cand l-am nascut pe David acum 3 ani am prins niste calduri groaznice, si chiar dc am stat in aripa noua si erau doar 3 paturi in salon tot am murit de cald si tot greu a fost si nu am stiut cum sa plec mai repede acasa. Am inteles ca exista acum o aripa si ma noua decat cea in care am stat eu dupa ce am nascut, si anume niste saloane a44, a45, cu doar 2 paturi si toate conditiile ... mi-a povestit o amica care a nascut acum cateva luni ... am de gand sa vorbesc cu doctorul, ca sa fiu sigur ca voi ajunge intr-unul din aceste saloane ... sa speram ca va fi asa. In alta ordine de idei, ma bucur ca spui ca te-ai refacut mai bine decat dupa prima cezariana, si eu am avut dureri exact cum ai povestit si tu si mi-e cam groaza de cum va fi si de data asta, asa macar ma mai incurajezi si tu putin [flo] mai spune-mi te rog inca ceva, cand ai timp: cum stai cu laptele? alaptezi exclusiv? si cum iti este? va pup si numai bine va doresc si multumesc mult pt postarea ta! Irina, mami de David (15.07.2005) si in asteptarea surioarei(DPN 04.11.2008)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 325
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Buna! Si eu voi naste la Municipal, in ianuarie, cu seful sectiei, dr. Valeriu Horhoianu, cu care am nascut si fetita si pe care nu l-as schimba pentru nimic in lume. Voi face cezariana fiindca mai am una la activ. Cand am nascut eu, acum aproape 4 ani, am fost super multumita de spital. In post operator am stat singura in rezerva, iar apoi intr-un salon cu 2 paturi, cu bebelina langa mine. Atat rezerva cat si salonul aveau grup sanitar (WC si chiuveta). iriss sa-ti traiasca puiul! Hai sa-ti zic ceva haios - varu-miu e rezident la Municipal, lucreaza cu Peteu. A fost joi noapte de garda, iar vineri ne-am intalnit si mi-a povestit ca a fost o garda cumplita, cu muuuuulte cezariene, fiindca erau mamici care vroiau neaparat sa nasca pe 8.08.2008! Probabil despre tine era vorba [pup]. Eu te inteleg cu 8.08.08 ... eu fara sa vreau am nascut pe 10.10 la ora 10.10 si sunt tare fericita ca a fost coincidenta asta. Raluca, mami de Ioana - Alexandra (10.10.2004) si [gravi] 17+ [url="http://community.webshots.com/user/ralucaioana"]Ioana la 3 ani[/url] [cit] [url="http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=52035"]POVESTEA BEBELINEI[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

naty - daca nu te superi, imi spui si mie cum se numeste varul tau ? este cumva un tinerel brunet, cu parul cret si poarta ochelari ? te intreb, pt. ca joi seara m-am internat si eu, ( m-a internat acest rezident), care a fost un tip super de treaba si dulce foc. din pacate, n-am reusit deloc sa-i retin numele. stiu ca incepea cu litera H numele lui.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui iriss27
La mamici era o spagareasa de asistenta, care ne-a fraierit pe fata: "mamicile care pleaca, daca vreti sa va bag foaia mai in fata, pt ca sunt externari f multe, sa treceti pe la mine sa semnati ca nu vreti sa faceti radiografie". Tot ea "spitalul va ofera gratuit o radiografie, cum v-a oferit si nasterea" WHAT???? Auzi la ea nesimtire, in primul rand am dat la spagi de mi-au iesit ochii, in al doilea rand, e un drept constitutional si nu mi-l ofera spitalul lor, ci am platit asigurari de am inebunit, deci ea e angajata mea ... sa nu mai continui, ca mi se ridica sangele la cap ... Mama ce aveam sa ii zic, nu va imaginati cate replici imi veneau la gura pe secunda [poc][poc][foto][mariaj][blabla] dar am tacut, ca vroaim sa ajung acasa mai repede cu puiul meu. Asa ca, ne executam si ne ducem cu 10 ron fiecare, ca sa plecam naibii pe la 1 acasa.
vaaai, acum ca am citit mi-am amintit si eu textul cu bagat foaia mai in fatza pentru externare...DAR acum mi-a picat fisa ca asistenta aia astepta bani, eu eram asa varza ca nu am realizat atunci [:-)))][:-)))][:-)))][:-)))][:-)))] sa iti traiasca bebelusul si sa te bucuri de el!!!
meg,[mamica]de[baietel]matei(9.02.2007)
[url="http://dexonline.ro/corect.php"]asa da, asa nu![/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pana la urma nu am inteles ce nu ti-a placut la spital.Ma asteptam la vreo intamplare povestita,dupa cum ai inceput,dar din ce citesc totul a decurs bine. Cezariana e firesc sa te doara,beblusii e firesc sa fie agitati in prima noapte,asistentele sunt spagarese peste tot,mici neglijente,gen toaleta de dupa sau altele,le poti intalni in orice spital. Cat priveste caldura din saloane.....hmmm.....bine ca a fost doar atat,daca erai la vreun spital care sta sa se darame,cum sunt inca destule prin Bucuresti,atunci era jale. Dar totul e bine cand se termina cu bine.Sa-ti traiasca David,sa fie sanatos si sa va bucurati de el![flo] [gravi] 16+ [url="http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=pusyketa&year=2009&month=1&day=22&babycount=1"]VINE BEBE![/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dragi gravidute si mamici, poate stiti ca noi am initiat pe forumul aspirantelor o campanie pt sprijinul reproducerii asistate si in prezent suntem la faza de strangere semnaturi prin petitia on line Sustinere pentru reglementarea legala a reproducerii umane asistate medical si introducerea procedurilor inseminare artificiala si fertilizare in vitro in programele nationale de sanatate. Fac un apel la voi sa ne ajutati, semnand petitia si inaintand link-ul catre ea mai departe in lista voastra de mess, pe mail, etc. Acesta este link-ul: http://www.petitieonline.ro/petitie-p28651051.htmlVa multumim anticipat!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor! Si eu o sa nasc tot la municipal cu Dr. Constantinescu Carmen, e o dr f tanara si de treaba, dar eu o sa am gemeni:))), asa ca in afara faptului ca s-ar putea sa nasc mai devreme decat ar fi prevazut am sanse f mari sa nasc prin cezariana.Sincera sa fiu eu am abia 20s si nu m-am gandit inca la toate detaliile, sa ajung eu acolo cu bine si apoi cu Dumenzeu inainte.O sa fiu asa de fericita cand o sa-mi aduc minunile pe lume incat nu o sa ma mai supere nimic, numai ei sa fie sanatosi ca eu ma descurc. Va pup si va urez sanatate si copii frumosi si sanatosi. http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=Alexandra&year=2009&month=1&day=7&babycount=2" http://bd.lilypie.com/B3VXp3.png
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna fetelor! am descoperit si eu subiectul asta si am citit - si conspectat!toate informatiile utile de pe aici; le multumes celor care si-au sacrificat din timp sa le scrie. Si eu voi naste la Municipal , am DPN 2 sept - dar am avut ceva semne ca bebe va veni mai repejor. Dr. meu e Radoi Cristian. Maine ma duc la control- probabil ultimul...si am mari emotii. Va pup! Mari
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna ! Si eu voi naste la Municipal cu dr Dumitru la inceput de septembre. Nu prea am vazut pareri despre el pe forum, asa ca inca astept... Din experienta celor care au nascut cind se dau "atentiile" Inainte sau dupa ? Ce radiografii se fac la bb ? nU sunt prea mici ptr asa ceva ?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Tot eu! am fost azi la control si bebe e coborat cu capsorul ff jos! practic as putea naste oricand; mi-a zis dr ca ar fi f bine sa-l mai tin macar sapt asta dar pt asta trebuie sa fiu ff cuminte - relaxata, la pat... Nu imi vine sa cred ca mai am aasa putin! Dr. i-a zis sa ma duc la camera de garda la Municipal cand cred ca e momentul si sa il sun. Intrebare- la medicul care consulta jos la cam de garda mai trebuie dat ceva? si cui si cand trebuie sa mai dau ceva sa ma puna intr-o camera mai ok cu mai putine paturi... Mari
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...