Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Mamici care vor naste la Municipal-Bucuresti


Recommended Posts

Citat:
citat din mesajul lui bananaoana
Buna !Si eu voi naste la Municipal cu dr Dumitru la inceput de septembre. Nu prea am vazut pareri despre el pe forum, asa ca inca astept...Din experienta celor care au nascut cind se dau "atentiile" Inainte sau dupa ? Ce radiografii se fac la bb ? nU sunt prea mici ptr asa ceva ?
align="right" id="quote2">Cand vrei tu, dar sa nu depaseasca 2 zile dupa ce ai nascut.La ce radiografii te referi?Teodora Ana [mamica] de [copil] Mihail Vladimir(15.05.2007)Capsunele minunate de mai-iunie 2007Ajutati-o pe Sonia[flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 325
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui brunetzica32
Tot eu! am fost azi la control si bebe e coborat cu capsorul ff jos! practic as putea naste oricand; mi-a zis dr ca ar fi f bine sa-l mai tin macar sapt asta dar pt asta trebuie sa fiu ff cuminte - relaxata, la pat...Nu imi vine sa cred ca mai am aasa putin!Mari
align="right" id="quote2">Pai stai cuminte atunci. Iti tin pumnii sa fie totul ok si sa nasti usor. Sa ne spui si noua cum a fost, te rugaaaaaam!(Eu am DPN-ul pe 21 octombrie, o sa nasc cu Dr. Iulian Badea)Nausica[gravi]31+ si bebe Nedelcuid="pink">pozeid="green">_______________________________________God grant me the serenity to accept the things I cannot change, courage to change the things I can and wisdom always to tell the differenceid="size1">id="green">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

am citit un mesaj postat de iriss 27"

Evident ca am vrut sa plec acasa de sambata, dar o cotoroanta de asistenta mi-a zis ca "nici ministru sanatatii nu externeasa nou-nascut de 1 zi! ce vreti sa va intoarceti cu el inapoi?!" Dar cred ca daca ma duceam direct la dru neonatolog, ajungeam acasa de sambata, nu am fost pe faza atunci. Oricum era sambata si in spital nu prea eru medici, decat cei de garga, de jos, deci nu le-au facut vizite copiilor si nici noua, practic am stat degeaba!

Inca o noapte, de data asta mai linistita. Copii s-a mai acomodat cu noua lor viata, noi am putut sa ne mai odihnim, a fost si mai racoare afara, a fost "noaptea furtunoasa".

La prima ora gandul mi-era tot la plecat acasa. La mamici era o spagareasa de asistenta, care ne-a fraierit pe fata: "mamicile care pleaca, daca vreti sa va bag foaia mai in fata, pt ca sunt externari f multe, sa treceti pe la mine sa semnati ca nu vreti sa faceti radiografie".

De aici am inceputr sa imi pun intrebari

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oanaid="navy"> Cred ca era vorba de radiografia la plamani pe care trebuie sa o faca mama inainte sa se externeze, daca nu vrei sa o faci( e la alt etaj, stai la coada, etc si pierzi timp), semnezi ca nu vrei, nu se facc radiografii la copii.

 

Nastere cat mai usoara si bebe sanatos! [:)]

 

 

Teodora Ana [mamica] de [copil] Mihail Vladimir(15.05.2007)

 

 

Capsunele minunate de mai-iunie 2007

 

Ajutati-o pe Sonia[flo]

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna andutza_02, si eu voi naste la Municipal in curand (am 36s), dr Constantinescu este o cunostinta, din cate stiu eu este medic rezuident, asa ca nu stiu daca o sa nasti numai cu ea, pe mine m-a consultat ea, dar mi-a recomnat alt medic cu care sa raman, probabil va asista si ea cand o sa nasc

 

iti tin pumnii sa stea gemenii in burtica cat mai mult[pup]

 

36s Mikul Robert Constantin

http://albume.claudiugilmeanu.ro/weddings/roxana_cristian/

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Vreau sa va spun ca am fost internata saptamana trecuta la Municipal 1 zi si o noapte - a fost pana la urma ceea ce sa numeste travaliu fals (dureri, contractii dar fara dilatatie!) si am ramas foarte placut impresionata de purtarea personalului cu care am avut contact - de la dr rezident de garda, asistente, moase, infirmiere...tot! nu mi-a venit sa cred! de fapt asa ar fi normal dar in tara asta am ajuns sa ne miram de normalitate! si precizez ca n-am apucat sa dau spagi la nimeni- asteptam sa inceapa travaliul!

 

Mari

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

fetelor, am fost astazi sa vizitez spitalul Municipal. moasa cu care m-am dus m-a plimbat peste tot - sala de nasteri, saloanele fara plata, rezervele de 2 locuri, rezerva de 1 loc. saloanele fara plata arata foarte bine. majoritatea sint de 2 locuri, am mai vazut si de 3-4. toate sint in sistem "rooming in", ceea ce inseamna ca veti avea bebelusul linga voi, indiferent daca nasteti natural sau prin cezariana. in rezervele de 2 locuri locul costa 50 euro pe noapte, dar din cite am inteles puteti plati ambele locuri, ca sa fiti singure (sau cu insotitorul). rezerva de 1 persoana costa 150 euro pe noapte dar este de fapt un apartament de 2 camere dotat cu tot ce trebuie: 2 bai, televizor, bucatarie, aer conditionat, etc. in camera a doua exista o canapea extensibila de 2 locuri. sala de nasteri e cam inghesuita, cu 3 mese din alea horror. dar salile de travaliu arata foarte ok. culoarele sint pictate cu floricele, fluturasi etc. totul este nou si de o curatenie impecabila, zugravit in culori linistitoare. concluzia: spitalul arata muuuuult peste asteptarile mele. e posibil sa fi contribuit la "impresia artistica" si faptul ca a fost o seara linistita (nu urla nimeni, nu se scremea nimeni, doar niste plinsete discrete de bebelusi), dar eu una sint foarte linistita acum. Nausica[gravi]33+ si [url="http://bd.lilypie.com/yPOtp3.png"]bebe Nedelcu[/url] [url="http://community.webshots.com/user/Nausica21?vhost=community"]poze[/url] _______________________________________ God grant me the serenity to accept the things I cannot change, courage to change the things I can and wisdom always to tell the difference
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...