Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

FECIOARE ( p.11)


Recommended Posts

M-am intors si eu din pauza de pranz, vad ca nu ati "prestat" nimic.

Mai fetelor, voi va intelegeti bine cu alte "fecioare"? Ca eu am o colega(v-am spus ca eu ca am ceva pe limba in legatura cu colegele astazi)care e e si ea in zodia asta prea minunata, mai, frate si ma zapaceste cu perfectiunea ea si cu faptul ca numai ce crede ea e bine si e toata ziua dupa fundul meu sa ma verifice daca am facut bine treaba.[:-@] Si, ganditi-va ca eu am fost inaintea ei pe postul asta, ea a venit sa ma inlocuiasca pe mine, pentru perioada cat am fost in concediu de maternitate...Eu parca nu sunt asa, sau poate ca sunt, dar intr-o masura mai mica, dar iau foc cand vad ca ma intreaba inocenta "ai facut aia asa cum am zis?"...Mi-ajunge un sef..I-as zice eu vreo doua pe limba noastra, dar n-ar intelege, ca e din Tara Galiilor..

Deci care e relatia voastra cu alte fecioare?Intrati in conflicte din cauza maniei de a critica?

 

Adriana, mami de Yiannis Alexandros (28.12.2007)

 

poze cu noi

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 194
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Eu am o prietena buna (si destul de veche) in zodia fecioarei si ne intelegem foarte bine. Eu sunt mai critica si mult mai cerebrala decat ea, dar si ea vine tare din urma [:)]. Nu prea am avut insa probleme de comunicare. Ne-am mai certat ocazional pentru ca, uneori, imi zice niste chestii verde in fata fara sa se gandeasca la faptul ca poate si eu as fi vrut sa ii zic, dar am voalat versiunea ca sa nu o fac sa se simta prost; i-am zis ce voiam sa zic intr-un mod mai diplomat. Ea cred ca le "arunca" in discutie fara sa se gandeasca la efectul pe care il au. I never fake ... sarcasm
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu o am pe cumnata mea fecioara, nascuta in aceeasi zi si luna cu mine culmea! Si nu ma inteleg de loc cu ea. De altfel nimeni din familie nu prea se intelege cu ea. Este adevarat este mai mare decat mine cu 3 ani dar suntem total diferite. Mai am cunostinte fecioare cu cate ma inteleg destul de bine. Nu prea ma iau dupa horoscoape.

ADRIANKAid="red"> - Intreab-o si tu pe colega aia a ta daca atata timp cat ai fost tu in concediu considera ca ti-a tinut locul cum trebuie. Daca vrei sa gasesti cuiva scame pe haina gasesti oricum.

 

Mihaela

http://www.hi5.com/friend/photos/displayUserAlbum.do?albumId=119318750&ownerId=166574282

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Adrianka , bine ai venit la noi !

Referitor la barfitul colegelor iti tzin eu isonul ... ho ho ho .... si inca cum .... o colega din aia am avut si eu la mine la scarbici , care exact asa facea si , culmea , exact aceeasi situatie a fost , adica am intrat in maternitate si a venit pe postul meu pe determinat , apoi s-a scos ceva post la concurs , a participat si a mai rams si dupa re-intoarcerea mea din maternitate cu mine in campul muncii . Intra peste mine si client sa ma contyrazica , urla in gura mare ... ma rog ... DD a fost mare si ea si-a gasit de lucru in alta parte , asa ca am scapat de una . Acum nu zic k as fi perfecta dar nici chiar asa nu cred ca sunt . Asat era fecioara cu care nu ma intelegeam . Mai am o fecioara cu care ma inteleg bine , ea e mai tacuta , nu se baga in povesti fara rost , isi vede fata de treaba ei. Cred ca depinde si decada ... cred , nu stiu ce sa zic ...

Fiind numita inlocuitor al directorului , aband incadrare pe studii superioare va puteti imagina cum am atras invidia si prostia celorlate colege asupra mea . Prin urmare ma privesc si barfesc toate asa cumva (nici nu stiu ce cuvant as putea gasi pentru a le caracteriza) ... Nu-mi place sa intru in conflicte , deci incerc sa le evit , pe cat posibil . De 1 saptamana am adoptat indiferenta fata de el si schitez non-stop un zambet pe fata pentru a le arata ca nu ma mai intereseaza provocarile si rautatile si ironiile lor . Le cam deranjeaza ca nu cometez la provocarile lor , sper sa rezist cat mai mult in aceasta postura de indiferenta .

O sa mai vin cu povesti despre colege , daca sunteti dispuse sa ma ascultati si sa ne sustinem reciproc moralul .

Va urez noapte buna !!!

 

" Carpe diem ! "

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Anacezara,te inteleg perfect, eu am inceput sa cred ca sunt paranoica, pentru ca mi se pare ca si sefu' tine cu ea, ca m-am dus la el sa-i spun ca imi ajunge un sef si ar fi bine ca fiecare sa-si faca treaba si el n-a zis nimic, plus, ca deja eu nu mai particip la sedinte, desi al nostru sef se asteapta ca eu sa stiu ce s-a discutat acolo[bang]..Eu l-am innebunit pe sot cu povestile mele, acum cred ca va innebunesc si pe voi, dar cumva trebuie sa-mi scot furia si frustrarea asta din mine, pentru ca am inceput sa ma comport ciudat si la serviciu.Ma afecteaza foarte mult chestia asta, pentru ca, pe fondul oboselii acumulate(am un bebe de 10 luni, care inca se trezeste noaptea), si a unei mici-mari depresii, exact asta imi trebuie...sa simt ca nu sunt apreciata...Ma rog, s-o rezolva...

 

Va pup si va multumesc ca ma "ascultati".

Pupici la toate.

 

Adriana, mami de Yiannis Alexandros (28.12.2007)

 

poze cu noi

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

MadameB, esti o draguta! Saru'mana de floricica si pupic,ti le intorc inzecit. Eh, deh, stii ca uneori vedem probleme unde nu sunt, sau lasam niste probleme minore sa ne afecteze atat de mult.

 

Mai revin, poate tot in seara asta, in caz ca nu v-ati culcat deja, poate cu 2-3 bancuri..

 

Adriana, mami de Yiannis Alexandros (28.12.2007)

 

poze cu noi

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ADRIANKA,bine ai venit. Se pare ca suntem colege si la acest topic. [pup] Sa va mai spun ca am si eu o colega., poloneza........tot fecioara? Nascuta pe 1.09. Numai ca nu prea pare fecioara.......nu face nimic perfect, nu-i pasa decat de barbati, cat mai in varsta si mai bogati. A venit cat eu am fost pe maternitate si cica e un fel de sef, da' e doar de umplutura, amanta unuia dintre area manager. Si habar n-are de nimic, si ne-am salutat frumos fix o sapt. , ca apoi a inceput sa faca pe sefa.....si am pus-o la punct, si deocamdata e OK. MARINELA __________________________ [url="http://community.webshots.com/user/irlandeza74"]Poze de tot felul[/url] [foto][url="http://good-times.webshots.com/album/568122854QDztLq"]P a t t y - la 9 luni[/url] [url="http://www.onetruemedia.com/otm_site/auth_preview?work_id=4484590"]Asa a inceput fericirea......[/url] [url="http://good-times.webshots.com/photo/2991269910102887153sbOZLj"][copil] PATRICIA ALEXIA[/url] [url="http://b1.lilypie.com/8q2Np1.png"]Atata sunt de mare !!![/url]03.IAN.2008
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ciao gagici..deduc logic ca fecioarele alea colege, cumnate cu care nu va intelegeti sunt niste fecioare defecte [:D] ... prietenele mele cele mai bune sunt fecioare si tauri, triunghiul cel mai bun [pk] din tot zodiacul, daca adaugam si capricornul. Capricornii sunt mai stersi asa,nu se remarca, no ofense, ma refer la personalitate, dar ne intelegem bine cu ei! sunt bizi acum, dar mai viu.. [hia] Roxa
It's the first day of the rest of my life!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Horoscopul carierei pentru saptamana viitoare - Zodia Fecioara Inceputul saptamanii viitoare va fi destul de aglomerat pentru tine si vei cunoaste persoane noi – retine numele tuturor si ii vei impresiona cu siguranta. Comunici foarte bine si, datorita acestei calitati, vei avea succes in intalnirile de la mijlocul saptamanii. Spre sfarsitul saptamanii este posibil sa apara o divergenta privind alocarea bugetului, dar daca ramai calm si asculti parerile tuturor, vei fi capabil sa impaci pe toata lumea. In week-end, vei cina cu cineva din cercul tau de colegi, dar cu care vei discuta si alte probleme decat cele legate de afaceri. " Carpe diem ! "
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...