Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

FECIOARE ( p.11)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 194
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Miercuri, 5 noiembrie 2008 Unele persoane din anturaj isi manifesta dezacordul fata de actiunile tale, fie prin critici, fie prin opuneri explicite, mai ales in privinta deciziilor si alegerilor pe care le-ai facut. Este indicat insa ca cel putin momentan sa nu le acorzi atentie. Este o zi buna pentru organizarea situatiei materiale. Primesti o mostenire sau un dar in bani, cu totul neasteptat, de care trebuie sa te ocupi. " Carpe diem ! "
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cervarix-ul este un vaccin care previne infectarea cu anumite tipuri de HPV (human papilloma virus). Aceste tipuri sunt 16 si 18(unii cercetatori adauga si tipurile 32 si 45) si sunt asociate cu dezvoltarea cancerului de col in proportie de 70%. Vaccinul previne, nu trateaza... Si eu am fost diagnosticata cu HPV acum 2 ani, nu am facut vaccinul, nici eu nu stiu daca sa-l fac sau nu. Cert e ca trebuie sa fac cel mai curand posibil testul Papanicolau si in functie de rezultat, o sa decid impreuna cu medicul ce e de facut...Dar cum mereu aman di lipsa de timp[bang]... Ana, asteapta rezultatul analizelor pe care ziceai ca le-ai facut si intreaba doctorul ce iti recomanda.Ideal e sa putem preveni, deci ar fi mai bine sa facem vaccinul, dupa umila mea parere... Pupici si sanatate multa! Adriana, mami de Yiannis Alexandros (28.12.2007) [url="http://www.flickr.com/photos/30939036@N03"]poze cu noi[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Helau! [hia] Eu ma "tratez" cu un calciu efervescent.Banuiesc ca nu vrea nimeni asa ceva...[^] Eu am avut o perioada in care nu gandeam prea mult si mi-a fost bine. [:D] Nush ce-mi veni de vreo cateva zile,gandesc cam mult [:D] si am cazut in butoi. [alcool]
[majoreta] Noi o sustinem pe Simona! [url="http://www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=mirese%20cu%20stil%20si%20farmec&page=21"]si1 si si2[/url] [majoreta]

[url="http://good-times.webshots.com/album/553266101KbiVHz"]Miha curajoasa papa-tot[/url] [yum]

Daca va este frica sa nu va ingrasati, incercati sa beti inainte de fiecare masa 100 ml de cognac. Cognac-ul, precum se stie din batrani, atenueaza teama...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui anacezara
Citat:
citat din mesajul lui violeta69
Ana,eu am avut acum 2 ani PAP V [:D] si tot s-a rezolvat....nu tb sa te ingrijorezi la 2! dar ,sigur ca e bine sa fii prevazatoare [pup] Adriana [pup] eu am mai iesit din "depresii" [:D] sper ca maine o sa fie si mai bine si tot asa [:)] o seara buna va doresc, Vio,mamica lui Mihnea [avion] viitor "descoperitor" de infinit *GRUPUL FETELOR FANTASTICE* __________________________________________ Tot ce se intampla, se intampla intotdeauna cu un motiv!
Uauau ... serios , PAP V ??? Nu pot sa cred . Si s-a rezolvat problema de tot ? Unde a fost problema si cum ai scapat de ea ? M-ai uimit !!! Nu mai am cuvinte !!! Mamei mele cand i-a depistat avea PAP III metastaza si a mai trait doar 2 ani . Pfuai ... hai ca mi-ai mai dat incredere si mi-ai ridicat moralul . Mno ... nu stiu nimik , inca sunt in stand by pana joi seara . Inca nu-mi vine sa cred !!! PAP V ??? " Carpe diem ! "
ana ,la mine a fost o tumoare pe col....am facut conizatie,adica a fost indepartata chirurgical portiunea aceea... apoi am facut biopsie si a reiesit ca a fost carcinom in situ... un fel de cancer care nu apucase sa invadeze tesuturile vecine... tocmai pt ca am descoperit la timp si nu am stat sa astept...dupa PAP V am fost si am facut colposcopie la doctorita Badea care mi-a spus,acum la operatie,ca nu stii cand il apuca si o ia la plimbare! anul trecut am facut un PAP si aveam I...anulasta spre rusinea mea n-am ajuns inca,dar urmeaza.... eu sper ca totul e ok.... apropo......conteaza f mult ca sisitemul imunitar sa fie f bun....sa nu aveti stari psihice proaste,depresii... la mine starea din ultimii ani (adica depresiile,supararile,etc) au avut repercusiuni de felul acesta![bang] acum incerc(si de cele mai multe ori si reusesc) sa am un moral ridicat....sa mananc cat mai variat,multe legume,fructe...si iau si pt cresterea imunitatii...incerc sa mai fac testele astea in fiecare an...si restulcum o vrea DD! pupici si bafta, Vio,mamica lui Mihnea [avion] viitor "descoperitor" de infinit *GRUPUL FETELOR FANTASTICE* __________________________________________ Tot ce se intampla, se intampla intotdeauna cu un motiv!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

MB,eu cu alesul barbatilor n-as putea sa-ti dau sfaturi ca ...am ales pana-am cules [:D] poate ca mai o fi si soarta...ce sa zic? oricum despica fir'n cat mai multe,analizeaza,fa planuri....ca e mai bine! [pup] Mihaela,eu cu calciu nu...dar niste vit ar fi bune [:D] Ana,Adrinana,voi vreti vaccinul pt voi? daca il faceti ce aveti de pierdut? doar ca nu o sa mai aveti probleme cum am avut eu... eu una l-as face de o mie de ori decat sa mai trec prin ce am trecut acum 2 ani si...Ana,vezi ca eu inca n-am murit [:D] iar daca as avea o fetita nici nu as sta pe ganduri! oricum sunt testate....reticente au fost de-a lungul anilor pt orice fel de vaccin....si uite ca acum s-au dovedit eficacitatea! pt ca daca nu erau azi inca se mai murea de una de alta(nu-mi mai vin acum in minte...rujeola,parca) va [pup] Vio,mamica lui Mihnea [avion] viitor "descoperitor" de infinit *GRUPUL FETELOR FANTASTICE* __________________________________________ Tot ce se intampla, se intampla intotdeauna cu un motiv!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da, si eu stiu ca se poate face vaccinul daca NU ai acele tulpini. Altfel mi se pare ca nu poti. Cred ca e la gripa: nu poti sa faci vaccinul antigripal daca esti racit. Vio... [flo] si [pup] ca ai reusit sa depasesti un moment asa de dificil si sa mergi mai departe. Multe persoane se lamenteaza toata viata dupa o astfel de incercare grea... dar tu esti optimista si vesela!! Ana, cred ca e mai bine sa il faci daca se poate. Vorba aceea: mai bine previi decat tratezi! Ah, si apropo de horoscop, am avut o ciondaneala cu prietenu' de dimineata... nu prea l-am luat eu in seama, dar tot m-am cam suparat. Mie si imi sare repede mustaru' (ce sa fac, daca l-am mostenit pe tata pe partea colerica) si imi tot reproseaza ca tip la el si il reped.. ce sa ii fac daca e mai sensibil decat o domnisoara?? [:)] Va las... ma duc, iar am ora de condus! Of, ca nu mai termin odata cu ele!!!! [alcool] I never fake ... sarcasm
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Violeta , multi [pup] pentru lamuriri si multe [floare3] pentru faptul ca mi-ai ridicat moralul si parca nu mai sunt atat de stresata . Sanatate multa iti doresc !!! MB cum a fost la [auto] astazi ? Cate ore mai ai ? Succes pe mai departe . Duchess , incepe cu ce vrei tu si noi dezbatem mai departe ... Mariussimiuc , mersi de calciu . Eu fac tratament de 2 luni deja ca am fost mult sub limita si inca nici acum nu am ajuns la limita de jos. Asa ca nu fi zgarcit si da-mi si mie din cand in cand cate un CA efervescent sau cum o fi , k sa nu bei singur(a). edit: Scuze , dar nu stiu cum sa ma adresez, cu genul masculin sau feminin ? Am fugit sa mai strang prin casa , dar mai vin ! " Carpe diem ! "
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...