Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Sunt prinsa la mijoc


Recommended Posts

Am si eu o problema care ma framanta mult in ultimele zile si as avea nevoie de putin ajutor din partea voastra. Problema e urmatoarea: prietena mea cea mai buna are probleme in casnicie. Momentan locuieste separat de sotul ei pentru ca vrea sa judece situatia la rece, locuitul impreuna nu facea decat sa amplifice si mai mult conflictele dintre ei. De gresit au gresit amandoi: ea a avut o aventura cu un alt barbat, el pe de alta parte "face" niste lucruri care pe ea o deranjeaza: e cheltuitor, in public nu se controleaza intotdeauna prea bine, etc. Problema e ca el mai suna pe mine fara sa stie ea si ma roaga sa "intervin" pentru el. Iar eu nu stiu cum sa procedez pentru ca daca ii spun ei ca el ma suna, ea va fi si mai suparata pe el si probabil ca se va supara si pe mine; pe de alta parte nici pe el nu pot sa-l las singur in situatia asta pentru ca familia lui nu-l sustine(ai lui ii spun sa se desparta de ea) iar prea multi prieteni nu prea are. Pe de alta parte nici nu vreau s-o vorbesc pe prietena mea cea mai bune "pe la spate". Ce sa fac?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 15
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Pai daca ea este prietena ta cea mai buna cred ca ar trebui sa-i spui ca sotul ei te suna si te roaga sa il ajuti sa se impace cu ea. Pentru ca in cazul in care pana la urma se vor impaca, el tot ii spune sotiei lui ca te-a sunat in momentul cand au fost despartiti, iar ea poate se va supara pe tine ca i-ai ascuns acest lucru sau poate va intra la banuieli ( asta depinde si de caracterul fiecaruia ).
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

in situatii de genul acesta eu nu m-am bagat niciodata... am dat sfaturi, dar niciodata nu am pledat pentru unul in fatza celuilalt... intr-o relatie... atunci cand ceva nu merge nu e vinovat doar unul, ci amandoi! poate ca unul greseste, dar celalalt, oare i-a explicat ce considera ca nu face bine? nu stiu... e cu dus-intors... fiecare are varianta lui, fiecare spune lucrurile din punctul lui de vedere. deci: atentie! [flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oooo , eu as spune in fata ceea ce gandesc. Daca as crede ca respectivul este un om bun i-as spune ei chestia asta. De telefon nu as mentiona , iar cand s-ar afla in cazul unei eventuale impacari as spuen ca am ajutat si eu cum am putut. Eu personal daca as fi in locul ei nu m-as simti aiurea ,ba chiar m-as bucura ca m-a ajutat prietena subtil . Nu cred ca ai vobi-o "pe la spate" , ca doar nu te suna ca sa va puneti la o barfa mica. Probabil vrea sa il ajuti cu niste sfaturi, niste idei. Eu as face-o cu mare placere. "Mult mai grava ar fi etichetarea nedreapta a unei persoane pe care nu o cunosc deloc " http://www.youtube.com/watch?v=GewaLNZ1100 http://www.flickr.com/photos/13005458@N00/
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Va multumesc pentru raspunsuri. Imi dau seama ca-mi asum un risc daca vorbesc cu el fara ca ea sa stie pentru ca ea ar putea sa creada(in cazul in care afla) ca i-am spus lui ce-am discut cu ea. Eu ma feresc sa fac asta, incerc sa-i dau ceva indicii in legatura cu ce-o deranjeaza pe ea la el, ma feresc insa sa intru in detalii pentru ca si asta e un joc periculos. Eu le-am spus amandurora ca singurii in masura sa ia decizii privind viitorul lor sunt doar ei pentru ca numai ei stiu cum e relatia lor in realitate, eu de pa margine n-am cum sa-mi dau seama de ce nu merge.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu as incerca sa-l fac pe el sa inteleaga ca e in totalitate raspunderea lui s-o convinga pe ea sa-i mai dea o sansa si ca prin intermediari nu va obtine niciodata ceea ce-si doreste... Si l-as avertiza si ca nu doresc sa discut in secret cu el, fiindca totusi ea este prietena mea si nu el. Vorbeste pe sleau cu el, sper ca va intelege...
Felicia [gravi] 38+ mami under construction pentru [baietel] - David
[9cer] [url="http://community.webshots.com/user/Miss_Parker_1911"]Poze cu noi si vacantele noastre[/url]
We shall not cease from exploration And the end of all our exploring Will be to arrive where we started And know the place for the first time. (T.S. Eliot)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by MissParker
Eu as incerca sa-l fac pe el sa inteleaga ca e in totalitate raspunderea lui s-o convinga pe ea sa-i mai dea o sansa si ca prin intermediari nu va obtine niciodata ceea ce-si doreste... Si l-as avertiza si ca nu doresc sa discut in secret cu el, fiindca totusi ea este prietena mea si nu el. Vorbeste pe sleau cu el, sper ca va intelege...
Total de acord. Asa as proceda si eu.[flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...