Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Condica Salajencelor (39)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 199
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

quote:
Originally posted by mihaela_s Bia, Otilia are dreptate cu muffins, numa' amesteci acolo cateva ingrediente si gata! hai, ca numa' inceputul e greu... Otilia, acu' am si io o intrebare de nepriceputa, ca nici mie nu-mi plac chestiile astea cu gelatina...de ce e musai foi si nu-i buna cristale? Tre' sa ma uit si pe-aici ce fel de gelatina au, ca de cand sunt aici nu m-am uitat, nu m-am bagat la asa ceva, dar reteta ta chiar suna bine...
mihaela,io m-am riscat sa fac panna cota si nu am gasit foi de gelatina ci granule.bun da io blonda[batcap]nu am dizolvat granulele ca la reteta scria ca foile se inmoaie si am pus gelatina granule[nu m-am ostenit sa cetesc instructiunile de pe plic[alcool]] si mi-a iesit un kkt[vom].ca nu s-a dizolvat si era o compozitie nisipoasa.mai mi-a venit sa plang de ciuda.ca mi-am luat rom, sirop caramel, mi-am pregatit bolurile si am turnat compozitia peste .am asteptat cuminte 5 ore sa se raceasca bine ,bine si cand bag linguritza surpriza :nisip alb.deci io nu mai bucataresc asa ceva , cumpar si scap de-o grija[:D]. ioana fug sa vad pozele.baga detalii despre voi. Bimilit - soacra cu DOUA nurori[bang]! [url="http://ajutatilpedan.uv.ro/?page=main"]Ajutati-l pe DAN sa mearga din nou!Putin cate putin se aduna marea...[/url] [url="http://www.helpsonia.com/"]SONIA, are nevoie de noi[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata'! Cafeaua e bauta (pardon, servita! [:D] ) Apoi Miha, cred ca diferenta consta in cantitatea de apa ce se foloseste. La granule, trebuie sa inmoi granulele in apa (mai multa sau mai putina) si sa pui pe foc la dizolvat. La foi, lasi foile la umflat, si apoi le pui in ceva cald si se topesc instant. mie mi-a placut sa ma joc putin cu ele, poate ca nu e asa mare diferenta cat placerea de a lucra (juca) cu ele. Mie nu mi-a iesit bine glazura de cioco a Adrianei si o suspectez de prea multa apa, tocmai din cauza gelatinei. Acum astept sa o fac si cu foi si am sa va spun rezultatul [:D]. Apoi Bia, tre musai sa mai incerc sa faci panna cotta daca iti place asa de mult, ca nu-i greu. Paaaaaaa! Ioana, da de ce ne-ai parasit alaltaieri seara fara sa zici nik?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare si de la noi! Moama da ce da activitate avuserati?!!!! Oti mama, pe bune esti de envidiat cu dulciurile si sper sa nu te superi pe mine ca ti-o spun direcxt. Da' io nu ma pricep...nu-s blonda, dar nu ma pricep si gata. N-am intrat tot we si oricuym a fost unu scurt ca sambata am avut musafiri, a venit un unchi cu sotia de la Pitesti. Se duceau la Sapanta si au trecut si pe la noi. Colegu a sosit si el sambata seara pe la 12! A fost super dragut si mi-a adus Anatomia lu Grey, toate episoadele pe dvd. Asa ca ieri am prestat la greu sezonu trei[alcool]! Ieri am facut gratar in curte, desi a fost cam frig dar a mers...super!!! Abia asteptam sa vina primavara sa stam in curte ca ni s-a luat in casa, zau asa! Bai, io chiar n-am idei cu Valentine's day[bang] De dim banguia ceva colegu de o invitatie la restaurant, dar dupa, ca pe 14 vine o comisie din Fr si e ocupat![bang] In rest, toate bune... O saptamana usoara si cu multa sanatate va doresc! Cand o punem de-o intalnire, ai? ...mami daca nu mananc acuma, intru'-n grebla foamei!!!!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Prezenta la cafelutza !!! Sunt pe fuga , dar vreau sa va spun ca si yo mi-am gasit dimi mashina zgariata si cum ieri a dus-o colegu la spalat nu am putut deschide nici o usa din fata , de abia am deschis-o in spate si sa ma vedeti voi de buna dimi cum escaladam scaunele din spate in fata si invers ... de rasul kurkii am fost .... faza faina a fost cand am ajuns la scarbici si tot asa am trecut din fata in spate si am zis sa mai icnerc odata sa mai deschid usa si ... surprize , surprize ... s-a deschis ... ha , ha , ha .... dupa ce sarii peste scaune ... Mai viu .... " Carpe diem ! "
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...