Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Condica Salajencelor (39)


Recommended Posts

Hei pe unde umblati? Mie ce sa zic, produsele amway imi fac cu okiul, insa metodele lor de a construi "visuri", nu. Sa-mi trag palme daca am mai vazut asa ceva. Sa ii auzi cum povestesc!!! Bei parca ar fi spalati pe creier! Serios!!!! Noa, nu vreau sa denigrez pe nimeni, da sincer ma cam tem de ei. :D Am gasit niste chestii pe unele forumuri de pici pe spate! (treaba asta am mai vazut-o si la alte MLM-uri, cred ca e ceva specific tutror!!!) Toti viseaza smaralde, rubine, diamante, toti vor ajunge in Bahamas sau Tenerife intr-o buna zi. Pana atunci,.... Unii chiar au ajuns, si aia vin sa spuna si altora, cica sa ii "ajute". Noa, no coment :D Oi vedea ce fac. Poate voi cumpara pentru inceput ceva sa vad cat sunt de bune.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 199
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Salutare bunaciuni! CE mai faceti, ce mai ziceti? Vad ca bine, stati bine la capitolul 39! Eu am avut de lucru zilele astea mult si m-am mai si suparat[bang] da' acu mi-a trecut! S-au gandit sefii ca am mult spatiu in birou si vor sa-mi mai aduca pe cineva. Buuuun! E kiar ok, numa ca fata nici n-a venit bine la mine in birou ca m-a pus la zid sa nu mai fumez si m-a calcat pe coada rauuuuuuuuuuuuu! Adica cum? Sa-mi interzica mie? Pai ziceti si voi acum, nah? Drept pentru care m,a rog la Dumnezeu sa se razgandeasca , sa nu gaseasca astia cabluri, sa se arda prizele nuima sa nu mi-o aduca in birou. Bey, oi parea io fata rea, da' mi-s finuta, da-o naiba de treaba sa ma duc la cineva in birou si sa-i interzic lu ala unele kestii[xx(]! Nu se face asa ceva! Sau macar se vb frumos, se sugereaza... Bia [:D]tu ma ntelegi nu? Adikatelea sa viu io la tine acasa si sa-ti spun sa nu mai fumezi sau lu Oti sa-i interzis sa mai bucatareasca ceva ca nu-mi place mirosu?! In fine, nu ma mai nervez, caut eu alte solutii[hot] Mihaela,nu iti stresa copilu atat, bucurate ca au o copilarie normala ca la noi dejeaba facem atata carte, la ce ne foloseste??? Termina si daca n-are tacsu bani, ajunge pe la vre-un patron nenorocit sa se poarta ala cu copii nostrii in ultimu hal/. Acolo e normalitatea, la noi e totu anapoda[bang]! Vb cu cineva care e psiholog si imi spunea cazul unei tipe fosta directoare de banca, saraca a clacat, atat de mare a fost stresu pentru ea. Pai ce credeti ca a inteles-o cineva? Nu! A stors-o ca pe o portocala si cand nu s-a mai putut scoate nimic de la ea, a aruncat-o ca pe un gunoi. Aici nu ii intere decat daca dai randament, daca n-ai familie sau nu-ti pasa de familie,numa daca te dedici cu trup si suflet si la final...nu apuci pensia. Vedeti lucrurile si din punctu asta de vedere! hai ca scrisai o gramada... ma duc prin piata si apoi acasicaaaaaaaaaaa pupic ...mami daca nu mananc acuma, intru'-n grebla foamei!!!!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

oti io zic ca produsele de la amway au un segment de piata fff bine definit.amu sincer io n-o vad pe bunica sa-sicumpere sampon de vase cu 40 de lei [desi are baniu de ie zgarcita[:D]].amu normal ca zugravesc fff frumos afacerea ca doar nu o sa-si blameze afacerea .aia de afara au facut bani frumosi ,[e altfel puterea de cumparare la ei]da in ro fff putini au castigat sume frumoase din aceasta afacere.io zic ca merita sa te inscrii ptr ca iti cumperi tie produsele mai ieftin . giulia , ma nervai cu nervii .auzi da colegutza ta nu are cei 7 ani de acasa.cum pana mea io sa vin sa-mi impun puctul de vedere ? auzi da tu nu ai ripostat? ca io-i spuneam frumos[:D]draga nu suporti fumurile mele ia fa bine si te apuca de fumat sau daca nu vrei poti sta afara pana fumez eu [:D].ioi ca-s nervoasa rau fug la o tzigara.... Peseu:mai io zic sa ascultati o baba batrana in ale scolaritului [:D], ca de am fecior in cls a 8a.nu stresati copiii.io sufar in tacere ca l-am stresat din cls 1a.trebuia in pana mea sa-l las lejer ca din a 5a vine greu la romanik.lasati-i sa copilareasca .sunt cei mai frumosi ani ai lor .e perioada cand notele si mediile nu conteaza , decat pt noi ca parinti .din a 5 a ADIO.musai trebuie sa traga si e stres si multe lacrimi . va tzuc da mai vin...... Bimilit - soacra cu DOUA nurori[bang]! [url="http://ajutatilpedan.uv.ro/?page=main"]Ajutati-l pe DAN sa mearga din nou!Putin cate putin se aduna marea...[/url] [url="http://www.helpsonia.com/"]SONIA, are nevoie de noi[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

salutare is asa nervoasa, ca azi mi-am facut programare la vaccinul de 2 luni cu alex, ma duc cu el la doctor, desi aveam 39.2 febra, si dupa o juma de ora de asteptat imi zice idioata ca nu au vaccin pt 2 luni[bang][bang], pana peste 1-2 saptamani.Am cerut audienta la directorul centrului si imi zice tipu ca asta e ca daca nu imi convine sa pun o reclamatie.Si ce credeti ca am facut, am pus-o[:D]Nu avem pesiatru decat odata pe saptamana si atunci vinerea de la 4-7.Trebuia sa faca doua vizite acasa si nu au venit, si imi zice directoru ca asta e situatia daca nu imi convine sa aduc un pediatru din Romania[:(!][haibat]Le-am pus la protectia consumatorului o reclamatie, am facut un scandal monstru, asa m-am saturat de ei pana peste cap.Macar de am avea unul particular, iar la urgenta trebe sa ma duc 50 de km. Is asa nervoasa, si m-am saturat de handicapatii astia de medici spanioli[bang][bang] va uram o zi frumoasa sa aveti toate[pup][hia] mami si Alex
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Vad ca azi a fost ziua nervilor la toate "salajencele" ... si yo m-am enervat de buna dimineatza cand am aflat niste chestii urate care s-au intamplat la mine la serviciu dar pe care nu le pot spune aici pe forum , deci a fi musai sa punem de-o intalneala ... In rest ... vineri trebuie sa mergem la o zi onomastica a unei prietene , sambata trebuie sa mergem la ziua copiiloe sorei mele vitrege , iar duminica la ziua copiilor unei colege .... un week-end full , dar si buzunare goale .... Cam atat ... ma duc sa ma uit un pik pe tarafashion sa vad ce a mai aparut nou ... " Carpe diem ! "
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Saluti si de la mine! Mersi Bia, Giulia, sa stiti ca am sa tin cont de ceea ce spuneti si am sa o las mai lejer pe Diana, cel putin deocamdata, pana nu sunt cerintele prea mari. Om mai vedea cand a ajunge intr-a 7-a si se va cere si la ei. Pana atunci o sa lucram la romana, macar sa citeasca lectiile, sa raspundem la intrebari...si apoi am sa vad de carti de geogra si istorie. Aveti dreptate, mi-am dorit mereu sa ajung intr-o tara cu un sistem de invatamant mai lejer, sa aiba copilul timp de petrecut cu prietenii, de facut sport si de citit in loc sa toceasca la materii imposibile si sa faca probleme in nestire la mate...si acum nu-s multumita! Mda, imi fac o tzara de autocritica si o las mai moale...mersi mult! Va pup, o seara faina sa aveti! [url="http://vorbele.blogspot.com/"] vorbe de copil...[/url] [url="http://salmi-foto.blogspot.com/"] Hobby[/url]
[url="http://www.nazdravani.ro/"]nazdravanii[/url],[url="http://site.neogen.ro/alinasabau/index.html"]Alina [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mneata si de la mine Miha ma bucur ca ai prins mesaju si o lasi mai moale cu Diana. Eu te inteleg ca si io am procedat exact la fel anu trecut, l-am tot stresat cu lucrul la rom si matematica. Nu stiu daca i-a fol sau nu , dar acum ma regrete ca nu l-am lasat sa-si traiasca copilaria. Mai si era asa mic si abia tinea stilou in dejetele ale mici:) Eu am facut asa ca stiam ca ne intoarcem aici si imi imaginam ca mare lucru nu s-a schimbat in bine. li se cer exagerat de mult[bang] Da Adriana musai s-o punem de-o intalneala, eu ma inscriu! Bia, cum reusesti frate sa-l faci pe Tudor bun la toate???? ce metoda folosesti? folosesti duhu blandeti sau[:D]? eu mi-l amenint ca devine gunoier[:D] si vad ca in ultima vreme nu mai are efect, s-a obisnuit saracu[:D] hai pupic la toate ce vijelie imi bate pe la spate, sigur o mai pun de o colica ca e asa curent in birou asta[bang] ...mami daca nu mananc acuma, intru'-n grebla foamei!!!!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

salutare!!!!!!!! giulia , prin multa munca am ajuns la performanta asta , dar si prin lacrimi si renuntari .lucru pe care-l regret enorm .in pana mea ce trebuie sa fie buna la tot? saracu tudor a renuntat la sportul de performanta desi avea rezultate fff bune , a renuntat la iesitul in curte , a renuntata la tot ce inseamna relaxare .toata ziua buna ziua scris , invatata, citit .rar sta sa se relaxeze la Tv sau PC .oare merita?bine de pin clasa a 6a nu a mai fost asa greau ca deja era rodat omu .acu regret , ca l-am stresat , dar sper sa vad rezultatele scontate mai incolo.sa-ti zic ce viseaza Tudoru meu acuma ? sa-si faca studiile universitare undeva in europa .deci iar munca, iar renuntari .DD sa ne ajute la toate care avem copilasi . Peseu : acu sa nu va imaginati ca l-am obligat eu sa stea non stop cu nasu in carti .nu draga .efectiv i-am explicat rolul invatarii , apoi am inceput sa-i exemplific prin fapte reale unde poate ajunge daca nu invata[gunoier, cioban , ADEPIST,hamal, etc].no da e baiat , mai face si prostioare , dar nu ma supar prea rau pe el ca de nu poate sta sfant .poate o sa va scriu si nazbatiile facut de tudor , ca acu l-am tot laudat . Bimilit - soacra cu DOUA nurori[bang]! [url="http://ajutatilpedan.uv.ro/?page=main"]Ajutati-l pe DAN sa mearga din nou!Putin cate putin se aduna marea...[/url] [url="http://www.helpsonia.com/"]SONIA, are nevoie de noi[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna si de la mine! Olim, bine le-ai faut alora! Poate se invata minte sa iti acorde la fel de mull gir ca si spaniolilor. sau poate si cu ei se poarta la fel? [bang] Miha, e fain ca poti alege. Si Diana invata in lat sistem. Vorba Biancai: cand v-ati m asurat voi terenul ati folosit cumva limitele? sau integralele? [:D] Bineanteles ca toate au un rol, insa ar fi bine ca rolul acesta sa nu fie doar de a indeparta copilul de scoala [?] Adriana, scoate capul din hartii si hai la o poveste! Giulia, imbraca-te draga vezi sa nu racesti iar, ca stii prin ce ai trecut!Cum e cu colega? Da cu [jamaica] ? Ioana, ce mai face Luc? Parca vad ce strengar e! Restul, ce mai ziceti? [hippi]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...