Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Condica Salajencelor (39)


Recommended Posts

Mneata, poftiti la cafeluta[cit]! Ce faceti, ce mai ziceti, toate bune? Eu vin saptamana asta la serviciu de la 7 d'aia servesc cafeaua asa devreme si e tare mistou ca de la 3 jumate sunt libera ca pasarea[alcool]! Drept, pentru care ieri am fost sa ma fac frumoasa si azi ma simt bine, Doamne ajuta! Ah si mai am o veste buna, pe 8 aprilie (de ziua colegului) plecam in Franta intr-o mica vacanta, noi doi[il]! Abia astept!!!! Cam atat depsre noi! ...mami daca nu mananc acuma, intru'-n grebla foamei!!!!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 199
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Uau Giulia , ce fain .... poate vine si BB 2 pe acolo prin mini-vacanta , cine stie ??? Calin ramane cu bunica ? Otilia , nu fi trista , bine ca ai ce plati , ca altii platesc chiria .... deci , vorba aia , " in tot raul si-un bine " . Eu am inceput de ieri impachetarile cu ciocolata si masajul anticelulitic . Am niste dureri pe unde ma maseaja de mor nu alta ... nu credeam ca poae fi asa de dureros . Am 10 sedinte de facut , apoi voi merge 1 data / saptamana pentru intretinere . La munte sau la bazine nu cred sa mai ajungem ca aseara mi-a dat colegu vestea ca trebuie sa mearga la Cluj la targ incepand de maine si pana vineri . Fetele sunt dezamagite . Ma duc sa le fac orez in lapte , iar mie imi e pofta de crema de zahar ars asa ca voi presta si o portie din ea . Restul fetelor ce mai faceti ? Cu ce va mai umpleti timpul ? Care pe unde va ganditi sa mergeti in vacanta anul acesta ? " Carpe diem ! "
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare! giulia, fericito! [:D] Sa aveti distractie placuta! otilia platisi impozitu'? Las' ca esti fericita la casutza ta... adriana, spor la impachetat! Auzi da' din cioco aia nu ti-i pofta sa papi putin? [:D] Si rezistenta mazima la masaj! Stii tu vorba aia: frumusetea cere sacrificii! Distractie faina si voua la Pintea! [cina2] Imi pare rau ca nu mai plecati nicaieri, poate in we? Io-s fericita [:D](ca sa vedeti ce putin imi trebuie)[:D], la noi a fost vreme faina azi si parca vine primavara...stiu, sa nu zic hop pana n-am sarit [:D], ca aici poate ninge si in martie...dar am fost azi la plimbare cu Silvia, cand am scos-o de la camin, ne-am dus pana la mare, era asa placut afara...toti copacii si tufele sunt inmugurite, plin de lebede si de rate pe mare, ciripeau pasarelele si soarele ne mangaia asa de placut, am stat pe o piatra pe malul marii si asa bine mi-a picat sa-i ascult valurile si sa-i simt mirosul...am vazut ghiocei in curtile caselor si pe iarba e pliiiin de floricele mici si albe ca niste banutzi...tare fain a fost! [bis] V-am pupat, noapte buna! [url="http://vorbele.blogspot.com/"] vorbe de copil...[/url] [url="http://salmi-foto.blogspot.com/"] Hobby[/url]
[url="http://www.nazdravani.ro/"]nazdravanii[/url],[url="http://site.neogen.ro/alinasabau/index.html"]Alina [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mneata si poftiti la cafeluta! Multumim mult pentru urari! Si eu imi doresc sa fie frumos in mica vacanta! Aseara am fost la vecini invitati la ciulama de pui cu mamaliguta, mmmm o nebunie a fost. Am ajuns si eu ieri la pescarie de unde am luat 3 pastravi babani, azi va face mami peste prajit cu mamaliguta si mujdei (Adriana nu citi ca nu mere cu masaju[:D]). Eu ma simt daramata, parca m-a lovit tancu' ca au venit rushii cu surle si trambite. Ah, si sambata am musafiri, imi vin niste rude de la Pitesti, fac popas la noi , apoi se duc catre Maramures. Cam atat, ma urnesc greu ca aseara statui sa vad anatomia lu Grey si nu mi-am facut norma da somn[:D]. voi???? Mihaela, te hotarasi, care casuta? ...mami daca nu mananc acuma, intru'-n grebla foamei!!!!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor, m'neata si poftiti la cafeluta. Adriana, Miha platit-am impozitul da mi prea lene amu sa va pove ce imbecili avem aici la taxe. Da va pove io odata... Ma duc sa mai trag un puiuit mic de somn, ca pe la 10 vine un parinte ce are fetita imobilizata in ghips sa ma duca la ei acasa sa ii predau fetei ca a lipsit din decembrie de la scoala. Offfff! Doamne numai sa nu vezi copii bolnavi! [q]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Prezenta la cafelutza !!! Mihaela , chiar asa v-ati hotarat care casutza o cumparati ??? Vreau sa-ti spun ca si la noi e soare , e cald si parca vine primavara . Fetele au fost ieri cu bona in park la nisip si s-au simtit minunat , asa ca azi vor repeta figura . Nu stiu daca am scris ca in cele 2 ore cat stau la masaj vine bona sa stea cu fetele si am zis sa le scoata la aer , sa profitam de vremea asta frumoasa . Azi raman si la cosmetica tot la cabinetul unde am facut fizioterapie ca este amenajata sala pentru cosmetica , un cabinet stomatologic , sala de taeboo , manichiura si solar . Giulia buna ideea cu pestele , mamailgutza si mujdeiul ... poate fac si yo maine ca pe deseara am facut ciorbitza de vitel si am scos de la congelator niste caltabos pe care il voi praji . Otilia ce fata de treaba esti , k de obicei ajuti pe toata lumea . Da ce a patit fetita de e in ghips din decembrie ? Sa multumim lui DD ca avem copii sanatosi si sa ne fereasca de toate relele . Mi-am propus multe sa fak in acest mini-concediu dar vad ca timpul zboara si nu imi ajunge mai delok . Ma gandesc cu groaza ca maine-poimaine e luni si tre sa merg din nou la scarbici . Avem o groaza de lucru ..... Cam atat de la noi .... aaaaa .... poate nu stiti asa ca va spun eu ca pe data de 2 martie este carnaval la Magazinul Copiilor si Andreea doreste sa fie imbracata in balerina sau in albinutza . Am auzit ca este la magazinul Tara un magazin care inchiriaza costume de carnaval si cred ca voi merge azi sa-l vedem . Tot azi cred ca voi vizita si magazinul care s-a deschis langa troita cu gablonturi , cica sunt ieftine .... merita sa arunc un oki ... va voi spune mai multe deseara ... Pupici !!! " Carpe diem ! "
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare, salutare! Nu ne putem hotari la casuta pana nu le vedem...sambata vom merge la una din ele si apoi marti la alta. Intre timp au mai aparut dar nu am timp defel sa pove cu Ovi, e a 2-a saptamana cand lucreaza dupamasa si desi la 20.30 termina tura, aseara a ajuns la 23.30 cand eu ma culcam :((. Dupa ce termina cu pacientii trebuie sa dicteze calculatorului ce s-a intamplat cu fiecare pacient si daca nu are timp intre pacienti sa faca asta ramane peste program. Asa ca azi mi-a lasat pe computer inca o casuta sa ma uit la ea, poate mergem si la asta sa o vedem...asa ca mai dureaza, nu e chiar asa usor...multumesc pentru intrebari. Otilia, hai si povesteste ce ai patit! Giulia, yami ce pofta mi-ai facut! O zi faina mai departe! Azi la noi ploua si e urat, am stiut eu de ce ma bucur de cate o zi frumoasa! [:D] [url="http://vorbele.blogspot.com/"] vorbe de copil...[/url] [url="http://salmi-foto.blogspot.com/"] Hobby[/url]
[url="http://www.nazdravani.ro/"]nazdravanii[/url],[url="http://site.neogen.ro/alinasabau/index.html"]Alina [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am ajuns si noi acasa .... am inchiriat costumele pentru carnaval , la Andreea vrajitoare , iar lui Paula gainusha . Mi-am si cumparat niste margele rosii de la magazinul acela de gablonturi de care va spuneam , care se asorteaza cu cizmele luate de la Leonardo . Acum va tzuc , mergem la nani ... " Carpe diem ! "
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor am raciiiit! Ma enerveaza ingrozitor! Cica trebuia sa ma odihnesc in vacanta! In puii mei, ma simt oribil! Ma doare si gatul, dar sunt mai bine ca ieri. Adevarul e ca ieri am baut ceai la greu, azi mai putin din cauza de deplasare. Noa, nu stiu daca e bine de povestit pe forum despre biata feita, cert e ca a fost operata de 2 ori (o data in Dec, dupa Craciun in Budapesta, i-a fost inlocuita o bucata din os (femur cred ca ii zice)cu o tija de metal). Are insa o vointa de fier. Auzi e de 2 sapt in ghips si tre sa stea 10, si ea vrea sa vina la scoala! Si invata saraca, de numa. Si cand ma gandesc la cati prapaditi sanaosi avem in scoala care isi bat efectiv joc de munca parintilor, le fumeaza si beau banii! Noa, da numa ma enervez iar. Asa, acum sa va cer un sfat. Poate ma puteti indruma... Am trecut anul trecut la finante casa pe noi. Adic acolo la taxe si imp. Atunci am intrebat daca am de platit ceva taxe pe anul trecut si domnul de la ghiseu dupa ce a butonat calcu a zis ca imp pe casa e platit de vechii propr pe tot anul si nu tre sa platesc nik. Io ca o proasta l-am crezut, asa ca acum m-am prezentat sa platesc imp pe anul asta. Si surpriza! Cica aveti de platit pe anul trecut. Noa, zic ia cauta si vezi daca nu a fost platit, zic, cauta dupa numele vechiului proprietar! Da, zice tipa de la ghiseu, la el apare plus! [bang] Bine zic, da io am vrut sa platesc si nu mi-ati luat atunci banii! Amu asta e! Hai sa platesc si restanta si ce mai am. Da penalizarile, cine le plateste? Pai bineinteles ca tot io.[bang] Da de ce nu le plateste nenea de la ghiseu? Nu e mult, e 13 lei, da m-am enerbvat. Vreau sa le fac plangere. Dac ce, io tre sa le cunos legile? Da ei de ce sunt pusi acolo? Acum ei pot zice ca nu am nici o dovada ca am fost acolo sa platesc, singurul lucru palpabil e ca impozitul a fost intr-adevar platit integral de vechii proprietari. Si atunci zic: ii dati plusul inapoi vechilor proprietari? Iar tipa de la ghiseu: daca face o cerere, da! Buei, m-am enervat de am crezut ca ii dau in cap, chit ca o cunosc! Noa, bine zic, unde pot sa depun o plangere? Iar ea nesimtita zice: ORIUNDE!!!! Bine, zic si unde e ORIUNDE asta? Ca merg acolo!!!! Si zice fa o cerere si las-o la registratura! Ce sa fac? Sunt asa de turbo, pe de alta parte ma gandesc ca pt 13 lei nu stiu daca merita sa imi bat capul, da e o chestie asa de principiu. Adica daca vrem sa mearga tara asta bine, ar trebui sa fim cu totii corecti! Nu? Sunt eu NEBUNA? Hai, ziceti ceva!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...