Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Clubul moldovencelor de peste Prut (57)


Recommended Posts

Salut fetelor! Ce mai faceti? Vad ca sunteti in vacanta, nu mai apare nimeni pe aici... Noi suntem bine, we asta am stat acasa, we urmator vremsa plecam la munte. In schimb chiar daca am stat acasa, tot am fost la plimbare prin Herastrau, s-a jucat Alex pe insula copiilor, Olivia a dormit.[:D] In rest, in 2 sapt ma duc si eu la Chisinau cu copii, ca imi expira pasaportul in septembrie, si trebuie schimbat. Noroc ca si mama are treaba, asa ca ne-am potrivit, dar totusi nu stiu ce am sa fac eu o sapt acolo, avand in vedere ca toata lumea lucreaza ziua.[alcool] Vom vedea.... Am fugit. Alina, [url="http://b5.lilypie.com/FPDyp2.png"]Alex Andrei-22.11.2003[/url] si [url="http://b1.lilypie.com/YDQsp3.png"]Olivia-22.08.2007[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 198
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Buna fetelor! Vad ca e mare liniste pe aici, noroc cu alinka:) Noi sintem bine, calatorim mult pe insula, vizitam tot ce se poate si e foarte frumos! Fetele sint bine, se bucura de atentia bunicilor, voi vedea urmarile:)) Am vazut si eu poze frumoase, cu copii extraordinari si mamici care arata foarte bine! Paula are ceva probleme cu pancreasul, si tine o dieta destul de stricta... A 2a zi dupa ce am ajuns acasa, am fost la nanasi unde a mincat in exces tartine cu icre rosii (fapt care, pe moment, m-a bucurat, ca nu mi-am dat seama a fost to much). noaptea a inceput sa plinga ca o doare burta, a avut si fiebra, asa ca am chemat urgenta si ne-a internat la spital. acolo au facut mai multe investigari si peste citeva zile ne-a dat voie acasa... uite asa am avut si momente f neplacute acasa, dar important e ca nu a fost f grav... Pupici si poate sa va mobilizati si scrieti niste cuvinte:)
Rodica si Paula (02.09.04) & Delia (25.06.07)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salut fetelor ! In primul rind vreau sa-i doresc Violetei (cu intirziere ) La multi ani,sanatosi,fericiti,si numai bine. [cheers] La multi ani si pentru frumuselul Amedeo,sa cresti sanatos,fericit si norocos.Multa bafta la scoala pe care o incepi si multe succese.[flo] Noi am fost un pic mai ocupati saptamina asta.Am sarbatorit aniversarea casatoriei la un restaurant italian ,urmata de o plimbare prin oras .Ne-am oprit si la Girardelli ca vroia fata inghetata.A doua zi am fost la teatru ,piesa a fost superba ,actorii foarte talentati iar decorul,costumele n-am cuvinte ,un show adevarat. Dupa atitea lectii, joi,Deanna a inotat pentru prima data ,ne-a surprins pe toti.Din pacate n-am avut aparat de fotografiat asa ca in we am cumparat o camera sper de data asta sa ne tina mai mult. Lilia am vazut pozele cu Amelia,foarte frumos pictata.Cum se numeste rujul de pe buzele Ameliei?ala rosu aprins ,e tare fain. Alinka ce bine ca nu ti-a gasit nimic la eco,cred ca ai fost tare stresata.Ecografia si mamografia e la fel ?Alex si-a ales vreo tema pentru decorarea camerei lui ? Alincic bravo copii ai ca nu se tem de dentist.V-a dat ceva preventiv pentru carii sau nu ?Pe vremea noastra se scoteau dintii,nu se mai chinuiau cu tratatul lor si altele [:D] Va doresc o saptamina placuta si vacanta frumosa celor care se odihnesc. [url="http://community.webshots.com/user/DeaChristine"]poze[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salut fetelor si multumesc de urari. Practic de vineri sant in vacanta insa fizic inca nu simt am sarbatorit pe Amedeo incepind de sambata si pina azi inclusiv,sant rupta de oboseala,dar recuperez eu ca dee am vacanta 5 saptamini. Am pus si poze la contul comun cu sarbatoritul facute acasa si la gradinita. VIOLETA LA MULTI ANI!!!! Multa sanatate ,noroc si impliniri!!! [url="http://community.webshots.com/user/anoilap"][foto][/url][url="http://www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=37e2c81d0dbfabfd17c7cb"][Montaj][/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor! Alina Davina, bravo pt micuta inotatoare! Si eu as vrea sa mearga Paula la cursuri de inot, sper sa nu-i fie frica de apa asa cum mi-e mie. Eu stiu sa inot, asa usurel, dar ma panichez tare la adincime sau daca se agita copiii linga mine in bazin:) LMA de aniversarea voastra si la cit mai multi impreuna fericiti!!! Aliona, am vazut pozele voastre, foarte frumoase! Ai un baiat foarte frumos si tu arati foarte bine! Mi-au placut tare ochelarii:))) vacanta placuta, sa te odihnesti! O zi buna la fete si mai intrati sa ziceti ceva!
Rodica si Paula (02.09.04) & Delia (25.06.07)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare. Tot nu ma simt bine, sarcina de data aceasta e mult mai grea ca cea precedenta. Plus la voma si greturi mi s-a mai adaugat si o durere de spate (la shale) ceea ce credeam ca ar fi cauza rinichii, insa medicul de familie (in care nu am incredere, dar nu pot sa-l schimb si nici nu pot merge la un alt medic) imi zice ca nu e nimica. Ma epuizez total si stau toata ziua numai in pat, dar cind sunt la servici stau mai mult in baie din care cauza medicul mi-a zis ca trebuie sa stau pe foaie de boala acasa, ceea ce sigur ca sefului nu ii prea place ideea. Si sunt abia la 2 luni, nu stiu ce voi face mai departe. Cel mai interesant ca due date-ul este pe 22-23 februarie, de ziua lui Lucian, dar daca voi putea alege ma voi stradui sa nu fie ambii in aceeasi zi, e mai bine fiecare sa aiba ziua lui de nastere. Trimitindu-l pe Lucian acasa credeam ca ne vom bucura in doi de plimbari, plecari la plaja si alte activitati, insa nu degeaba se zice ca planul de acasa nu se potriveste cu acela din tirg...:) Am vazut pozele, ce super ca ati fost toate cu copii si cu sotii. Copii sunt atit de mari ca nici nu iti vine sa crezi ca nu demult fiecre discutam despre sarcina si bb din burtici. Insa fetele noastre sunt niste mame tinere si frumoase...sincer ma mindresc cu grupul nostru. La multi ani lui AMEDEO. Sa cresti sanatos si norocos. Mami si tati sa aiba numai bucurii de la tine. La multi ani VIOLETA!!! Bafta in ceea ce faci si mult noroc. Karina [gravi] mamica lui [copil] LUCIAN [url="http://vsdi.net/count/baby/i/meter8411.png"] Oare cit avem?[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Davina ce bine ca Deanna a inceput sa inoate. Cred ca il vom da si noi pe Lucian la innot. Lui tare ii place in bazin. Incercasem de fapt sa-l dat la inot cind era 6 luni, dar cred catuncea era prea micut. Acuma e mai bun momentul. Lilia nu stiu daca am fot curajoasa sau egoista cind l-am dat pe Lucian acasa in MD. Vroiam sa stam vara impreuna cu sotul si sa ne mai bucuram de viata singuri, insa in acelasi timp vroiam ca si parintii mei sa-l vada si sa-i asculte toate perlele , caci acuma e virsta cea mai interesanta. Primele 3 zile dupa ce plecase mi-a fost foarte trist si prea liniste in casa, imi lipseau intrebarile lui si vocea lui, insa dupa aceia mi s-a inceput toxicoca si acuma usnt intr-un fel bucuroasa ca el este acasa la parintii mei si ei ii pot da toata atentia, caci eu in starea in care sunt nu aveam sa fiu apta de nimica. Zici ca practici franceza din plin? Nu v-ati gindit sa emigrati in Quebec ? Caci cu franceza pe care o cunosti si cu cunostintele si studiile pe care le aveti aveti sanse sa ajungeti usor in Canada. Si nu e nevoie de despartirea familiei , plecati toata familia? Nati am vazut-o pe Vanda stind in picioare...ai o fata mare deja. Si Vladut ce flacau mare s-a facut. Cred ca e de mare ajutor tie. Alincic pozele de la muntele de piatra sunt superbe. Nu am vazut astfel de munte. Ai zice ca e facut artificial. Ce minunatie. Sunteti o familie tare draguta si toti copii tai sunt parka frati cu voi. Ce zic americanii care va vad cu copii atit de mari? Va tot admir de curajul pe care l-ati avut si il aveti... Lucia pe cind trebuie sa nasti? In poze arati atit de supla ca nici nu zici ca etsi in sarcina. Karina [gravi] mamica lui [copil] LUCIAN [url="http://vsdi.net/count/baby/i/meter8411.png"] Oare cit avem?[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna feletor [flo] Cer scuze pentru intirziere, dar vreau si eu sa felicit pe toti sarbatoritii acestei luni: !!! La Multi Ani !!! Chris, Violeta, Amedeo, Cornelia !!! La Multi Ani !!! [bis] Sa fiti sanatosi, sa aveti parte numai de momente frumoase si mereu sa fiti inconjurati de cei dragi. Sa iubiti sa sa fiti iubiti [pahar] [cheers]. Corina - imi pare rau ca te simti asa aiurea tocmai in vacanta. In schimb dupa teoria facuta de MamaNati - o sa ai fata , da eu sper sa am baiat [:)]. Eu am acum 5 luni, da iaca dupa cum ai observat, dupa burta parca abea 5 saptamini [:)]. Ar trebui sa nasc pe la sfirsitul lui noiembrie inceputul lui decembrie. Rodica - bine ca tot raul e in trecut, speram ca puisorii tai nu o sa mai treaca prin asa momente neplacute. Aliona - felicitari pentru terminarea examenelor si pentru odihna bine meritata. Ai o super coafura, simpla si tot odata foarte shik. Lilia - ati fost la mare? v-am vazut pozele, ce draguta e Amelia bronzata, defapt rosie [:)]. Alina/Alinkava - ce mult va invidiez ca puteti/va hotariti sa calatoriti cu copiii. Eu imi imaginez ca dupa dastere nu o sa mai pot iesi nicaieri cu doua odrasle subtsuara [:D]. Sunteti bravo. Natalia - cum merge vacanta, mai ai putere, cum se simt hulubasii tai? Davinia - si eu, si eu as da fata cu mare drag la innot, im pare ca e o alegere minunata pentru sanatatea copilului. Bravo Deanei ca se descurca asa bine. Doroti - cum merge constructia, ai iesit la noul serviciu, cum te simti, ce mai face buburuza ta cu toti flacaii (de acasa/gradinita)? Ludmila - ce mai faci, cam demultisor nu ai aparut pe aici, cum ati petrecut concediul sotului, ati finisat cu treburile de prin casa? Ce succese mai are ursulica al tau? Fetelor, pe cine nu am mentionat, rog sa nu va suparati, nu-mi fac conspect din timp, scriu "po pameati" [:)] dar oricum sa stiti ca va trec pe toate prin gind [;)]. Sanatate si numai bine. ------------------------------- [url="http://community.webshots.com/user/Lucia_B100"]Bucate[/url] [pofta] [gravi]Lucia mamili lu [zana]Lauras (4 oct 2005) "...va asigur ca greselile ortografice, ortoepice, de punctuatie, morfosintactice si folosirea inadecvata a unitatilor lexico-semantice imi apartin, mi le asum si la scoala tot nu ma duc!"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...