Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

A patit cineva asa ceva?


Recommended Posts

Dragi prieteni,am ales sa imi spun si eu of-ul pe forumul acesta pentru ca de cand m-am inscris,mi-am dat seama ca majoritatea sunteti niste persoane educate,cu mult respect fata de cei din jurul vostru si mai ales cu multa experienta de viata. Ce mi s-a intamplat aseara,in legatura cu sotul meu,a intrecut limita imaginatiei mele.Nu credeam vreodata ca am un sot atat de parsiv si de lipsit de scrupule.Poate ar trebui sa va povestesc relatia noastra,dar este o poveste prea lunga si plina de peripetii.In linii mari,eu si sotul meu,pe parcursul anului 2007 am fost incercati foarte mult atat pe plan economic cat si pe plan afectiv. Ma refer la faptul ca sotul meu s-a aventurat in mai multe afaceri,despre care nu stia mai nimic,a investit o multime de bani pe care i-a pierudt,iar pe mine m-a facut sa cred ca este capabil si in stare sa faca tot ce si-a propus,fapt care s-a dovedit exact pe dos.Pe plan afectiv, au inceput certurile si jignirile (de fapt astea au fost prezente mai tot timpul).Niciodata nu m-a apreciat la justa mea valoare,am incercat intodeauna sa-i fac pe plac,orice faceam ma gandeam intodeauna:oare ii va placea?daca nu,atunci cum sa fac sa-i placa?".Si aproape niiodata nu era multumit.Dar in anul 2007 ,dupa toate problemele pe care le-am intampinat si dupa 7 ani de casatorie,am ajuns la concluzia ca m-am inselat mult in privinta lui si aproape consider ca am ales gresit. Dar,in sufletul meu inca il iubesc si tare as dori sa imi schimb parerea despre el. Acum,de vreo 3 luni,el a plecat in strainatate la munca pt ca trebuie sa iesim din datoriile pe care le-a facut cu firmele lui. Eu am ramas acasa,am grija de copii(2) si de casa si merg si la serviciu.Buun! Din cand in cand mai vorbesc seara,dupa ce imi termin treaba,cam de la 8 la 9 (ca la 9 pun copiii la culcare) pe messenger cu prietenele mele si,cand are timp si cu el. Ca sa vada "daca ii sunt fidela",caci pt el a discuta cu un barbat pe net,inseamna tradare, aseara m-a pus la incercare. Iar problema este ca eu m-am prins,aproape la sfarsitul conversatiei,cand ,dupa ce discutia s-a terminat cu injuraturi din partea mea,pt ca "tipul" incepuse sa vorbeasca porcos,imediat ma suna el nervos nevoie mare,ca de ce nu raspund la telefon si ca de ce stau pe chat,ca cu cine vorbesc de nu aud telefonul si ca vine acasa si distruge calculatorul!!!!! Cum mi-am dat seama ca e el? Pt ca ,in primul rand,el mi-a cerut permisiunea acu vreo 2 zile sa il primesc pe lista mea de prieteni pe mess,deci,atentie,nu eu l-am cautat si nici nu m-am apucat asa de dorul lelii sa caut barbati pe net.Eu ,imediat ce am vazut ca el m-a acostat,l-am intrebat de unde are adresa mea de si id-ul meu de mess,ca nu-l cunosc.El mi-a indrugat ca lucreaza la o firma care face comert cu produse pt ingrijirea casei si ca are toate adresele de emai.Cam ciudat,m-am gandit.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 32
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Ma rog,zic in gandul meu,hai sa vedem ce vrea.Si incepe el sa ma complimenteze,ca sunt frumoasa,ca arat bine,ca daca sunt maritata unde mi-e sotul si ca cum a putut"prostul" de sotul tau sa te lase singura,ca,daca imi iubesc sotul,daca l-am inselat vreodata,ma rog,o tinea una si buna cu intrebari in legatura cu sotul meu si cu relatia pe care o am cu el.Eu am banuit ceva,de aceea i-am cerut sa se arate in cam,sa ii vad fata,dar el a zis ca nu poate ca e la birou(la 9 seara!!!) ca tre sa lucreze peste program,ma rog idiotenii pe care eu nu le-am crezut,dar ma distram grozav la cat poate fi de tembel si ii dadeam impresia ca cred tot ce spune.Pana la urma,cica imi trimite o poza cu el.Bun! Si ce credeti ca imi trimite? O poza,luata de pe net,cu un barbat manechin gol pusca!!!Si imi mai face o propunere,ca sa ne intalnim la un hotel,ca imi va face o multime de cadouri s.a.m.d la care eu i-am raspuns ca a gresit persoana si ca sa caute in alta parte.Apoi a inceput sa imi vobeasca vulgar la care m-am enervat si i-am dat IGNORE.Dupa care suna el,nervos,asa cum v-am spus mai sus,printre care dupa ce se calmeaza un pic ma intreaba,daca mi s-a intamplat vreodata sa vorbesc cu vreun barbat si sa-mi trimita poze deocheate.La care eu am izbucnit si i-am spus ca e foarte urat din partea lui ca a procedat asa si cearta de rigoare. Acum,sunt foarte dezamagita si suparata si nu stiu cum sa procedez cu el.Sunt in stare sa divortez din cauza asta.Voi cum ati proceda in locul meu? Multumesc.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Florinutza, eu cred ca ti-ai cautat-o cu lumanarea. Sincer, cum te apuci tu sa-i dai detalii cuiva necunoscut pe mess ca sotul e plecat, sa ceri si sa accepti poze, sa accepti intrebari despre sotul tau si despre relatia ta cu el? Poate ca metoda lui nu e una ortodoxa, dar recunoaste ca ai picat testul. Eu in locul lui as fi teribil de suparat. Adina + Olivia Q1.04
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu mi se pare corect sa divortezi de un barbat numai pt ca te baga in datorii. Insa daca relatia nu merge, daca el n-are incredere in tine e clar ca va apropiati spre divort. Apropo, nu pot sa nu ma intreb: el de ce nu are vreme de tine seara pe la 9 sa vorbiti? Si daca e tot asa gelos, de ce a mai plecat afara? Gabi+Robert(20.05.1997)+Lili(17.05.2002) [url="http://cards.webshots.com/invite/pickup/132151376FICi/album/559662607HquaFl"]poze[/url] [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=97022&whichpage=1"] Totul despre alaptat![/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by Gabi_K
Nu mi se pare corect sa divortezi de un barbat numai pt ca te baga in datorii. Insa daca relatia nu merge, daca el n-are incredere in tine e clar ca va apropiati spre divort. Apropo, nu pot sa nu ma intreb: el de ce nu are vreme de tine seara pe la 9 sa vorbiti? Si daca e tot asa gelos, de ce a mai plecat afara? Gabi+Robert(20.05.1997)+Lili(17.05.2002) [url="http://cards.webshots.com/invite/pickup/132151376FICi/album/559662607HquaFl"]poze[/url] [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp? TOPIC_ID=97022&whichpage=1"] Pai tocmai asta i-am zis si eu:Eu de ce sa am incredere in tine,cand tu nu ai in mine? Si nu cred ca am picat testul ca nu am vorbit urat de el si oricum ma gandesm ca e o discutie ca oricare alta,n-are cu ce sa injoseasca relatia cu sotul meu,daca persoana respectiva s-ar fi dovedit serioasa,ca nu aveam intentii murdare oricum,doar asa,din plictiseala. De plecat a plecat pt ca era singura solutie pt iesirea din impas.dar sa nu va inchipuiti ca el nu a facut niciodata asa ceva!NUUU! Si cand era inca acasa nu stiu de cate ori l-am prins ca vorbea pe net cu diferite femei,dar i-am trecut cu vederea.Plus ca statea pe net,de cand venea acasa pana seara tarziu,nu ma ajuta deloc in casa,nu se apleaca o data sa ridice o jucarie de-a copiilor de pe jos,o haina sa o puna la locul ei,nici a lui nici a copiilor,dar de comentat,are intodeauna!!! Totul despre alaptat![/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Chestia cu vorbitul pe mess nu e chiar ok, adica vorba fetelor, ai cam picat testul. Daca tot te-ai prins ca e el, poate ca trebuia sa conduci discutia catre ce voia el, apoi, deodata, sa-i spui in fata: Gogule, lasa vrajeala, stiu ca esti tu, m-am distrat putin cu tine, ce crezi ca sunt vreo fufa virtuala? Poate ca facea spume, dar ii mai venea inima la loc... Stii, in anumite cazuri particulare, putem fi gelosi pe himere, adica pe situatii care, in mod normal, nu ar genera probleme. Sotul plecat la munca in alta tara, pe o perioada mai lunga, este o situatie particulara; dar mai este si arhicunoscuta, asa ca nu ar fi trebuit sa te bagi in astfel de situatie. Privitor la comportamentul de acasa al domnului, nu prea pot sa-mi exprim parerea, in necunostiinta de cauza, chit ca jigniri, insulte nu prea au ce cauta intr-o familie. Care-s nemultumirile lui, ale tale, ale voastre...cert este ca sunteti in impas. Sfatul meu este sa calmezi situatia generata de discutia pe mess, sa nu o privesti ca pe o parsivenie din partea lui, orice barbat are ceva dubii (de cele mai multe ori prostesti) privitoare la fidelitatea iubitei; distanta intre voi ar trebui privita ca pe o pauza pentru reorientare, in orice sens, nu ca pe o perioada de acumulari de tensiune. Mai pe scurt, fii mai atenta la orice semnal. Sper sa reusiti sa va reveniti. [url="http://community.webshots.com/user/tora97"]poze multe cu noi[/url][foto][url="http://good-times.webshots.com/album/551940014PFgtLL"]Ana a implinit un an[/url][foto][url="http://good-times.webshots.com/album/554582211ZUiOLU"] 2006[/url][foto][url="http://good-times.webshots.com/album/557637684wPafYA"]2007[/url][foto] "EXPERIENTA este numele pe care-l dam greselilor noastre" Oscar Wilde
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Florina ai bagat-o pe mineca! Pai daca te-ai prins , clar trebuia sa-i spui virtual ca stii cine e ,ca altfel a dedus ca pur si simplu te mess-uiesti cu cine nu trebuie.Si tu n-ai cum sa faci treaba asta ,fiind cu 2 copii un pic prea ocupata. In alta ordine de idei afacerile sint afaceri,omul chiar a crezut in ele si da ,se intimpla cind faci afaceri sa pierzi bani si nu putini.Toate astea induc o stare de stess,deseori proportionala cu pierderea si de aici un comportament atipic.Ce vreau sa-ti atrag atentia este ca sotul e responsabil si-a plecat la munca sa acopere datoria externa si sa echilibreze balanta de plati.Normal ca sta cu grija pe unde e si daca-i mai dai si tu ocazia...Uita-te si tu la un film pe viitor.[:D] dulcetica
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by dulcetica Toate astea induc o stare de stess,deseori proportionala cu pierderea si de aici un comportament atipic.Ce vreau sa-ti atrag atentia este ca sotul e responsabil si-a plecat la munca sa acopere datoria externa si sa echilibreze balanta de plati.Normal ca sta cu grija pe unde e si daca-i mai dai si tu ocazia...Uita-te si tu la un film pe viitor.[:D] dulcetica
nici yo nu puteam sa scriu mai bine [:D]...mi-a placut asta cu datoria externa ...echilibrarea balantei de plati...si comportament atipic
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...