Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

calitatile care conteaza?


Recommended Posts

  • Răspunsuri 44
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Eu caut de la partenerul meu dragoste neconditionata..., caut sa ma sustina, chiar daca deciziile mele nu ii sunt tocmai pe plac, vreau sa ma faca sa rad, vreau sa fie langa mine atunci cand am nevoie de sprijin. Astea pe langa ajutor in casa, etc. Ioana si [zana] Rebeca http://community.webshots.com/user/bebebeca http://community.webshots.com/user/bebeca2004
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ce de tinerete pe aici! treizeci si ceva de ani.... super varsta.... cine face schimb cu mine???? la sotul am apreciat sinceritatea si optimismul!!! optimismul chiar si atunci cand nu mai era de facut nimik.... totul era pierdut.... (in anumite situatii din viata)iubirea, faptul ca ma simt iubita si apreciata! il gasesc si acum, extrem de atragator! apropos de asta, acum cateva zile am plecat de la firma sa fac cumparaturi si oprind la un semafor, vad la volanul masinii de alaturi un tip, cu camasa alba si cravata albastru-bleo, ma uit si-mi zic :"cravata aluia seamana cu a sotului...ce sexi e tipul..." si intorce capul la mine, atunci mi-am dat seama cine era tipul sexi, sotul!! am avut un sentiment asa placut....de obicei nu fac aprecieri de genul:"ce sexi..." Kari
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Calitatile fizice conteaza, desigur, insa dupa un anumit numar de ani sunt sanse (mari :)) sa nu mai aratam ca la inceput. Asa ca dupa zece+ ani de convietuire nu mi se mai pare o conditie capitala fizicul. Important e sa mai existe afectiune, respect, sa ne simtim bine impreuna si sa ma pot baza pe el. Si Dieu nous a faits a son image, nous le lui avons bien rendu. If God created us in His image we have certainly returned the compliment.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

De la sotul meu (legal de 13 ani, impreuna de 15) nu vreau decit dragoste si respect... Stiu ca ma iubeste, vad ca ma respecta. Si eu pe el. Daca se schimba ceva, reevaluez situatia. De ales, l-am ales pe criterii pur superficiale - dragoste la prima vedere...dar am avut rabdare vreo 6 luni (avea o alta prietena). N-am initiat nici o miscare pina nu a fost liber... Si da, atractia e importanta si nu ma refer doar la fizic (sa aratam cit mai perfect pentru ca toti imbatrinim, dar sclipirea in ochi ramine. Anamaria
"With sufficient thrust, pigs fly."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Initial creeata de Elise
apropo de prieteni barbati - azi am avut o disputa, la o cafea, despre ce conteaza cel mai mult intr-un cuplu - casnicie sau nu. Eu am spus imediat ca pt mine conteaza sa fie o persoana CALDA, si sa ma simt iubita, si atractia - si cam atit. Si ...s-au shocat domnii [:D]. Cica astea sint criterii de 18 ani. Intreb si eu... la respectabila mea virsta de 32 de ani [:D], ar trebui sa conteze ce?! Pentru voi ce conteaza? Ce calitati apreciati cel mai mult la partenerul actual? Ma rog, actual sau ipotetic.... Acu'sincer nu vreau sa aud ca sotul spala vasele sau aduce bani in casa, sau ca e "responsabil", ca astea-s chestii implicite... daca era iresponsabil necesita internare....[medic] Si nici nu era vorba de copii - ci strict de relatia intre cel doi. "There's no vice as advice!"
Elise & [url="http://i177.photobucket.com/albums/w214/bblisa/63.jpg"]BBLisa[/url]
- ca nu ne plictisim dc stam 6-10 zile impreuna intr-un concediu in care mergem singuri - simt ca ma iubeste (si are moduri dragute sa o arate din cand incand) iar eu inca nu m-am plictisit sa ii trimit sms sexy sau sa ii las biletele prin casa desi suntem de 8 ani impreuna si casatoriti de 4 - ca existe respect reciproc intre noi - atractia fizica e inca la cote inalte - simt ca "tragem" la aceesi caruta edit: din pct meu de vedere nu e suficient sa ma simt iubita, sa fie o persoana calda si sa existe atractie... dc nu exista respect reciproc si senzatia ca "tragem" la aceesi caruta ; ex-ul era o pers calda, ma iubea si atractia era ... la cote inalte... dar eu nu il respectam ca partener si si nu ma simteam implinita langa el... nu simteam ca putem face "casa buna" impreuna... si desi il iubeam si a durut ca naiba am decis sa ne despartim... mereu i-am multumit lui DD ca mi-a dat taria sa fac asta pt ca altfel nu as fi fost cu sotul meu
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by ocebine
De ales, l-am ales pe criterii pur superficiale - dragoste la prima vedere...
"With sufficient thrust, pigs fly."

Me too [:D] Si Dieu nous a faits a son image, nous le lui avons bien rendu. If God created us in His image we have certainly returned the compliment.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...