Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

calitatile care conteaza?


Recommended Posts

Clover, din pacate , da ai dreptate, cu cat scade varsta in jos, chiftelele nu mai au importanta,dar si divorturi sunt mai multe, chiar daca nu au legatura cu chiftelele. Nu m-am referit la dans neaparat ca la ceva vital, dar sincer,fiind o fiinta sociabila si volubila si renuntand la tot aspectul asta la un moment dat chiar mi s-a parut important.Oricum am trait si fara asta. Pai la un moment dat nu sufletul pereche il cautam? Ce ar fi si altceva? De ce numai in zona aia, restul nu au aptitudini? Si cum au de fapt barbatii chef sa perceapa o femeie?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 44
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

quote:
pentru ca mie imi place de mine acum, asa cum sunt, cred ca m-am descurcat onorabil in multe situatii, oricat mi-a fost de greu, asa ca evident as vedea un compromis in a accepta incercarea cuiva de ma schimba, de a-mi arata cum e mai bine sa fac lucrurile, cum se presupune ca ar trebui sa fiu. La schimbarea asta ma refer eu, nu la la dezvoltarea unui cuplu IMPREUNA, la cele care tin de maturizare etc.
Corect, iti place de tine asa cum esti, dar ma gandesc ca intr-un cuplu nu mai contam doar noi ca persoana, ci conteaza cuplul si de dragul acestui cuplu eu gandesc ca e logic si necesar sa facem compromisuri (a fost de curand un subiect despre compromisuri). Renunti la ceva pt a face relatia sa fie mai armonioasa, mai unitara si sa functioneze mai bine. La schimb si el renunta la ceva din aceleasi motive. Ca si cuplu sunteti mai puternici decat luati separat, fiecare in parte. Si cred ca asta e modul in care iti dai seama daca esti in cuplul potrivit sau nu. Cand deja functionezi mai bine separat decat impreuna, atunci area relatie e un soi de piatra agatata de gat. Trebuie sa tinem cont si de dorintele, preferintele, nevoile celuilalt daca vrem ca celalalt sa tina cont de dorintele, preferintele si nevoile noastre. Iar acolo unde consideram ca se paote, facem un compromis si cedam ceva in favoarea celuilalt. Compromisul eu il vad ca pe-un ulei ce unge rotitele cuplului si le ajuta sa functioneze mai bine, angrenajul se misca mai eficient. Daca nu foloseti compromisul, cuplul poate sa mearga ca o caruta hodorogita pe drum. Merge ea, dar scartiaie pe ici pe colo si devine annoying. "Tot ceea ce nu te doboara, te face mai puternic"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by try Renunti la ceva pt a face relatia sa fie mai armonioasa, mai unitara si sa functioneze mai bine. La schimb si el renunta la ceva din aceleasi motive. Ca si cuplu sunteti mai puternici decat luati separat, fiecare in parte. Si cred ca asta e modul in care iti dai seama daca esti in cuplul potrivit sau nu. Cand deja functionezi mai bine separat decat impreuna, atunci area relatie e un soi de piatra agatata de gat. Trebuie sa tinem cont si de dorintele, preferintele, nevoile celuilalt daca vrem ca celalalt sa tina cont de dorintele, preferintele si nevoile noastre. Iar acolo unde consideram ca se paote, facem un compromis si cedam ceva in favoarea celuilalt. Compromisul eu il vad ca pe-un ulei ce unge rotitele cuplului si le ajuta sa functioneze mai bine, angrenajul se misca mai eficient. Daca nu foloseti compromisul, cuplul poate sa mearga ca o caruta hodorogita pe drum. Merge ea, dar scartiaie pe ici pe colo si devine annoying. "Tot ceea ce nu te doboara, te face mai puternic"
Gandesti frumos[flo], din pacate eu nu (cred ca de-aia sunt si singura [jamaica]) Oana si Mara 11.08.2004
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Interesant..In viata mea, cele mai bune prietene si cele ai importante legaturi cu un barbat care au ramas mult deasupra sint exact acele legaturi/relatii sau personaje care m-au schimbat! Cred ca nu as putea avea o relatie in care sa nu ma schimb.....Sau as trece rapid peste.. si tot asa...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...