Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Rahova sau apropiere (39)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 199
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Mire,unde vrei sa le amesteci? adica ai cuptor de paine sau o faci de mana?![:D](a nu se interpreta!) daca vrei pt cuptor ceva imi mai amintesc eu...dar mai bine astepti pana ajung acasa sa ma uit in carte...ca vorba aceea "cine are carte..."[:D] eu amestec din astea de toate felurile si pun si din cea alba pt ca daca nu e deloc alba nu creste de nici o culoare.... e mai mult o turta![alcool] e f sanatoasa dar deloc aspectuasa.... te pup, Vio,mamica lui Mihnea [avion] viitor "descoperitor" de infinit *GRUPUL FETELOR FANTASTICE* __________________________________________ Tot ce se intampla, se intampla intotdeauna cu un motiv!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mire ,e mai bine automat decat manual ...ca obosesti[alcool],iti spun yo[:D] da' daca nu ai altceva merge si asa.... trebuie sa iasa,nu are cum sa nu.... numai ca tb lasata la dospit(o ora si ceva).... cand ajung acasa ma uit in carte ca sa-ti dau reteta corect! pupici, Vio,mamica lui Mihnea [avion] viitor "descoperitor" de infinit *GRUPUL FETELOR FANTASTICE* __________________________________________ Tot ce se intampla, se intampla intotdeauna cu un motiv!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Paine cu faina de secara 305 ml apa 1,5 masuri mici sare 0,5 masura mare zahar 415 gr faina alba 95 gr faina de secara 1,5 masuri mici drojdie uscata la mine se pun ingredientele in ordinea asta scrisa de mine Paine alba: 270 ml apa 1,5 masuri mari ulei 1.5 masuri mici sare 1,5 masuri mari zahar 2 masuri mari lapte praf 500 gr faina alba 1,5 masuri mici drojdie la fel...pui ingredientele in ordinea scrisa eu cand zic masuri mici/mari ma refer la masurile masinii mele ca sa-ti faci o idee cea mica este ca o linguritza si cea mare ca o lingura monica mami de alex [bonjovi] si ruxi [zana] [url="http://picasaweb.google.co.uk/MonicaElizabet/Prajituri"]Prajituri si papa bun[/url] [url="http://picasaweb.google.co.uk/MonicaElizabet/PapaDePost"]Papa de Post[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mire,uite ca Monica ti-a dat deja 2 retete... iti scriu si eu una Paine taraneasca pt 1 kg de paine ulei 2.5 lingurite(eu pun ulei de masline) apa 355 ml sare 2 lingurite lapte praf(sau lapte,dar scazi din cantitatea de apa) 2 linguri zahar 2.5 linguri(eu pun miere)-zaharul ajuta la dospit faina 310 g faina integrala 145 g faina de secara 145 g drojdie 1.5 lingurite(tot praf pun si eu) drojdie eu pun ochiometric [:D]dar in general pe pliculet scrie ca e suficient pt 1/2 kg faina ingredientele se pun in ordinea de mai sus... in cazul automat... daca o faci manual banuiesc ca tot la fel,dar tb sa o lasi la dospit cel putin 1 ora (sa creasca).... poate ca pe cozonac,in tavitza.... poti sa pui si mirodenii sau mac,susan,etc.... bafta si sa ne spui cum a iesit Vio,mamica lui Mihnea [avion] viitor "descoperitor" de infinit *GRUPUL FETELOR FANTASTICE* __________________________________________ Tot ce se intampla, se intampla intotdeauna cu un motiv!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Seara buna! Vio, noi tot reteta de paine taraneasca o facem, dar la masinuta harnicuta[biz]! Si intr-adevar, iese o minunatie de paine[pofta]. Mire, daca poti, ia o masina de paine, iti spun eu, face toti banii. Nici nu mai muncesti tu sa te spetesti framantand, nici nu stai cu grija sa nu se arda la cuptor. Socrela are o Alaska, si e f. multumita. Mai putin eu, ca m-am ingrasat[xx(]. Monica, miercuri la ce ora ne vedem? Ca eu tb. sa merg cu cineva sa nu ma ratacesc, stau prost cu orientarea in cartier[:D]. Eu la 4 deja l-am recuperat pe Dani si asteptam semnalul. Am facut ceva de [papica], o fasolica galbena si o fripturica, maine as vrea sa fac ceva dulce pt Dani... si nu numai[pofta][:D], ca eu si asa sunt la cura, nu? La paine am renuntat, dar la dulciuri inca nu[:D]... [pup] fetele, o seara placuta sa aveti Vicky http://community.webshots.com/user/viki39
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

fetelor acum am bagat painea la tavi si o mai las un pic si o bag la cuptor,a crescut destul de mult si bine[:D]sa vedem ce-o iesi dupa... am pus si o supa crema de linte la fiert,tot pt prima data fac[:D],deci dupa cum vedeti m-am pus pe treaba[:D] VICKY poate o sa iau si masina de paine dar deocamdata sa vad cat ma tine ca daca fac acum si mai fac peste 2 ani nu se merita,mai bine fac la mana ca se pare ca iese destul de bine VIO,MONICA va multumesc ca ati ajutat o nepriceputa[:D] vroiam sa va spun ca mi-am pus in cap ca incepand de azi sa trec la un regim de viata mai sanatos,nu de slabit....adica sa nu mai mananc nimic ce cred eu ca dauneaza sanatatii aaaa si apropos,m-am lasat si de fumat,nu fumam eu prea mult dar oricum am scapat si de asta va pupic fuuuug la supa,pupiciiiiiii MIRELA mami de andreas nazdravan
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

mirela sa pozezi painica sa ne-o arati si noua vicky...daaa...tu si ai maaare nevoie de cura..dar de din aia de ingrasare [:D] vio, vezi ca in carticica zice si ce cantitate de drojdie sa pui(in general masurata cu cea mai mica cupa) AAA...am uitat sa-ti zic vio ca azi l-a sunat mihnea pe alex...era alex super fericit... [bis] ce baieti mari avem...pfiu sa nu le fie de deochi [:D] fetelor ref ora intalnirii...voi sa ziceti dupa ce ora puteti...sau mai bine zic incepand cu ce ora puteti...ok? eu sunt pe-acasa asa ca pot veni cand ziceti [pup] o seara placuta sau noapte buna [:D] monica mami de alex [bonjovi] si ruxi [zana] [url="http://picasaweb.google.co.uk/MonicaElizabet/Prajituri"]Prajituri si papa bun[/url] [url="http://picasaweb.google.co.uk/MonicaElizabet/PapaDePost"]Papa de Post[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...