Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Doar nu plecai cu doi copii.....


Recommended Posts

  • Răspunsuri 23
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Try[flo][asia] ai inteles exact ceea ce vroiam sa spun ... degeaba spunem mereu "nenorocitii de barbatii" cand uitam ca avem si noi " greselile noastre " Iana[flo][asia] Tu vrei ...asta e simplu ,dar ce oferi in schimb??? cum duci la indeplinire ce vrei ?Ai putea incepe prin a face problemele lui problemele tale si problemele "voastre " ale problemele lui ( in parte offcourse ) ??? Din cate imi dau seama nu esti tintuita in casa de copii ( ai spus ca ai bona iar cu laptele lui bb cred ca poti sa te mulgi si sa lasi lapte in caz ca e nevoie ) ...si nici nu esti cineva care nu stie cu ce se mananca o afacere ...ce ar fi daca te-ai oferii sa il ajuti in anumite lucruri marunte care ii rapesc ff mult timp lui din timpul dedicat afacerii propriu zise ...adica ma gandesc daca te-ai ocupa in afacerea lui spre ex ..dusul actelor la contabil ..dusul declaratiilor ...camera de munca sau aranjatul vitrinei ..vorbitul cu clientii ...facut oferte/facturi.etc ..si el ar avea mai mult timp .Uite noi suntem cam ca voi ...al meu lucreaza de dimineata pana seara ..pleaca la 9 si mai vine pe la 19-20-22 ..nu are ore fixe ...si munca extenunata ( firma e in domeniul constructiilor, nu are angajati inca )..dar tot ce tine de birocratie ..legatura cu contabilul ...cu institutiile statului , clienti,banca ..o fac eu( asta in paralel cu micutzaa mea afacere)..ptr ca stiu ca nu are timp si nici nu e prea indemanatic la asta si ar pierde o caruta de timp care e timpul nostru .Cred ca ai putea cumva unifica lucrurile care deja le faci cu firma ta cu ce ai putea face cu firma lui ...offcourse daca el e disponibil sa te lase si daca imparte cu tine totul ..daca nu ..atunci chiar e o problema ptr ca atunci deja la voi fiecare e cu mamicutza lui ( ca sa ma exprim asa ). Si altceva stai de vorba cu el sincer si spune-i ca numai poti ce ai vrea de la el ..intreba-l ce ar vrea de la tine si FACETI ( impreuna ) o planificare saptamnala ...care sa va fie convenabila fiecaruia ..incearca sa ii arati ca ai si aveti nevoie de el asa cum si el are nevoie de tine si de voi . Mai cred ceva ca nu ai facut bine cu faptul ca ai pus bona sa te ajute si ca nu il implici in ingrijirea celui mic ..implica-l, dar cum ti-am mai spus fara a il face sa se simta obligat ... fa-i baitza la reclame ..si daca il vezi chiar daramat rauu de tot nu il obliga zi mai bine ceva de genul "lasa dragule ca fac singurica, dar maine ii faci tu si eu te asist " sau ok eu fac cu bona baie lui bb dar tu te joci cu fata ..ideea e ca el stiind ca plateste bona sa te ajute asta inseamna ca si-a cumparat dreptul la a nu se implica in ingrijirea copiilor ..arata-i ca greseste . Tocmai ca stiu cat de usor e sa renunti fara lupta tot isist sa iti arat ca daca vreti amandoi se poate .. cum ai spus si tu e asa de usor sa pleci ...eu am plecat odata aiurea din niste lucruri minore ( amplificate de mama care imi tot zicea " copii ti-au trebuit..na esti femeie de cratita acu"),dar in urmatoarea relatie am luptat si desi eram la 1cm de despartire am ajus sa avem o relatie fffffffffff reusita ...e adevarat e greu sa lupti de una singura si sa il vezi ca nu face nimic ..te simti frustrata ...ca na el are dretul sa fie un copil imatur si sa faca ce vrea sub diverse paravane ..dar nu uita ca nici tu nu trebuie sa fi perfecta in toate[;)] . Cu rabdare si un pic de diplomatie din partea ta eu cred ( sunt sigura de fapt ) ca ati putea sa treceti peste absolut toate si nu cred ca situatia dintre voi e una disperata ..mai ales ca va iubiti .[hippi]. Edit: ai un miel de paste de la mine ca te-am botezat ( mama nasa ma cheama de azi incolo) ..eu am vazut Iana si am zis ca e Lana cu l mic ...pana la urma cum e ? dau sau nu mielul ---------------------------------------------------- Alessia[vampa],Dezbracatu'[nl] si Spiderman [avion] [url="http://babyklapperomania.cabanova.ro/"]Si ei au dreptul la viata...semneaza si tu [/url] [url="http://kussboef.blogspot.com/"]O parte din mine [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lana nu e normal sa existe zile in care un parinte nu-si atinge copilul. Poate e atat de afundat in munca lui incat nu realizeaza ce se intampla in jurul sau,distanta care se creeaza. daca e genul care considera ca bani multi in casa si burse de studii pt copii sunt totul, incearca sa-l aduci cu picioarele pe pamant. Explica-i clar,transant, ceea ce-ti doresti de la el. Puteti incepe cu o iesire impreuna in parc. Invita-l, arata-i ca asa procedeaza familiile normale.Intre voi se creeaza o distanta si daca o lasati asa, stai calma ca ajungeti si la divort in cel mai scurt timp. Inteleg ca tie iti lipseste apropierea fizica,emotionala,gesturi marunte care spun mult si in special timp petrecut impreuna.ca o familie. nu stiu cat de orgolioasa esti,dar ai putea face un efort de vointa sa-i ceri efectiv lucrurile astea, fara prea multe comentarii...poate se trezeste la realitate. Si mai spune-i domnului ca o ora cu copilul personal la piscina sau cu rolele in parc valoreaza incontestabil mai mult decat masinuta ultimul racnet cu care se joaca de unul singur. Trebuie sa fi sincera,ferma si calma. Succes!!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...