Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Zodia Gemenilor ( 19 )


Recommended Posts

quote:
Originally posted by blackgirl0 daca ai sti ca si eu am ascendentul in Fecioara...
[:D] nu e chiar asa de rau...eu am simtit anumite influente ce nu aveau de a face cu caracterul Gemenilor inca din copilarie iar dupa 25 de ani am simtit o schimbare in bine in sensul ca am devenit mai rabdatoare,consecventa,organizata insa maturizarea (mai bine zis ascendentul Fecioara)m-a innobilat cu niste trasaturi [xx(]:mania perfectiunii,simt critic foarte dezvoltat,ipohondrie,zgarcenie,inflexibilitate,lipsa de imaginatie in alegerea vestimentatiei (mai bine zis un anumit conservatorism care nu ma lasa sa imi cumpar lucruri asa zise la moda gen care "atrag atentia") Cu rabdare si perseverenta nimic nu e imposibil.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 197
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

eu incerc sa ma schimb [batcap] dar nu merge [V],sa ma accept asa... greu [}:)] sper sa gasesc o cale de mijloc si nu e usor deloc deoarece cele doua semne au mai nimic in comun noroc ca cei din jurul meu obsearva mai putin minusurile deoarece ma stapanesc foarte bine iar bunul simt/intelepciunea nu ma lasa sa-i fac pe altii sa sufere m-am distrat ca nu sunt singura cu probleme in ale imbracatului-nu cred ca neaparat am fi demodate insa nu intotdeauna ce e la moda e si frumos...sau mai bine zis nu e frumos pe mine mama mea fiind varsator este o adevarata eroina in arta vestimentatiei,isi cumpara orice,se imbraca in culori/croieli contrastante,isi pune "flori" in cap si totusi arata perfect iar [}:)] eu cateodata stau in magazin ore in sir si nu gasesc mai nimic "dragut" in timp ce alte fete vin incarcate ca Mos Craciun de la magazin in schimb nimeni nu ma intrece in a gasi lucrusoare frumoase pentru casa mea,produse cat mai sanatoase pentru familia mea,in cumpararea de aparate/elixiruri minune pentru protejarea sanatatii,iar pentru cosmetice nici un ban nu mi se pare risipa Cu rabdare si perseverenta nimic nu e imposibil.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Doina, sper sa fie mai bine cu escara lui Dan! Oricum, tu esti o mama viteaza! [flo] [flo] [pup] Luna, daca iti spun ca imi cumpar maxim o pereche de blugi pe an, poate 2-3 bluze, in rest port si hainele din liceu (norocul meu ca nu mi-am modificat deloc constitutia de atunci! [pk]) Tot ce am mai modernist in garderoba este cumparat de mama! [:0] In schimb, am pierdut sirul la pantofi si genti! [:I] Am si eu niste pitici... De machiat cred ca doar la cununia civila si la nunta, desi creme si produse am cu tonele (imi place sa le cumpar, ca poate-poate). Mai nou m-au apucat pandaliile cu oale/vase/tigai/cratitzi...[bang] si numai am loc de ele in bucatarie. Ma chinui insa cu abnegatie sa urmaresc "La bucatarie", macar sa le folosesc si eu "cu folos" [:D] ...Lucruri sanatoase pentru familie: poate faptul ca nu gatesc cu ulei, mai nou fara carne (desi la sot mai scap in farfurie si un picior de inaripata), multe salate, redus drastic cantitatea de paine (si atunci cand este o mancam prajita), de la o vreme am trecut pe lapte... De multe ori cunoscutii ne spun ca traim viata unor pensionari: iesiri in oras doar programate, concediul il avem planificat cu cel putin 6 luni inainte, am liste cu posibilele cheltuieli pe urmatoarele 3 luni... Sunt eu batuta in cap sau prea limitata?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Azi: Familia (in special partenerul sau partenera) trebuie sa fie astazi pe primul loc pentru Gemeni. Aceasta in cazul in care nu vreti sa aveti lungi discutii, poate chiar certuri, la sfarsitul zilei. Veti intampina cateva dificultati in caz ca sunteti in calatorie sau delegatie, sau chiar in a perfecta unele intelegeri scrise cu autoritati publice. Aduceti-va aminte de invataturile trase din greselile trecutului. Cam aiurea horoscopul acesta, insa ma bucur la gandul ca vine si sfarsitul de saptamana!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Blackgirl, escara se vindeca...dar greu din cauza circulatiei care nu este ca la noi...si mai multi factori...in cateva luni...asa dureaza asa ceva.Oi fi eu viteaza dar ...nu pot decat sa ingrijim escara si sa esteptam sa se regenereze tesutul ca era o gaura....mare... Voi ce faceti fetelor?eu cu treburile zilnice, abia imi ajunge timpul. Va doresc un weekend placut!!!eu in wekend fac pachet fetei caci este in sesiune. Doina Bita
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Azi: Faceti-va treburile si indepliniti-va obligatiile fara, insa, a va baza si pe vreun ajutor din partea celor de langa voi. Cautati o motivare a tuturor gesturilor din acest week-end pentru a nu lucra in gol. Aveti sanse de a primi diverse informatii care pana acum au stat ascunse de voi si, poate, chiar unele legate de vreun testament. Este posibil ca Gemenii sa intampine o atmosfera incarcata in familie, asa ca evitati sa faceti promisiuni pe termen scurt. Suna tare prost, insa altul mai bun nu am gasit! Sper sa treaca cat mai repede si zilele acestea proaste. Doina, o escara urata se pare! [:(!] Off, de ar mai fi resurse in Dan, sa depaseasca acest obstacol si sa continue cu recuperarea! [flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by blackgirl0 Sunt eu batuta in cap sau prea limitata?
Nu.Fecioara isi spune din plin cuvantul. [cool] pantofi si genti am din belsug,[;)] cratite si oale la fel [:-)))] Doina,cu ascendentul te pot ajuta eu.trimite-mi prin pm ora nasterii,ziua si anul Cu rabdare si perseverenta nimic nu e imposibil.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...