Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Zodia Gemenilor ( 19 )


Recommended Posts

da, a fost ingrozitor atunci, mai ales pentru ca s-a intamplat brusc, pe nepusa masa si mai ales, chiar in preajma nuntii mele... Pot sa zic ca nici acum nu mi-am revenit cum trebuie si nici nu cred ca voi reusi sa trec vreodata, definitiv, peste acele momente. Oricat incerc. Sunt multe nopti in care visez ca merg cu mama la plimbare, la cumparaturi, ca mergem la munte, la bunici... Niciodata toate acestea nu vor mai fi la fel pentru noi. Si e ingrozitor. La primul Craciun de dupa operatie, intr-un picior mama s-a chinuit sa ne faca mancare, cozonac, sa ne astepte cu masa plina. Nu ma asteptam. Eu m-am dus atunci pregatita cu de toate, la ea. Stiam ca nu poate face nimic. Si totusi... N-am vrut sa va intristez mai mult acum, cu povestea asta, dar daca tot am adus subiectul in discutie... Acum, ce sa zic? mama e relativ binisor fata de cum a fost atunci si in perioada de dupa. Evident ca durerile inca mai apar, evident ca starea ei de sanatate este jalnica, pentru ca are si diabet, si probleme cu inima, acum nici nu mai vede bine... Sunt mai multe complicatii. Si deseori cade intr-o depresie care o tine, cand doar 2-3 zile, cand saptamani intregi si nimic nu o ajuta. Doar singura trebuie sa-si revina. Tot ce putem face e sa ne rugam la Doamne-Doamne sa nu mai apara infectia, sa se extinda, pentru ca atunci, n-ar mai avea ce sa-i faca. Si mai putem sa speram, sa speram si sa speram... cam atat ne-a ramas... Nu doresc la nimeni sa treaca prin ce am trecut noi. Stiti ceva? Pana nu ajungi personal sa traiesti in viata asa ceva, nu intelegi pe cei care sufera, chiar daca ai impresia ca stii sau chiar stii ce greu le este. Asa si eu... inainte vedeam tot felul de invalizi. Le mai dadeam un banut, o paine, ce aveam... Si ma intristam cand ii vedeam. Dar dupa ce s-a intamplat cu mama, abia apoi mi-am dat seama de multe chestii, cum stau lucrurile in realitate. A fost un soc mare pentru noi. Si pot sa zic ca m-a maturizat in mare masura. Doina, tu stii foarte bine cum e cu suferinta celor de langa tine... :( Stii ce greu este. Iar pe Aida, da, pot zice ca intr-un fel o inteleg. Pentru ca bunicul meu a murit tot din cauza acestei maladii crunte. Evident, el avea vreo 64-65 de ani atunci, era altceva. Dar cand e vorba despre un copilas, este si mai dureros. La fel cum a fost si cu o fosta colega si prietena de-a mea, studenta la Medicina, care la 20 de ani s-a stins de leucemie. In fine, haideti sa trecem peste... Deja am reusit eu sa transform subiectul in ceva mult prea trist si dureros. Si nu asta imi era intentia. Sa incercam sa speram ca va fi bine pentru Aida si pisicuta ei. Week-end linistit va doresc! [url="http://community.webshots.com/user/ralnied1"]Foto Ralu[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 197
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Cu rusine, recunosc ca abia acum ca a adus vorba Raluca, m-am dus si eu sa citesc noutatile despre Aida si Ema la subiectul lor. [V][V] Si simt o furie mare cand vad atata chin si atata nedreptate. [q][q] Parca viata asta numai are nici o logica, imparte suferintele si necazurile pe criterii de tot r... [xx(][xx(] si cand ma gandesc ca dupa atata iarna merita si ele o primavara frumoasa si insorita! Offf! [bang] Aida, sper ca mai ai puteri, ca vad ca Ema, asa micutza si plapanda, are! Nici nu stiu ce este in sufletul tau! Banuiesc ca doar o mama cu inima asa tare si calita ca a ta stie sa faca din ziua innorata si urata una cu soare si stralucitoare pentru puiul ei! [pup][pup][pup] Dintr-o data, toate problemele mele mi se par neinsemnate. Sa stii ca incerc sa tin postul acesta (sunt catolica) cu gandul la voi, ca astfel Dumnezeu sa ne auda si prin puterea Lui sa faca minuni! [ruga] Raluca, multa sanatate mamei! Cateodata crucea pe care o purtam este asa de mare si de grea! [q] Sa speram ca Dumnezeu nu ne da sa ducem mai mult decat putem!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

da, asa e... Dumnezeu da fiecaruia atat cat poate duce... Cel putin asa vreau eu sa cred... Oricum, pe noi sigur ne-a intarit atunci, sa putem merge mai departe, chiar si in aceste conditii. Ma duc sa caut un horoscop. [url="http://community.webshots.com/user/ralnied1"]Foto Ralu[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Aveti succes in toate activitatile casnice. Primiti o suma importanta de pe urma unei afaceri si va faceti planuri de viitor impreuna cu partenerul de viata. Va sfatuim sa nu incepeti decat ceea ce sunteti sigur ca puteti termina. Spre seara, s-ar putea sa aflati despre o ruda ca este bolnava. ... succes in activitatile casnice? Hmmm... am o multime de chestii de facut maine prin casa... Deci merge bine... ... o suma importanta... Iar primesc bani?[:-)))] Ia sotul leafa... Aia sa fie? Ca din alta parte, n-am de unde sa mai primesc... ... planuri de viitor... Pai zilnic incercam sa facem, da' cum ne lovim de piedici, ne trece cheful... ... o ruda bolnava... Am destui bolnavi in familie. Chiar mama este zilele astea cu gripa dupa ea si azi era la pat chiar. [bang] [url="http://community.webshots.com/user/ralnied1"]Foto Ralu[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Temperamentul dv impulsiv va fi foarte greu de stapanit astazi si veti reactiona urat la orice critici aduse in mod obiectiv si pe care le veti resimti ca pe un atac la persoana dvta. Cei din jur vor comunica destul de greu cu dv si nu vor putea sa va faca sa intelegeti anumite lucruri, chiar daca vor veni cu argumente solide. [url="http://community.webshots.com/user/ralnied1"]Foto Ralu[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Va preocupa situatia dv. materiala, nu neaparat cea actuala, ci mai degraba viitorul cel mai indepartat, de exemplu de la anul sau de la batranete. Deciziile pe care le luati acum vor avea urmari pozitive in viitor, dar trebuie sa faceti toate aceste alegeri in deplina cunostinta de cauza, bine informat si consiliat de persoane pregatite. Deschideti un cont de economii sau semnati o polita de asigurare, cu gandul la ce va asteapta. [url="http://community.webshots.com/user/ralnied1"]Foto Ralu[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Azi: Cel mai bine pentru Gemeni este sa-si planifice cu rigurozitate actiunile din acest week-end pentru a nu se aglomera sau a nu se suprapune intre ele. Tot ceea ce vreti sa faceti trebuie sa va fie foarte clar .in minte si ordonat, caci aveti tendinta de a va apuca de mai multe lucruri o data. Aveti toata energia de a face lucrurile sa se intample asa cum va doriti si imaginatia necesara care sa va ajute sa va puneti in practica ideile. Entuziasmul si increderea in voi sunt la cote mari. Aseara eram bulversata. Si inca mai sunt, dar cotidianul ma prinde vrand-nevrand. Raluca, si noi ateptam salariul sotului zilele acestea, mai ales ca luni are de dat o suma marisoara la dentist. Ai grija cu mama ta, anul acesta au fost niste raceli nasoale, mai ales din Moldova. Cam toti cunoscutii care si-au petrecut acolo vacantele au venit cu niste simptome...In rest, eu cu activitatile casnice, sotul cu spalatul masinii. Cam banal, pentru varsta noastra, insa ne bucuram si la banalul acesta.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Noi suntem pusi pe plimari si vizite. In fiecare zi mergem undeva. Dar de unde i s-a nazarit la matza ca in fiecare zi trebuie iesit undeva la plimbare. Nu mai poate sa stea izolata. Hm! Viata asta e o mare necunoscuta. Eu nu cred ca e cineva care sa zica cu mana pe inima , ca totul e uns si conform planului. Trebuie sa luptam sa trecem peste diferite piedici. Pe multe dintre ele nici nu le trecem , doar le ocolim sau sapam tuneluri , dar ce ne facem cand dam peste roca aia dura care nu merge sparta , ocolita sau trecuta. Dar oare de ce ne punem atatea intrebari? Aida [pis][url="http://good-times.webshots.com/album/561549983JBJYaj"]POZE[/url][pis] [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=106620"]Matza Emma in actiune[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...