Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

gatim la cuptorul cu microunde


Recommended Posts

  • Răspunsuri 21
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

quote:
Originally posted by antosit
Ama folosesc din cel grisat, nici nu stiam ca exista si din cel precopt sau cu fierbere rapida![ups] Anto [8**] "Cea mai mare iluzie este ca oamenii au limite!"
aici cel putin se gaseste malai normal (fierbere normala 45 minute) si precopt (fierbere 10-15minute). daca te uiti la el nu iti dai seama... din cate imi aduc eu aminte si in romania exista, parca lua tatal meu din ala precopt...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by alinadel
imi pare rau daca am jignit pe cineva, nu aceasta a fost intentia mea..... alinadel
nu ti-a reprosat nimeni ca ai fi jignit pe cineva, ideea este ca spui lucruri pe care le-ai auzit si pe care nu le-ai inteles. apa nu iese din molecula.... apa este formata din molecule... undele cuptorului fac ca aceste molecule sa se miste si astfel (hai sa o numim frecare) se incazeste. cand pui ceva la incalzit se incalzeste doar apa din aliment, de aceea trebuie lasata un pic (cateva minute - depinde cat a fost incalzita) pentru ca sa se uniformizeze temperatura. nu se modifica nici o molecula. undele cuptorului sunt aceleasi cu undele unui radar. daca ar face rau aceste unde, vai si amar de capul politistilor si apoi ce inseamna ca organismul nu recunoaste compozitia alimentului...????? si apoi din 4 limbi straine cate cunosc doar pe site-uro romanesti am citit cum ca ar face rau!!! in sfarsit... sper sa nu ma faceti sa ies iara de la subiect
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by antosit
Ama m-ai facut curioasa!Imi pare rau ca nu am punga pt. ca am consumat-o pe toata, data viitoare cand am sa cumpar am sa citesc sa vad de care este...[flo] Anto [8**] "Cea mai mare iluzie este ca oamenii au limite!"
cu aceasta ocazie banuuiesc ca ti-am facut si pofta [;)]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am auzit si eu chestii..ca ar dauna cuptorul cu microunde..soacra-mea..ma tot bate la cap sa nu il mai folosesc...dar eu cel putin pentru incalzit si dezghetat..as fi moarta fara el... SIncer nu am gaitit nimic pana acum..dar cred ca o sa-mi usurez munca...Mamaliga asta pare ispita..mai ales cand vrea Codrin mamaliga cu smantana...repede.... Sorana [zana][gravi]18+ si [hagi]Codrin 3 ani Where there's a will there's a way! http://community.webshots.com/user/lorellay15
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

am dat cautare pe google IN LB. ROMANA [bang] si uite ce am gasit:''s-au facut mai multe experimente. Doua plante au fost udate timp de noua zile, una cu apa care a fost fiarta pe plita normala si apoi racita, iar cealalta cu apa care a fost fiarta in cuptorul cu microunde si apoi racita. Planta udata cu apa fiarta in cuptorul cu microunde a murit in 9 zile. In 1991, o femeie a murit in timpul unei simple operatii de sold, pentru ca sangele care a fost folosit la transfuzie a fost incalzit in cuptorul cu microunde! In general sangele inainte de transfuzie este incalzit dar nu in cuptorul cu microunde, insa se vede clar ce efecte devastatoare au microundele asupra sangelui. Intr-unul dintre articole se spune ca atomii, moleculele si celulele atinse de aceasta puternica radiatie electromagnetica sunt fortate sa isi schimbe polaritatea intre 1si 100 miliarde ori pe secunda!!! Nu exista atomi, molecule, sau celule ale unui sistem organic care sa poata rezista acestei puteri violente si destructive pe o perioada mai lunga de timp.'' alinadel
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...