Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ea/el s-a bagat


Recommended Posts

coltofeanu, tu ai ce ai cu vina...scuza-ma, nu partea asta mi se pare interesanta. In situatia asta, cu atit mai mult. Vinovata as fi eu ca mi-am ales armasarul prost. Si la propriu, si la figurat. Altfel, nu mi-e frica de competitie. Ba chiar i-as face "sac sac, poftim ca nu te vrea!!" potentialei doritoare. [:D] Am si avut una pe la usha (de care fugea barbatu-meu, nu stiu de ce, ca el in general nu fugea.... da'ii era cam frica de respectiva, probabil [alcool]) Nici pe departe nu mi-am sacrificat eu tigaile. I-am spus sa-l ia. Daca vrea sa vina. Daca nu vrea, hi hi...c'est! Nici eu n-as vrea... nu cu ea. "There's no vice as advice!"
Elise & [url="http://i177.photobucket.com/albums/w214/bblisa/63.jpg"]BBLisa[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 175
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

quote:
Originally posted by Elise
coltofeanu, tu ai ce ai cu vina...scuza-ma, nu partea asta mi se pare interesanta. In situatia asta, cu atit mai mult. Vinovata as fi eu ca mi-am ales armasarul prost. Si la propriu, si la figurat. Altfel, nu mi-e frica de competitie. Ba chiar i-as face "sac sac, poftim ca nu te vrea!!" potentialei doritoare. [:D] Am si avut una pe la usha (de care fugea barbatu-meu, nu stiu de ce, ca el in general nu fugea.... da'ii era cam frica de respectiva, probabil [alcool]) Nici pe departe nu mi-am sacrificat eu tigaile. I-am spus sa-l ia. Daca vrea sa vina. Daca nu vrea, hi hi...c'est! Nici eu n-as vrea... nu cu ea. "There's no vice as advice!"
Elise & [url="http://i177.photobucket.com/albums/w214/bblisa/63.jpg"]BBLisa[/url]
Corect[:D] "Mult mai grava ar fi etichetarea nedreapta a unei persoane pe care nu o cunosc deloc " http://www.youtube.com/watch?v=GewaLNZ1100 http://www.flickr.com/photos/13005458@N00/
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by Elise
coltofeanu, tu ai ce ai cu vina...scuza-ma, nu partea asta mi se pare interesanta. In situatia asta, cu atit mai mult. Vinovata as fi eu ca mi-am ales armasarul prost. Si la propriu, si la figurat. Altfel, nu mi-e frica de competitie. Ba chiar i-as face "sac sac, poftim ca nu te vrea!!" potentialei doritoare. [:D] Am si avut una pe la usha (de care fugea barbatu-meu, nu stiu de ce, ca el in general nu fugea.... da'ii era cam frica de respectiva, probabil [alcool]) Nici pe departe nu mi-am sacrificat eu tigaile. I-am spus sa-l ia. Daca vrea sa vina. Daca nu vrea, hi hi...c'est! Nici eu n-as vrea... nu cu ea. "There's no vice as advice!"
Elise & [url="http://i177.photobucket.com/albums/w214/bblisa/63.jpg"]BBLisa[/url]
Ce ma baga pe mine in ceata era faza cu AMANTA NU ARE NICIO VINA. In rest ....OK. Dupa ce pedepsesc amanta sunt de acord cu voi. Tigaile si la mine erau metaforice.( totusi sa nu credeti ca-l luati pe barbate-miu ca tot n-aveti sanse, cu metafora cu tot).[:D][:D][:D] Incep sa ii compatimesc... saracutii soti cum ii alearga amantele si ei NU si NU, am nevasta acasa. Vezi, de aceea trebuie sa avem grija de ei, sa nu fie agresati. [:D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by ricea
un barbat patit[box]http://www.cancan.ro/2008-06-07/L-a-batut-amanta-pentru-ca-a-inselat-o-cu-nevasta.html mamica de ANGELIK-MELANY si ROBERTO http://blingee.com/profile/dorateodora
Si noi care ne toceam nervii aici.... Uite cum se rezolva situatia.... batut de amanta![cool] Sper ca in viitor sa se rezolve tot asa spre binele sotiilor.[:D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

coltofeanu, uite, imagineaza-ti urmatoarea situatie (in care e un coleg de-al meu, intre noi fie vorba): iubitul sotz ar fi un tip indecis si intrigant si iubitor de frumos, care...ar incerca la tot ce misca. La una, doua, zece potentiale amante. Si n-ar agrea ideea toate zece, dar vreo trei ar fi de acord sa treaca de testele preliminare. Si dupa alea trei inca trei si tot asa. Admitind ca ai avea dintr-o data tot tabloul realitatii in fata ochilor, cum ti-ai imparti cratitele? Sau tigaile, ma rog? Le-ai lua pe rind...le-ai stringe la un loc... le-ai aduna intr-un amfiteatru si le-ai da foc... ce-ai face? Te-ai razboi asa, cu rasa umana?! "There's no vice as advice!"
Elise & [url="http://i177.photobucket.com/albums/w214/bblisa/63.jpg"]BBLisa[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Situatie concreta: el, isi gaseste o "doamna", divortata, care sa-l "inteleaga" in afara casatoriei. Evident, la un moment dat isi da seama si sotia de asta (si mi-e greu sa cred ca "doamna" nu a aflat ca e insurat si cu copil la un moment dat). Nevasta ii propune sa se desparta, daca nu mai merge asta e. El nu si nu, c-o iubeste, ca renunta la ailalta. Probabil si "doamnei" ii spunea ca nebuna de nevasta se agata cu dintii de hainele lui. Nevasta il crede, odata, de doua ori, devine evident ca el continu s-o vada si pe cealalta. Dupa mai bine de PATRU ANI nevasta se satura si ii divorteaza. Sincer, orice va fi spus / amantei, timp de mai mult de patru ani aceasta a vazut ca el a ezitat si nu si-a parasit nevasta (pacat de altfel ca nevasta ca a tot sperat ca isi revine si nu l-a usuit de mult). El e principalul vinovat, nevasta o fi avand si ea o particica din vina (care? ca eu, cunoscand de mult situatia n-o vad). "Doamna" insa, dupa parerea voastra, n-ar merita si ea o tigaie in cap ? (mai mult sau mai putin metaforic vorbind). Si Dieu nous a faits a son image, nous le lui avons bien rendu. If God created us in His image we have certainly returned the compliment.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

"doamnele" in cauza sunt perseverente....oricum ce mai avea de pierdut?! casnicia? ea era oricum divortata...as ca 4 ani e o nimica toata! d'mneaei stia ca e un fel de razboi al nervilor si ca daca ea cedeaza castiga nevasta[:D] eu cu tigaile nu le am...alea le da Dumnezeu sigur,la momentul potrivit! nu am caracterul necesar pt astfel de manisfestari[:D] nici macar sa stam de vb n-am vrut,niciodata in viata mea n-as sta la discutii cu o astfel de individa....ce sa-mi spuna?! sa-mi rada in fata cat a fost ea de abila?! in fine,repet,stie el Dumnezeu cum sa dea cu TIGAILE [:D] Vio,mamica lui Mihnea [avion] viitor "descoperitor" de infinit *GRUPUL FETELOR FANTASTICE* __________________________________________ Tot ce se intampla, se intampla intotdeauna cu un motiv!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by ellej
El e principalul vinovat, nevasta o fi avand si ea o particica din vina (care? ca eu, cunoscand de mult situatia n-o vad). "Doamna" insa, dupa parerea voastra, n-ar merita si ea o tigaie in cap ? (mai mult sau mai putin metaforic vorbind).
Sincer, nu. Cred ca el e singurul vinovat, ca a inercat sa profite de vulnerabilitatile ambelor femei. Partea de vina a nevestei -ca si a amantei- e ca a asteptat 4 ani. Normal, omul a crezut ca merge. De ce s-ar gandi amanta la familia lui daca el insusi e cu capul in traista. Ce, ii pasa cuiva de nefericirea si problemele amantei?! Parerea mea e ca nevasta si amanta ar trebui sa il bata impreuna pe nenorocit. Si asa ar trebui sa pateasca toti barbatii in astfel de siutatii pana vor invata sa fie fair-play cu TOATE femeile si mai ales cu copiii lor. Femeile ar trebui sa fie mai unite si sa nu accepte sa mai fie victime! si sa se mai si bata intre ele (culmea!)pentru un tradator si un las.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu cred ca-s amandoi de vina. Mizerii de genul acesta se fac in mod consitent si ne se mai are nicio scuza. O sa va relatez ceva in viata mea; am spus asta si la un alt subiect. Eu(libera) si el(casatorit), ne-am indragostit; asta e, cand te paleste, te paleste! Ne-am frecventat o perioada scurta, nu am devenit amanti. Dupa acea perioada am decis sa nu ne mai vedem - si, daca o sa se intample -, ca amici. A fost dragostea vietii mele, am suferit - il iubeam, asta e! -, dar am strans din dinti si sunt mandra ca nu i-am facut rau acelei doamne, pe care am respectat-o si o respect. M-am indragostit eu de sotul dansei, el de mine, sunt lucruri care se pot intampla in viata si pe care cu greu le poti avea sub control; dar a incepe o relatie secundara e alta mancare de peste. E chestie de respect fata de partener (ma refer la cel care are deja o relatie) si chestie de respect din partea intrusulul fata de o alta persoana. [url="http://www.youtube.com/watch?v=9hMrY8jysdg"]I want to break free[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ellej,violeta69,blue eyes[flo] Aveti dreptate... Inainte de toate suntem OAMENI si trebuie sa ne respectam, sa respectam pe cel de langa noi, nu sa profitam de orice "slabiciune" a partenerului alcuiva ca " disponibilitate" si sa intram cu bocancii in relatia lor. Nu pot face asa ceva in primul rand din respect pentru MINE. De aceea, amanta are dreptul la toate tigaile ( chiar si de la Dumnezeu- metaforic spus)[:D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...