Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ea/el s-a bagat


Recommended Posts

Eu nu spun ca amantele (amantii) nu au nici o vina. Ei isi asuma viata asta promiscua si faptul ca accepta sa se implice intr-o relatie care nu le apartine. Eu spun doar ca principalul responsabil este partenerul care alege acest drum. In ceea ce priveste ratacirile lui/ ei si sansele de impacare... chiar nu stiu ce sa spun. Nu stiu cat de multe se pot face fara dragoste. Dragoste care, din punctul meu de vedere, nu mai exista, atata vreme cat un intrus a putut zdruncina cuplul. Ioana si [zana] Rebeca http://community.webshots.com/user/bebebeca http://community.webshots.com/user/bebeca2004
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 175
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Bebe Beca - apare in general la sotii din varii motive printre care: 1. in general sotii (barbatii) "calca stramb mai des; 2. atunci cand femeia inseala, sotul nu stie cum sa faca sa nu se afle ...ego ul lui este foarte puternic; 3. cand EA insala, in general el e de mult 'afara' diun cuplu. Asa suntem construitti! ag
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dragele mele va voi zice 3 situatii: 1. Tatal meu - casatorit 2 copii (eu si fratele meu), in perioada in care mama mea a fost insarcinata cu fratele meu, se intalneste cu o veche prietena, casatorita cu 2 fete, la inceput intr-o relatie amicala. Dupa ce vb ca si prieteni despre problemele fiecaruia, ca sa fim seriosi dupa 7-8 ani de casatorie apar si probleme, dc ziceti ca la voi e totul ca in prima luna, zau, ca nu va cred, tipa incepe si joca dupa cum canta el. Mama era comoda - ea nu stia cum sa demonstreze cat de activa e ea, mama- era f cheltuitoare - ea nu stia sa arate cat de strangatoare e ea. Si uite asa timp de peste 10 ani au avut o relatie fara ca mama sa afle!!!!! Nu intarzia acasa, concediile erau concedii, deci...... Asa ca nu a lasat nimik de banuit. Din pct lui de vedere nu renuta pt ca voia familia. In sfarsiot pana la urma au divortat s-a casatorit cu respectiva, de care la ora actuala e divortat , ca na, cat sa joace femeia teatru. 2. Eu insarcinata in 7 luni jum, sotul la servici, una dintre colege ii zice tam-nesam, <<Am inteles ca femeile insarcinate spre sfarsit nu mai pot avea viata sexuala, dc nu as fi eu implicata intr-o relatie, ti-as arata eu ce inseamna o NOAPTE DE DRAGOSTE!!!!>>>[bang][bang]. Sotul i-a dat un raspuns acru, sau cel putin asa mi-a zis, insa sincer mie chiar imi venea sa ma duc sa-i arat ce inseamna sa bei apa din pisoar[box]. Oi fi eu mai tata, insa asta nu inseamna ca acea femeie nu are nici o vina. 3. Eu sunt cadru didactic. UN coleg abia devenise tatic, si una dintre colegele noastre, mama si ea si castorita, a inceput sa-i faca avansuri. Am intrebat-o de ce?? Rasp ei a fost ca vrea sa vada dc mai are succes. Asa ca tipu a refuzat, azi, maine, insa apoi a cedat. Nu stiu cat de departe au ajuns, insa madama a a vut o vina f mare. ASa ca dc voi considerati ca amantele nu au nici o vina, inseamna ca nu ati fost puse intr-o asemenea postura. Nu va doresc asa ceva, insa as fi curioasa cum ati reactiona practic intr-o asemenea situatie. Hai sa privim obiectiv lucrurile, o femeie singura nu prea mai poate sa isi intretina 2 copii in ziua de azi, si sa cedeze asa usor in fata amantei nu mi se pare normal. Sa fim serioase barbatii sunt mai predispusi sa calce stramb decat femeile: Au mai mult timp, noi sunt cu casa toata ziua, copii, forumul <<despre copii>>, noi suntem programate genetic sa fim mame, avem un simt al raspunderii mai mare etc. Si in concluzie: Cateaua pana nu ridica coada, cainele nu o calareste[:D]Atunci cand inseli nu spui, pt ca inseli tocmai sperand sa nu fi prins. Hotul fura si spera ca nu-l prinde nimeni, barbatul inseala si spera ca sotia nu afla!!!!! andreea http://community.webshots.com/user/andreeagogo
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

De acord, Andreea, pana nu ridica coada cateaua... in acest subiect, catea putatnd fi atat barbatul, cat si femeia. Felicitari sotului tau ca nu a ridicat coada... Era strict responsabilitatea lui daca ar fi fost de acord sa incerce noapte de dragoste furtunoasa oferita de mult nesimtita colega... Ioana si [zana] Rebeca http://community.webshots.com/user/bebebeca http://community.webshots.com/user/bebeca2004
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

De curiozitate: femei maritate fiind, nu ati primit niciodata complimente, invitatii, sau propuneri discrete de la alti barbati? Penttru ca modul lor de actiune este absolut identic cu al femeilor de care vorbiti...ii condamnati la fel? Probabil ca nu l-ati bagat pe vreunul dintre acestia in seama, insa in cazul in care v-ati fi hotarat sa mergeti dupa el si sa va lasati barbatul, cine ar fi fost vinovat? Acela care v-a ademenit? Ha. Am senzatia ca in topicul asta sotii sunt priviti asa, ca niste puicute fara minte, fara discernamant, fara vointa proprie, ghidati de cate o femeie prin viata, fie ea sotie, fie ea amanta, care vine si-i suceste mintile saracutului...uff mititelul. Adina + Olivia Q1.04
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by Adina Iulia
De curiozitate: femei maritate fiind, nu ati primit niciodata complimente, invitatii, sau propuneri discrete de la alti barbati? Penttru ca modul lor de actiune este absolut identic cu al femeilor de care vorbiti...ii condamnati la fel? Probabil ca nu l-ati bagat pe vreunul dintre acestia in seama, insa in cazul in care v-ati fi hotarat sa mergeti dupa el si sa va lasati barbatul, cine ar fi fost vinovat? Acela care v-a ademenit? Ha. Am senzatia ca in topicul asta sotii sunt priviti asa, ca niste puicute fara minte, fara discernamant, fara vointa proprie, ghidati de cate o femeie prin viata, fie ea sotie, fie ea amanta, care vine si-i suceste mintile saracutului...uff mititelul. Adina + Olivia Q1.04
De acord. Ioana si [zana] Rebeca http://community.webshots.com/user/bebebeca http://community.webshots.com/user/bebeca2004
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor, am tot ezitat, sa scriu si eu, sa nu scriu si pana la urma, nu m-am putut abtine...scuze... Imaginatia mea a si creat un scenariu in care sotia se bate pentru sot si amanta la fel si incepe brusc razboiul tigailor sau, mai elegant, al posetelor (a propos, ce va faceti, cele bataioase, daca amanta e mai puternica decat voi? sau daca are o poseta mai mare si mai grea?)cu pocnituri, injurii, paruieli si tot tacamul si barbatul privind si minunandu-se : Ie-te dom'le ce bun sunt eu, se bat femeile pentru mine!... Acum serios, cele care sunteti gata sa va bateti pentru a va pastra ...barbatu, tare proasta impresie aveti despre barbati, in general, daca va inchipuiti ca ei, saracii, asa sunt de la mama natura, nu se pot abtine si cum vad o *coada ridicata*, cum au o...mica ratacire. Sa fim seriosi! Suntem construiti la fel, avem toti discernamant, femei si barbati deopotriva. Nu suntem caini si catele (doamne, ce analogie ati mai gasit, mai fetelor!)Ne chiar laudam ca suntem dotati cu puterea de a gandi, de a rationaliza lucrurile si ca ne si putem abtine de la a face mizerii (cu conditia sa avem motive destule sa ne abtinem si sa consideram ca a insela e o mizerie)... Fac parte si eu din cele care cred ca inselatul apartine aceluia din cuplu care trece la act, desi avea cel putin obligatia morala de a nu o face. Amanta nu-mi datoreaza respect, de fapt nu-mi datoreaza nimic si daca e singura, nu inseala pe nimeni. Cine sunt eu sa cred ca ea, care raspunde avansurilor unui barbat (barbatul meu, cel care s-a angajat fata de mine sa ma iubeasca, respecte, sprijine, etc.)e vinovata pentru *ratacirea* sotului meu? Cine sunt eu s-o pedepsesc? Si, fetelor, ce va faceti daca sotii au mai multe *rataciri* din astea? Va petreceti viata facand educatia tuturor pipitelor din jurul lor? Ca sa nu starnesc pe nimeni, n-am fost, nu sunt si nu voi fi in veci amanta. Compatimesc amantele, dar de *ratacirea* lor nu ma doare. Am fost inselata. Si i-am spus sa plece. Amanta nu m-a interesat. El, da. Si nu, nu m-am razbunat nici pe el. Noi ne angajaseram unul fata de celalalt. El a rupt acel angajament iar eu mi-am pierdut increderea in el. Asta e.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Una e sa spui asa usor pa si la revedere cind afli de amanta si ai 20 de ani, sau ai o relatie de scurta durata cu respectivul, si alta e sa ai aceeasi atitudine dupa 10-15-20 ani de castorie, si copii la mijloc. Credeti-ma, pina nu esti pus in fata faptului, nu stii cum vei reactiona. Sau pe cine vei da vina [:D]. Nici nu va doresc sa aflati.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...