Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ea/el s-a bagat


Recommended Posts

quote:
Originally posted by ellej
Eu sunt mai vindicativa de fel si nu cred ca m-as putea abtine sa n-o "troznesc" pe amanta - dar nu ma refer deloc la o corectie corporala, pentru ca sunt destule modalitati sa lovesti in cineva. Daca ar fi maritata si sotul ei n-ar sti, ar afla de la mine, sau ceva de genul asta. DAR nu inainte de a-i impacheta izmenele nesimtitului care m-a inselat. Sa i le spele amanta. Nu m-as injosi sa ma lupt cu amanta pentru mizerabil, dar nici nu vad de ce i-as permite ei sa iasa din scena ca o floare cand de fapt miroase a laturi de la o posta. Si Dieu nous a faits a son image, nous le lui avons bien rendu. If God created us in His image we have certainly returned the compliment.
[:-)))] "Mult mai grava ar fi etichetarea nedreapta a unei persoane pe care nu o cunosc deloc " http://www.youtube.com/watch?v=GewaLNZ1100 http://www.flickr.com/photos/13005458@N00/
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 175
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

quote:
Hai sa privim obiectiv lucrurile, o femeie singura nu prea mai poate sa isi intretina 2 copii in ziua de azi, si sa cedeze asa usor in fata amantei nu mi se pare normal.
Cum adica cedezi in fatza amantei? Pai aici nu e vorba de licitatie, cine da mai mult are “obiectul”, e vorba de un om matur care decide singur sa accepte avansurile unei femei cu moral indoielnic, atat tot. El alege, iar faptul ca am picat pe locul doi nu-mi da dreptul sa ma razbun pe locul unu. Ca-i dau cu poseta-n cap sau ca-i fac viatza amara in alt fel, tot razbunare se numeste si eu o vad catalogata la fel: risipa de energie. Daca am trecut pe locul doi e ca n-am mai corespuns criteriilor juriului sau ca juriul a schimbat criteriile de notare fara sa ma anunte. Deci in final e o chestiune numai intre mine, locul doi, si juriu. N-are nimic de-a face cu locul unu. Colega aia a ta e imorala ca i-a propus asta colegului vostru (nu vinovata), mai ales folosindu-se de o situatie favorabila (nevasta ii era lauza) si culmea pt un scop atat de pueril (sa vada daca mai e apreciata ca femeie), iar colegu' se face vinovat in fatza sotiei ca a calcat stramb. Ce scuza poate avea omu’ ala ca a cedat insistentelor ei? De ce e vinovata ea fatza de sotia lauza… tot nu vad logica. Cele doua femei nu-si datoreaza nimic una celeilalte. Doar impart acelasi “obiect”. Iar obiectul ar fi trebuit sa stie ca el e tinut de un "contract" si ca nu e valabil si disponibil. Asta e clipa cand totul se duce de rapa, cand el accepta. Asta e decizia care face diferenta intre un om de casa si un infidel. E alta intrebare care mie mi-a trezit interesul: cati oameni de fapt sunt in stare sa fie infideli? Omul ramane fidel pana la proba contrarie. Unii raman fideli pt ca nu li s-au creat niciodata circumstantele favorabile deschiderii unei relatii extraconjugale. Dar daca toti am avea parte de aceste circumstante favorabile, cati am reusi sa ne pastram fidelitatea pt partener?
quote:
De curiozitate: femei maritate fiind, nu ati primit niciodata complimente, invitatii, sau propuneri discrete de la alti barbati?
Io nu (complimente da, dar nu am sesizat niciodata ceva evident, cu sens de “ce zici, te cuplezi cu mine?”). Si sa nu va aud pe-aici pe toate ca spuneti ca da, ca atunci ma faceti sa cre’ ca-i ceva in neregula cu mine [alcool][bang][batcap].
quote:
tare proasta impresie aveti despre barbati, in general, daca va inchipuiti ca ei, saracii, asa sunt de la mama natura, nu se pot abtine si cum vad o *coada ridicata*, cum au o...mica ratacire. Sa fim seriosi! Suntem construiti la fel, avem toti discernamant, femei si barbati deopotriva.
La unii cre’ ca se creeaza reflexu lu’ Pavlov si cum vad ce-i sub coada, cum le creste automat “nivelul de trai” sau nivelul "cotelor Dunarii" (depinde dupa caz) [:D][:D][:D]. "Tot ceea ce nu te doboara, te face mai puternic"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Atat de multe a-ti scris ca nu stiu la ce sa raspund...DA, barbatii sunt slabi (sa nu va suparati prea tare barbatilor pe mine dar asa e...)cum le face o pustoaica ochi dulci cum dau pe spate...si da...asa este sunt pustoice cam multe e drept in ziua de azi care ravnesc la barbatul alteia si nu neaparat pentru ca omu' e "o minunatie de barbat" ci pentru simplu motiv ca e insurat, deja pentru multe dintre ele este ca un sport extrem. Mama, ce aventura iti dai seama "fata ce kool e" sa il prostesti pe unu' sa-si insele nevasta mai ales cand el se da mare familist, asta da reusita... Mai spunea cineva pe aici ca nu trebuie sa generalizam ... eu da, traiesc printre pustoaice la serviciu si am vazut ce le poate mintea, innebunesti, distractiile la ele inseamna bautura multaaaaa si barbati...asa este am avut si noi 20-22 ani insa niciodata nu mi-a trecut prin cap sa am o relatie cu un barbat de peste 30 ani (le ziceam mosi), Doamne da' sa mai fie si insurat... Si ce daca este ispita mare pentru barbati, pentru femei nu este? Ele nu sunt curtate, admirate, agatate pe strada, ele nu intorc priviri, nu gasesc un coleg atragator care se mai poarta si frumos? Si de ce femeile se gandesc (de cele mai multe ori) la ceea ce au acasa si pot pierde? Barbatii de ce nu se gandesc? Intr-o situatie in care el inseala, atunci vinovatul este el, pentru ca se lasa prada ispitelor, nu se gandeste la sotie, copil, casa, etc pur si simplu isi pierde capul. A doua parte de vina o poarta si sotia pentru ca ii ofera sotului garantii, ca il iubeste prea mult incat nu ar fi in stare sa-l lase, sau pt ca depinde de el din anumite puncte de vedere, asadar fetelor sotul nu trebuie sa va vada slabe... Iar ca o leoaica indarjita ce sunt...daca miros ceva (si am miros fin ca orice leoaica)dau cu ei de pamant de nu se vad...nu cedez eu asa usor in favoarea amantei...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Try, dac-ai fi pe aproape, ti-as da o floare. Am oarece numar de ani si am cunoscut tot multe tipuri de oameni si de istorii. Si pe-a mea, care pana la un puct seamana atat de bine cu altele : m-am indragostit, m-am maritat, am facut copil, am descoperit ca individul pe care-l numeam *sotul meu* nu-si putea tine pantalonii pe el cand vedea o tinerica jucausa, i-am facut bagajelul si gata. Am aflet ulterior ca domnisoara care suna la mine acasa sa vorbeasca cu monsieur aflase, de la acelasi monsieur, ca noi de fapt eram doar un fel de colocatari care stateam impreuna pentru copil, ca e nefericit si singur ai ca pe mine nu ma mai iubeste demult. Si domnisoara a decis sa-l consoleze. Eu sunt convinsa ca barbatii nu agata domnisoarele spunandu-le cat de mult isi iubesc sotiile si ca niciodata n-au sa le paraseasca. Le spun cu totul si cu totul altceva...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu am avut rabdare sa citesc toate paginile dar am observat ca multa lume trateaza problema foarte simplist. Doi soti au o relatie subreda si apare o tinerica care profita si strica totul. Cine are peste 10 ani de casnicie, plus macar un copil stie ca lucrurile nu sunt atat de simple. In viata exista momente in care relatia nu este atat de puternica cum ar trebui, cand cei 2 se indeparteaza din felurite motive, dar sunt momente care trec de cele mai multe ori. Cate mame pot sa spuna ca au petrecut momente de calitate cu partenerul in primii 2 ani dupa ce au nascut la fel ca inainte de-a avea copilul? Cate mame sunt surmenate de nopti nedormite, griji legate de copil, izolarea 'concediului' de maternitate, sentimentul inutilitatii, etc? Cate femei se lupta sa impace maternitatea, cariera, gospodaria? Si cate reusesc sa faca totul si la sfarsitul zilei sa fie pregatite sa astepte sotul cu zambetul pe buze si pline de dorinte? Si cati tati nu trec prin perioade grele atunci cand isi pierd jobul de exemplu, sau cand simt ca nu castiga destul sa ofere un trai decent familiei? Oare faptul ca familia respectiva se gaseste in impas face acceptabila interventia amantei? Personal cred ca numai persoanele foarte slabe inseala. Pentru ca cei care inseala si nu amanta/amantul, sunt cei care cersesc atentie. Atentie care acasa nu le este oferita din multe motive, unele enumerate mai sus. Mie mi-e mila de cineva care este atat de disperat dupa acceptare si atentie incat inseala, cineva care are nevoie de acest tip de validare pentru care risca nefericirea copiilor si pune deoparte loialitatea pe care o datoreaza familiei.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pentru multi adulterul este un simplu sport. Ce-au acasa e pus deoparte , e al lor , dar au mult si "pe langa". Cred ca e vorba si de cum era el inainte de casatorie. IN multe cazuri eu m-am convins ca lupul isi schimba parul , dar naravul ba . "Mult mai grava ar fi etichetarea nedreapta a unei persoane pe care nu o cunosc deloc " http://www.youtube.com/watch?v=GewaLNZ1100 http://www.flickr.com/photos/13005458@N00/
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hop si eu. Nu am reusit sa citesc tot dar nu ma pot abtine sa nu intervin. Am vazut multe pareri si haideti sa o spun si pe a mea care este din proprie experienta. Sotul se intalneste cu fosta iubita dupa 13 ani, la un pahar de vorba ea ii spune ca vrea sa faca dragoste cu el. Sotul cumintel o refuza prima data si ii spune ca are copii si sotie, ea la fel are familie dar pentru ea nu conteaza. Ea ii spune ca nu o intereseaza ca el are familie si ca il iubeste si multe alte abureli. El rezista la prima intalnire dar la a doua nu a mai rezistat si apoi a tot continuat pana si-a distrus familia. Amanta o suna pe sotia lui(adica eu) si ii spune ca ea il iubeste de o viata si sa-i redea libertatea pentru ca oricum copii i-a facut cu gandul la ea (adica la amanta). IN ACEST caz ea NU este vinovata? Eu cred ca vina este egala, el nu si-a putut tine pantalonii pe el iar ea a vrut cu orice pret sa distruga fericirea unei familii. Bine sunt cazuri si cazuri nu trebuie sa generalizam. Si inca ceva, astfel de lucruri se afla oricum. Mai devreme sau mai tarziu se afla iar de aici nu mai este decat un pas pana la despartire. Andreea
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by andrusca13 El rezista la prima intalnire dar la a doua nu a mai rezistat si apoi a tot continuat pana si-a distrus familia.
Pot sa intreb ce a cautat sotul la a 2-a intalnire? Daca nu vroia sa aibe de-a face cu individa dupa ce femeia i-a spus verde-n fata ce vrea de la el, trebuia sa o evite. Daca s-a dus la intalnire inseamna ca era interesat [bang].
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by bird70
quote:
Originally posted by andrusca13 El rezista la prima intalnire dar la a doua nu a mai rezistat si apoi a tot continuat pana si-a distrus familia.
Pot sa intreb ce a cautat sotul la a 2-a intalnire? Daca nu vroia sa aibe de-a face cu individa dupa ce femeia i-a spus verde-n fata ce vrea de la el, trebuia sa o evite. Daca s-a dus la intalnire inseamna ca era interesat [bang].
Exact asta m-am intrebat si eu [:D] Sa continui o chestie de genul ata in care ai orice fel de interes(sexual , sentimental) pt. cealalta persoana e ca si cum ai fi diabetic si ai dormi cu amandina sub nas. Daca vine la mine un barbat si-mi spune ca vrea sa faca sex , ca nu-l intereseaza de sot , copil , cal , masina , pai eu nu ma mai intalnesc a doua oara cu el ca deja stiu la ce sa ma astept. Si daca as vrea si eu sa fac ceva cu el dar ma impiedica a mea constiinta , stau pe funduletz acasa sau fac un dus rece. daca ma duc , e clar ce vreau. "Mult mai grava ar fi etichetarea nedreapta a unei persoane pe care nu o cunosc deloc " http://www.youtube.com/watch?v=GewaLNZ1100 http://www.flickr.com/photos/13005458@N00/
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

bird_70 nu am zis ca el nu e vinovat, da a fost interesat si nu a rezistat tentatiei ceea ce inseamna ca a fost/este slab. Dar acum revin la intrebarea "ce fel de femeie este aceea care dupa ce ca isi inseala sotul face si tot posibilul ca sa afle si sotia amantului?" In cazul acesta, ea nu este vinovata de distrugerea familiei mele? Eu zic ca DA. Puteam sa nu aflu niciodata, cu toate ca eu zic ca este imposibil, si poate ar fi fost mai bine ca oricum am ales sa traiesc in continuare langa omul care nu a stiut sa spuna NU la timpul potrivit. Spunea cineva ca femeile inseala mai greu, intr-adevar femeile care sunt si mame inseala foarte greu pentru ca ele se gandesc ca ar putea pierde tot ce au acasa, insa barbatii nu stau nici macar o secunda pe ganduri si se arunca cu "capul" inainte. Inca ceva... si femeile sunt curtate si admirate, multe au avut si ocazia dar nu au raspuns la ispita si si-au vazut de familie cu mandrie in suflet. Cred ca sunt si barbati care regreta si se gandesc " Doamne, ce am putut sa fac" dar mai are vreun rost dupa ce tot a fost distrus..? NU!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...