Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ea/el s-a bagat


Recommended Posts

E ok Elise. Sinceritatea este o calitate maxima. De nepretuit. Denota respect pentru tine insuti si pentru cel de alaturi. Mai ales tarie de caracter. Cind iti spune ca nu mai este ok si pleaca, nu mai vorbim de inselare. Inselat este cind o face raminind in relatie. Egoist si nesimtit. Nu pot aprecia si aproba astfel de profitori.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 175
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

quote:
Originally posted by Elise
Adela99, desigur - asa ar trebui sa faca. Dar si asta ar fi o tragedie, probabil - si o sursa inepuizabila de reprosuri "de ce s-a infundat teava", "nu te gindesti la copii", "cum adica nu mai merge si gata". Ma crispez numai cind ma gindesc cite argumente de genul asta s-ar putea gasi in conditiile in care NU INSEALA ... ci pur si simplu vrea sa plece.
Pai tragedie este oricum!!!! Nu cred ca se bucura nimeni cand scapa de partener...Nici macar cel care vrea sa plece din relatie!!!! Greseala este sa incerci sa pastrezi ceea ce nu mai este, si sa incerci sa te minti ca poti da sanse la nesfarsit cand de fapt tolba cu sanse s-a terminat!!!! Dar timpul creeaza dependenta (fie ca apar copii, fie ca iti e teama sa fii din nou singur, fie ca iti e teama sa o iei iar de la capat)...si atunci...ajungi sa te multumesti cu nimic... Fie inchizi ochii la ce face partenerul, fie nu iti mai pasa, te multumesti cu frimituri...fie incepi si tu o relatie (din razbunare, sau pur si simplu curiozitate).... Si atunci nu numai ca este o tragedie pentru tine (cine ar fi fericit intr-o relatie de 3-4 persoane???) ci si pentru partener ...si pt a 3-4-a parte care poate aparea din nevoia celuilalt de a gasi ceea ce a pierdut la tine... Daca un cuplu nu rezista in situatii de criza, atunci in mica / mare parte e vina amandoura...dar imi e greu (imposibil as spune) sa cred ca unul din parteneri ar insela cand totul ar fi perfect in cuplu... Si daca renunti la relatie, ce ai de pierdut??? Un partener care inseala??? Ce atata tragedie???

“One test of the correctness of educational procedure is the happiness of the child.
Sinzi, Radu si David [detectiv] psihologul [cool] :
[url="http://tickers.baby-gaga.com/t/lamlamsrd20030204_-8_David+is.png"]varsta[/url], [url="http://good-times.webshots.com/album/559783788ZKevij"]poze[/url], [url="http://good-times.webshots.com/album/562528125xbMpAo"]Disneyland 2008[/url] [url="http://good-times.webshots.com/video/3092445090087737923fAccdq"] David la golf[/url]
[red][url="http://desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=57837&whichpage=5"]D-ale lui David [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Stateam ieri seara pe forum si cateodata mai citesc si aici. Ei bine, eu sincer cred ca sunt fetiscane de 21 de ani sau doamne de 25 - 35, sau domni de 30-40 care chiar o cauta cu lumanarea. Care chiar "se baga" acolo unde nu le fierbe oala. Si nu e vorba numai ca "eu cred", pur si simplu eu stiu asta [:D]. Sa mai spunem ca partenerul chiar nu are nici o vina pentru ca este hartuit constant, la serviciu si aiurea? Sub pretexte care de care mai tampite, cum ar fi "ajuta-ma si pe mine intr-o problema"? Si fara sa existe nici macar o urma de parere ca n-ar fi vorba de o casnicie fericita, aia pe care incearca sa o atace. Din punctul meu de vedere este un atac si o hartuire de cea mai joasa speta. Sa mai spun ca exista specimene pentru care nu conteaza ca sotia persoanei pe care pur si simplu o vor, sotia e gravida cu al doilea copil si totusi dau telefoane si insista ca doar... doar... [:D] Ei bine... AdiS are dreptate in felul ei. O tigaie in cap i-as tranti eu doamnei respective de nu s-ar vedea. De fapt...mi-ar trebui cateva seturi de tigai la cate "doamne" din astea exista. Dar asta-i situatia cand ai barbat tanar, bine, cu super perspective, nu? Ca daca era vorba de unul sarac si amarat, nu se mai gaseau atatea amatoare. In fine, ca sa raspund la intrebarea topicului, este pur si simplu marlanie si magarie crasa sa te bagi peste familia altuia, oricat de "uda" si indragostita ai fi de persoana respectiva. Si daca o persoana e marlanca, nu vad nici un motiv pe lumea asta pentru care n-as da-o cu capul de toti peretii. La propriu. Sa urmezi drumul inainte 'cu capul sus', ok, nici o problema, dar asta nu exclude nici un fel de razboi nu? In dragoste si razboi totul e permis, cel putin asa se spune ...vaaaiii... sa vedem atunci care pe care. Si sa nu-mi spuneti ca nu am voie sa-mi apar casnicia si familia pe motiv ca "nu e elegant" sau ca "nu mai e ca inainte" sau ca "nu trebuie sa sufere copiii", etc, etc...frate, te-ai luat de familia mea? Ti-am sarit la beregata, scurt si cuprinzator. Andries
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Degeaba tot spuneti voi ca e civilizat sa anunte inainte sa insele...ca odata luata hotararea de "plec de-acasa" nu se mai cheama inselat. "Inselatoria" cea mai des intalnita se intampla pentru simplul fapt ca omul nu vrea sa-si lase familia, vrea doar un condiment, sa fie "in rand cu lumea" si cu nevasta si cu amanta. Si ca sa impace si capra (creierul din cap) si varza (creierul din pantaloni) nu ramane decat solutia de a minti de ingheata apele...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Andries - daca ai incredere in el, si in voi, probabil tentativele astea n-ar putea decit sa va amuze - si flateze - pe amindoi. Deci n-ai motive sa dai cu tigaia in cap nimanui. Nu? "There's no vice as advice!"
Elise & [url="http://i177.photobucket.com/albums/w214/bblisa/63.jpg"]BBLisa[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[:D][:D][:D] Mesajele voastre sunt benefice pentru amante! Ea intelege ca daca o singura data o vei prinde cu sotul tau, tu -sotie- nu faci scandal, nu o invinovatesti, ba chiar ii zambesti frumos si divortezi. Amanta va avea totul : barbatul dorit, ba este si curata ca lacrima- nu este vina ei ca sotul tau te-a inselat -, te crede vinovata pe tine ca nu ai stiut sa-l pastrezi. Traiasca amantele! Sti ce..... cred ca in alta viata nu ma voi mai casatori... voi deveni amanta ca este mult mai frumos si mai bine. Voi fi fffff fericita pentru ca eu nu sunt deloc vinovata ca barbatii insurati ma cauta. Nu ma voi feri ci ma voi mandri cu statul meu. Am eu abilitati mele sa va atrag sotii in plasa. Sunt unsa cu toate alifiile, stiu cum sa procedez. Voi sotiile stati frumos pe margine si plangeti-va soarta nenorocita. Mie nu-mi pasa decat de fericirea mea. O sa am tot ce-mi doresc, nu ? La ce bun sa ma amarasc intr-o casatorie ca voi? Voi avea bani, voi pleca in excursii cu sotii vostri, voi avea tot ce imi doresc... si nu sunt DELOC vinovata pentru asta. Soarta a fost darnica cu mine.Si muuuuulte altele, numai in bine.... ( balada amantei[:D] ) Si acum serios.... NUMAI SA O PRIND CA O LAS FARA PAR!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

coltofeanu nu, mie mi se pare ca nu sint benefice pentru amante. E chiar invers. Mesajul corect este ia-l daca poti. Si, daca poate, deja pe mine una nu m-ar mai interesa daca il ia sau nu. Sa-l ia. Sa se spele cu el pe cap, vorba cuiva de mai sus. Inseamna ca al meu nu e oricum, fie ca se duce cu ea, fie ca nu pentru ca ea nu il vrea. "There's no vice as advice!"
Elise & [url="http://i177.photobucket.com/albums/w214/bblisa/63.jpg"]BBLisa[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...