Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Dupa ce el a murit...


Recommended Posts

Am trecut de 2 ori prin drama asta. Prima data mi-am ingropat fiul in ziua in care implineam 21 de ani.A fost un soc enorm si n-am gasit puterea ,eu si sotul meu,sa ne consolam reciproc.Ne-am instrainat si apoi despartit chiar daca mai aveam un copil.Timp de 9 ani am plans,ne-am urat unul pe celalalt si fiecare aniversare a mea era un motiv de plans si depresie.Intr-un final am reusit sa ne regasim pt. ca a doua zi destinul sa ne desparta.A murit si el intr-un accident. Ani de zile m-am intrebat de ce eu,cu ce am gresit,ce pacate trebuie sa trag de mi-a fost data o asemenea soarta?Exact ceea ce-mi dorisem mai mult imi fusese luat.Am facut depresie,m-am gandit sa ma sinucid,am incercat sa ma autodistrug,am incercat si sa traiesc dar eram ca un sloi de gheata. Intr-o zi am vazut la TV un interviu cu o doamna extrem de optimista si placuta.Am inmarmurit cand i-am auzit povestea.Isi pierduse sotul si cei 4 fii.Reporterul a intrebat-o cum a reusit sa treaca prin asa o nenorocire si sa mai poata zambi.Stii care a fost raspunsul? "Eu am o deviza.In momentele grele trebuie sa gasesti ceva care sa te motiveze sa mergi mai departe" In momentul ala m-am intrebat daca eu am ceva care sa ma motiveze sa merg mai departe.Dupa 11 ani mi-am dat seama ca mai am un copil care statuse langa mine,calm,ma pupase in toti anii astia si eu n-o vedeam.Era doar durerea mea si nimic altceva.Am deschis ochii,sufletul si mintea si mi-am gasit motivatia in ea.Acum merg mai departe.Peste o luna se fac 15 ani de la moartea baiatului si 6 ani de la moarte sotului si inca ma mai doare.Am impartit sufletul in doua.Intr-o parte i-am pus pe ei si dragostea care le-o purtam si in partea cealalta am pus-o pe fica mea.Am inchis bucata aia de suflet cu toata durerea in ea si o mai deschid din cand in cand,doar cand sunt singura. Doi ani sunt putini ca sa te poti linistii.Va trebui sa inveti sa traiesti cu rana asta si sa gasesti puterea si motivatia sa mergi mai departe. ------------------------- In momentele grele trebuie sa gasesti ceva sa te motiveze sa mergi mai departe.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 24
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Imi pare f. rau de evenimentul care te-a coplesit... insa sa stii ca de cateva ori m-am gandit si eu, ce as face in asemenea situatii... cred ca pe mine m-ar ajuta f. mult muzica clasica si nadejdea in Dumnezeu, incearca sa ti-l apropii ca pe un prieten, fa-ti un obicei si roaga-te si vorbeste-i ca unui prieten care iti asculta toate necazurile, cere-i ajutorul si el nu te va lasa. [flo]Loma
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...