Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Cat de nociv este teflonul?


Recommended Posts

Si aici majoritatea spala vasele asa... umplu un vas cu apa, detergent, dat cu buretele, puse la scurs. Gata. LA inceput, imparteam un apartament cu un englez. Intr'o seara am mancat impreuna. Eu am gatit, el s'a oferit sa spele vasele. CAnd am vazut ce face il intreb: ce faci, nu le clatesti?? el: [:0] eu: pai detergentul nu e toxic?? el: nu, asa le spal de cand ma stiu .... eu: [:0][:0] Asa ca de atunci m'am invatat sa spal vasele si inainte si dupa masa... ----------------------------------------------------------------------- „timpul nu-i menajeaza pe cei care se cred in afara lui” (Francois Fayolle)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 24
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

  • 1 month later...
Intra pe Google, si cauta la "Tigai de teflon", si o sa gasesti un articol "Teflonul ucide". Eu am aruncat tot ce aveam acasa din teflon, tigai, prajitor de paine, si am achizitionat unele din titan. Inainte sa citesc acest articol am vorbit cu o persoana care lucra la inst. de fizica atomica de la Magurele si facuse acolo teste cu tigaile de teflon. Aceasta persoana mi-a spus acelasi lucru: tigaile din teflon sunt crima curata!!!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
Parerea mea e ca teflonul nu ucide si spun asta pt.ca locuiesc de 10 ani ìntr-o zona unde locuiesc peste 10000 de persoane care folosesc vase de teflon de 40de ani fara probleme.Daca teflonul ucide aceste persoane ìncet ìncet s-ar fi prapadit.Eu si fam. mea folosim vase de teflon de 10 ani fara probleme. Pot sa va mai spun ca din cunostintele mele cel mai bun interior de vase de teflon sau mai bine cele mai bune sìnt:teflon platino(platinium),titano si induction sistem pt.ca sìnt foarte rezistente datorita materialului de baza(aluminiu laminat)de mare grosime si de antiaderentul intern(titan) rezultatul procedimentului"plasma sprai", vin aplicate pe aluminiu materiale de ceramica care se amesteca creìnd o suprafata rezistenta la orice zgìrietura. Teflon platino e sistemul cel mai rezistent la zgìrieturi( ofera de zece ori mai multa rezistenta)datorita faptului ca ofera tripla grosime de material care contine particele minerale microscopice particulare ,dure care nu permit zgìrieturi nici cu obiecte metalice. Este adevarat ca aceste tigai sau vase de teflon ìn general daca nu sìnt de buna calitate sau sìnt zgìriate trebuiesc aruncate , cele de buna calitate sìnt ìntradevar destul de scumpe dar si calitatea e ìncomparabila. As pute sa va spun ca se fac nenumarate teste si controale pt.sanatate si destule probe pt a vedea rezistenta lor.Ar fi multe de spus despre aceste vase dar prefer sa ma opresc aici,nu vreau sa fac publicitate nimanui vroiam numai sa-mi spun parerea pt.ca cunosc destul de bine cum se produc aceste vase.Eu le folosesc fara probleme. http://community.webshots.com/user/mihaela2703
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...