Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ce alegem? De cine ne pasa ?


Recommended Posts

"El/ea s-a bagat.... Am inteles ca sotul/sotia care inseala e responsabil/a... Amanta/amantul nu are nicio vina.... Sotia/sotul inselat are o parte din vina(ca relatia n-a mers)... Copiii nu au nicio vina.... Intre amant/amanta si copii, ce alegeti ? Pentru ca trebuie sa alegeti, odata si odata, este inevitabil. Corect este sa-ti urmezi inima, sentimentele, nu? Daca nu mai exista dragoste intre sot si sotie nu trebuie sa tragi cu dintii de casnicie...nu ? Ce faceti cu copiii? Cu sufletul si sentimetele lor? Va spun ca ei simt cel mai mult...ei sufera dublu. De cine ne pasa mai mult ? De noi sau de ei?" Am copiat mesajul pe care l-am scris la subiectul "El/ea s-a bagat" pentru ca asa cum spune Try se poate discuta mult pe acesta tema... si mie imi pare cea mai importanta... COPIII in cazul in care unul dintre parinti inseala, cand exista relatii extraconjugale, amant/amanta. Pentru ca este foarte greu sa joci atat de bine teatru acasa ca totul este ok si tu sa ai un amnat/amanta la care vrei sa ajungi cat mai repede...sa arzi de nerabdare, de dorul ei/lui. Oare nu furi din timpul ce trebuia acordat copiilor tai? Ce alegi intre o seara cu amantul/amnata si o seara petrecuta cu copii tai? Cum le impaci pe amandoua? Cum te imparti ? Cum faci sa nu sufere copiii ?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 58
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

O gluma pe care probabil nu o vei gusta , cer scuze in avans [flo] Pt. timp cu amantul/amanta iei din timpul cu sotia/sotul Te duci la celalalt dupa ce adorm copiii sau cand sunt la scoala. [:D] Mai , cand ecva nu mai merge, nu mai merge si e bine sa se termine sau sa se repare fara sa tii cont de ce zice bunica , pisica , vecina , de faptul ca aveti copii. Copiii raman tot ai vostri , doar ca vor avea norocul sa creasca intr-un mediu mai normal , si nu in unul unde mama si tata nu se suporta , da' stau de ochii lumii impreuna. "Mult mai grava ar fi etichetarea nedreapta a unei persoane pe care nu o cunosc deloc " http://www.youtube.com/watch?v=GewaLNZ1100 http://www.flickr.com/photos/13005458@N00/
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ai dreptate Xio, eu sunt... mai bine zis am fost... un copil crescut intr-o familie in care parintii nu se mai iubeau (de cand am aparut noi cred pentru ca nu am vazut sentimente intre ei niciodata). Plus ca se si certau frecvent, se mai separau un timp.. apoi se impacau iar "pentru copii"! Crede-ma, coltofeanu, a fost cel mai rau lucru pe care mi-l puteau face! E catastrofal pentru evolutia ulterioara a unui copil (mai ales in plan sentimental) sa creasca fara sa vada dragostea normala dintre doi adulti! As fi fost de o mie de ori mai fericita si mai multumita sa imi vad mama zambind fie si langa alt barbat! Pe mine asta m-a afectat mult... de abia dupa ce am trecut de 30 de ani am inceput sa-mi mai rezolv din probleme! Mama mi-a spus de multe ori ca s-a sacrificat pentru noi, sa nu ne aduca alt barbat in casa, i-am spus si eu, tarziu din pacate, eram mari de acum, ca nu am apreciat acest sacrificiu, ca mi-ar fi folosit mai mult o mama pe care sa o vad ca infloreste, sa o admir si nu una cu o figura mereu de tragedie, ca nimic nu merge bine... de ce sa te sacrifici? Copii cresc, pleaca, au viata lor... adultul nu mai are decat o bucata de viata de trait si gata! Dupa... nu stiu daca mai e ceva! Anca
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

coltofeanu, mie mi se pare josnic sa invoci copilul ca argument sa retii pe cineva care pur si simplu nu mai vrea sa fie CU TINE. Nu cu copiii. Cu tine. Daca doi oameni nu se mai iubesc, asta e: nu pot sa se prefaca, sa mimeze, sa aleaga varianta cea mai avantajoasa: ar fi bine sa mai fie o familie sau sa nu mai fie... Oricum nu mai sint! Intre a constitui un cuplu si a fi parintii aceluiasi copil este o diferenta imensa. Ambii se pot ocupa in continuare de copil, copilul poate intelege ca e iubit la fel de mult, ca are si mama si tata, ii poate vedea pe amindoi foarte des - dar pentru asta trebuie pus intr-adevar COPILUL pe primul loc, nu faptul ca "nenorocitul asta a preferat alta femeie". "There's no vice as advice!"
Elise & [url="http://i177.photobucket.com/albums/w214/bblisa/63.jpg"]BBLisa[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Uite eu am sa raspund scurt. Pentru mine prioritatea numarul 1 in viata sunt copiii. Cu ei incep intotdeauna. Restul este doar dupa. Daca ar fi sa pun in ordine unreaza sotia mea iar eu ma las intotdeauna la urma. Pentru simplul motiv ca eu suport la o adica. Asa incat Copiii-> Sotia-> eu este ordinea mea si nu vad nici cel mai mic motiv sa schimb aceasta ordine. Marius Pernes www.marius.rdsor.ro / [url="http://community.webshots.com/user/mariuspernes"]Mai multe...[/url] [url="www.romleas.ro/legi/juridic.html"]Pagina legislativa[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Marius, am dat o "fuga" scurta si m-am uitat la pozele voastre! Si am inteles de ce gandesti asa! Copilaria mea nu a avut nimic in comun cu ce am vazut acolo! Singura data cand tatal meu a mers cu noi la mare... dupa vreo doua zile s-au certat iar, a luat un vaporas de jucarie pe care ni-l luasera cu o zi inainte si l-a calcat in picioare pana l-a facut zob... apoi a plecat. Noi eram cam de varsta fetitelor tale (sa-ti traiasca!).In rest nu era o persoana violenta fizic, nu a dat o palma vreodata in noi sau in mama! Anca
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Intr-o dimineata fiul meu mi-a spus "ziua oamenii mari fac ce vor copii si noaptea fac ce vor ei". Intrebare e ce vor copii?Evident o familie unita , cu mama, tata si copii. Cand acest lucru nu se poate realiza trebuie sa legem din doua rele.Trauma unui divort sau trauma unei relatii de toleranta intre 2 adulti ,straini, care ajung sa se urasca. Ce e mai putin rau?Cand sufera cel mai putin copii? Mami de [url="http://b5.lilypie.com/qZc8p2.png"]Razvan(07 martie 2004)[/url] si de [am] Cand Dumnezeu inchide o usa , intotdeauna deschide o fereastra.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Marius, nimeni nu cred ca a contestat faptul ca prioritari sint copiii. Daca mama si tatal se iubesc si se inteleg, e situatia ideala. Daca nu se iubesc si nu se inteleg, asta ii afecteaza si pe copii. Si, da, sint prioritari - ce faci in situatia asta? "There's no vice as advice!"
Elise & [url="http://i177.photobucket.com/albums/w214/bblisa/63.jpg"]BBLisa[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by asi
Intr-o dimineata fiul meu mi-a spus "ziua oamenii mari fac ce vor copii si noaptea fac ce vor ei". Intrebare e ce vor copii?Evident o familie unita , cu mama, tata si copii. Cand acest lucru nu se poate realiza trebuie sa legem din doua rele.Trauma unui divort sau trauma unei relatii de toleranta intre 2 adulti ,straini, care ajung sa se urasca. Ce e mai putin rau?Cand sufera cel mai putin copii? Mami de [url="http://b5.lilypie.com/qZc8p2.png"]Razvan(07 martie 2004)[/url] si de [am] Cand Dumnezeu inchide o usa , intotdeauna deschide o fereastra.
Asta ma intreb si eu?Cand sufera cel mai putin copiii? Copiii isi iubesc in egala masura si tata si mama. Cum vor intelege ca tata nu o mai iubeste pe mama si prefera sa iubeasca pe altcineva, iar mama locuieste cu un alt barbat . Cum inteleg ei problemele adultilor avand in vedere faptul ca la varsta lor percep viata altfel?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...