Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ce alegem? De cine ne pasa ?


Recommended Posts

Alexxia, este normal sa incerci sa rezolvi lucrurile...si, in cel mai rau caz, macar n-ai ce sa iti reprosezi. Sa nu zici ca ai mai fi putut sa faci ceva si n-ai facut. "There's no vice as advice!"
Elise & [url="http://i177.photobucket.com/albums/w214/bblisa/63.jpg"]BBLisa[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 58
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Alexxia, Depinde foarte mult de cum crezi tu ca poti trai in continuare langa un barbat despre care ai certidudinea ca te-a inselat, daca poti trece peste asta fara sa-ti otravesti sufletul ...incearca sa-i mai dai o sansa, ca sa nu te chinuie toata viata intrebarea "mai puteam fac ceva pentru binele copilului meu?" Am o prietena care a incercat, dar n-a putut trece peste infidelitate, de fiecare data cand il vedea isi amintea tradarea... Intrebarea este: el vrea o sansa? vrea sa incerce sa repare ce-a stricat? Isi da seama cat de mult rau v-a facut? Exista si barbati care iau a doua sansa ca pe o invitatie la "bis", daca tot n-au patit nimic prima oara, mai merge si-a doua...si-a treia..pana cand nu se mai intorc pt ca aleg ei, nu ca nu0i mai primeste sotia, sau se intorc la infinit, iar cea care iarta traieste toata viata ei o drama. Tu stii cel mai bine daca merita, oricum daca ei decizia asta b ine ar fi sa stabilesti pana cand esti dispusa sa astepti sa se indrepte lucrurile si ce se intampla in caz contrar/
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cu riscul de a fi contra curentului, care este sensul acestui topic? Ce se discuta aici si nu se putea discuta la topicul initial? Crede cineva ca barbatii stau si lectureaza pe aici cat de greu le e copiilor si ca rezultat isi suna amantele si le spun adio? Ideea principala mie mi se pare ca din momentul in care ai un copil nu mai existi ca persoana, nu mai ai dorinte si dreptul la viata ta si traiesti numai pentru copil(spre deosebire de alternativa de a le oferi o viata cat de buna posibil). N-as avea nici o problema cu persoanele care traiesc astfel si simt astfel daca atunci cand copilul creste mare sunt capabile sa il lase se sa desprinda de ele si nu au o criza de a se defini in afara de "mamica lui x". Solutia va fi disponibila in viitorul apropiat. Ii implantati masculului un chip prin care il veti putea urmari in timp real. If all else fails, look cute.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu cred ca faci alegerea care te face sa te simti impacata cu tine insuti. Daca tu nu esti impacata cu tine insati - este credinta mea ca nu vei lasa pe nimeni din jurul tau sa fie fericit sau nu ii vei putea sprijini in aceasta directie. Uneori ... a fi impacat cu tine insuti inseamna ... a te disocia de altcineva. Are costuri dure pe termen scurt. Si mai cred ca un copil care are ca parinti un cuplu in care dragostea, respectul si comunicarea sunt zdruncinate sau inexistente - este un copil f f traumatizat. Pentru copil, parintii sunt UNICUL model corect al lumii ... DUMNEZEU. Sigur ... asta pana cand copilul se maturizeaza si ... Dumnezeu se prabuseste in noroi. Coltofeanu, eu cred ca este o greseala sa crezi ca nu mai contezi si traiesti doar pentru copil (bine ... urmeaza sa vad). Cred ca si acesta este un model foarte periculos pentru copil. [gravi] 36S cu bb Vlad [baietel] http://bd.lilypie.com/STIcp2.png
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

va multumesc mult ptr sfaturi, intr-adevar, nu stiu cum si dc voi putea treceeste, dar...incerc. el...nu cred ca merita. isi doreste sa mergem mai departe, dar nu il vad dispus sa accepte prea multe pe tema asta, adik trecem peste si cu asta basta. cam nesimtit. va pup pe toti, iar referitor la trauma copilului care trece prin asa ceva...v-am dat exemplu sotului: cu toate ca a suferit mult, uite ca familia lui a devenit din pacate un exemplu ptr el....trist,nu as vrea sa se itample si copilului meu acelasi lucru...o zi buna!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Ideea principala mie mi se pare ca din momentul in care ai un copil nu mai existi ca persoana, nu mai ai dorinte si dreptul la viata ta si traiesti numai pentru copil(spre deosebire de alternativa de a-o oferi o viata cat de buna posibil).
Probabil de asta nu am avut eu curajul sa fac un copil! Pentru ca exact asta am urat eu la mama mea! Ca in loc sa imi ofere un model s-a transformat intr-o sclava! Fara sa i-o ceara nimeni! Mi-am dorit toata copilaria sa am o mama pe care sa o admir! Nu de care sa imi fie mila! I-am spus-o si ei cand am crescut de mai multe ori! Nu stiu cat a inteles! Insa raman la ideea ca poti fi si FERICITA si IMPLINITA ca persoana si sa ai si copii! Si cu putin noroc poate anul viitor am sa aflu![flo] Anca
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Off topic, Anca Vlad, scuza-ma, indiferent cum a fost mama ta, sunt sigura ca a facut tot ce a crezut ea ca este mai bine pentru tine. Crezi ca tu esti fata perfecta pe care si-a dorit-o? (asta ca sa pun o oglinda) Nimeni nu ne invata sa fim mame. Nimeni nu ne invata sa fim sotii. Nimeni nu ne invata cum sa fim bunici mai apoi. Invatam din mers si incercam sa facem ce este mai bine. Nu putem decit sa tindem catre perfectiune, dar suntem departe de a fi perfecti. Poate ca a fost prea devreme mama si sotie si nu a mai avut timp sa devina femeia. Poate nici copilaria ei nu a fost fericita, poate ca valorile pe care le-a primit de la mama ei au fost supunerea si ascultarea. Uf, inainte sa ma gindesc cum a fost mama mea, acum ma gindesc cum sunt eu pentru fata mea. Imi amintesc ca si eu eram putin revoltata pe mama mea in adolescenta. Dar dupa ce am devenit mama, am invatat sa o apreciez mai mult. Poate anul viitor vei face pace cu ea. [flo] Sigur se va stradui sa fie o bunica minunata. Poate nu va sti cum, caci nimeni nu se naste invatat. Intelege-ti mama, indiferent cum a fost ea. Incet, incet, o vei si iubi. On topic, Trebuie scos textul "Pina cind moartea ne va desparti" si inlocuit cu "Pina cind amanta ne va desparti". Sa putem accepta ca o normalitate ideea de amant / amanta. Ca na, tot n-au nici o vina!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...