Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Piatra Neamt ,Perla Moldovei (43)


Recommended Posts

'Neata! Vai, da' ce somn mi-e...[alcool][alcool][alcool]..mai bine beau ceva, sa stiu una si buna...[:D] Voi v-ati trezit?? Dati-mi si mie o cafea! O zi buna la toata lumea! P.S.: Ladyinred, medicul meu din Iasi se numeste Pintilie Radu Alexandru, la Cuza-Voda. Lora, mami de Iustina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 199
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

neata! am scris odata mesajul,l-am sters din greseala si acum o iau iar de la capat [bang][bang] dau o cafea pt voi [cafea][cafea] Ianusca bravo pt tunsoare,nu sta la frizerie?? Iully ma bucur,e bine ca te mai recreezi si tu un pic,caci stiu ca e greu cu doi! Laura cam asa ceva...[:D] Alexa ati rezolvat cu inundatia,ce urasc chestiile astea...la apartam anerior am avut si noi probl de genul asta [bang] ladyinred pai ar fi multe de spus,depinde f mult de noi cum ni-i educam de mici,conteaza si daca vin des in contact cu bunicii,devin muult mai alintati...oho ar fi multe de spus[:D]. Depinde mult si de copil,de ex eu acasa le dau doar apa,incerc sa nu le cumpar sucuri prea des,beau decat la diferite ocazii,sau le mai fac eu in casa.La scoala celui mare ii dau apa plata,vine intr-o zi si ma intreaba ca lui de ce nu-i dau suc ca lui x mama lui ii da la scoala suc.I-am explicat eu ce si cum,cred ca a inteles pt ca nu m-a mai intrebat niciodata nimic,dar nu pot sa stiu ce face el la scoala,daca nu bea de la altii. Si inca ceva,degeaba ii tot educam ca nu e voie inghetata,sau suc rece sau mai stiu eu ce,atata timp cat vine un alt copil si papa in fata lui,e normal sa vrea si el...ca vorba aia,e copil. Nu stiu exact cum sunt vin vacantele astea all inclusive(de fapt stiu,asa am fost acum vreo 3 ani la Neptun)poate in afara e muult mai frumos,dar ce vroiam sa subliniez,poate cand ai copii mai mari intr-adevar poti sa zici ca te simti bine si n-ai nici o grija,dar cand sunt micuti,1-2-3 ani,poti sa ai toate jucariile de pe lume ca tot nu-ti tihneste...asta e parerea mea.Eu sunt curioasa cum va fi anul asta la mare,acum ca au mai crescut nitel,dar sunt sigura mofturile nu vor lipsi [bang]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

neata fetele!!!!![hia] lora,super tigancusa ai[hippi][hippi]!!!!!stefi deja tipa pe langa mine sa o mai arat o data!!!si ii zice utinaaa,utinaaa!!!! ladyinred,sa stii ca am scris in ultimul mesaj pt tine despre med gine.dar nu specificasem ca e pt tine ca nu mai stiam sigur cine intrebase,mai dorm din cand in cand[neand],dar in rest sunt cu ochii[B)] mari pe aici;referitor la education bebe,mie imi place momentan la bebita mea ca ne intelege ,la varsta ei,atunci cand o lasam la bunici sau la altcineva si ii vb unde plecam ,in special ii zicem la servici,ea stie ca trb sa aducem bani si ceva bun,nu o pot lasa de ex.pe fuga si sa plecam imediat pe furis fara sa ii zic unde ,ca e jale,asa ca ne pupam si ne face pa cu manuta si totul e ok cand ne despartim,oricum vb mult cu ea si a inceput si ea sa vb ff mult.[pk][pk] cum e afara????vrem sa iesim dar cum se vede...tot ieisim. pupici carmen si stefi[pup][pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

In sfarsit si eu....dim n-a mers netul de-mi venea sa [(pc] pe geam. Adriana sunt sigura ca e totul ok. Stai linistita. ladtin red pai as face un subiect intreg daca ar fi sa scriu despre complexa actiune de a educa un copil/bebe. Oricum cel mai imp este sa-l educam fara sa-i incalcam liberul arbitru. Comportamentul il copie doar intr-o anumita masura. Cum transmitem valorile...hmmm...Cred ca mai important este sa educi cu dragoste de parinte si sa vb ca unui adult. Eu asa am facutsi chiar i-am spus ca 'x nu-i bun pt tine, este bun pt pers y' si chiar a inteles. Nu stiu cum va fi in timp, dar pana acu a funtionat. Educatia merge in paralel la copii si parinti, ca nu exista scoala pt asta. Loraaaa Iustina e mortala....[pup][pup][pup] Ana - mami de [bebic] Ecaterina-Maria si [majoreta] Casandra-Petronela www.elipetromed.ro
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[hia] ne-am intors! Lora super Iustina.Am vazut poze, filmulete...am admirat copila, mobila si chiar si oglinda[:D] Adriana succes la control.De ce tocmai la Viena?Si despre ce control e vorba? Ne-am intors in seara asta pentru ca sotul desi maine e liber, are ceva urgent de rezolvat la servici[xx(].Si era asa de bine si soacra ne-a rasfatat...lasa ca ne re-vedem in week-end[cool] Nu mai stiu cine ma intreba de soacra mea.Sta la Bodesti si da, ne intelegem bine, ca de' suntem tauroaice amandoua[bis] [url="http://community.webshots.com/user/carmen1977E"]POZE[/url] Carmen E. si [copil]Eduard-Costin (28.02.2003)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...