Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Timisoara, Impreuna! ( 111)


Recommended Posts

Mariutza a ajuns cu bine. Am vorbit cateva secunde , era suparata. Se pare ca trebuie sa ramana acolo [:(] ... si a mai adaugat ca se repeta istoria ca la Tg Mures [:(] Gata [fuga] la [nani] ca sunt restanta rau si maine trebuie sa am nervii f bine incretiti ca o sa ii intinda Emma la maxim [:(] [pup] la toate! Aida [pis][url="http://good-times.webshots.com/slideshow/560213253HHQTWS"]DISNEYLAND PARIS 2008[/url][pis]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 199
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

[:(]Mariaa sa fii tare....... Ehe si din dorinta de a ma racorii ies si eu pe geam ca omu si ma uit in gol si odata vad in blocu de vis a vis ceva......[wow]o vecinica in tzizi goale.....[:-)))][:-)))]offf ce face caldura din om.....draga de ea o inteleg......da cred ca nu isi da seama ca toata lumea o vede[:D] deya
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Vin si eu la cafa cu una aburinda [cafea][cafea][cafea][cafea][cafea] Aida s-a distrat Emma ieri? [pup] Deya faina priveliste ai? ohne worte [pup] Simo fii tare scumpo,ca mai e si hopul asta (iarasi... te confrunti cu o droaie de probleme si cu miticii e mai greu ca si cu ardelenii) ai grija de voi [pup]. Dana suna bine ciorbita,o lasi dulce sau o acresti cu bors sau zama de varza [pup],dar tu asa bine te simti deja de ai inceput un astfel de smotru,dar chiar cum intreaba si Deya, nu a facut circus Lori ca ai aruncat atatea obiecte neidentificate de la ea din camera [pup],cu parcul no comment intr-un oras asa frumos si cu atatia copiii sa nu fie un parc de distractii,daca chiar nu aveau bani sa il renoveze macar trebuiau sa il lase asa cum a fost,mai hotel sau shopping center lipseste la o aruncatura de bat din centru [:0]. Mie nu mi-a trecut nicic spatele si ieri am facut o laringita de abia pot sa inghit,cred ca am dormit vreo 3 ore numai azi noapte de frica sa nu inghit tabletele ptr gat ca am bagat en gross [:0]. O zi buna va doresc [pup] la toate. [url="http://www.onetruemedia.com/my_shared?z=24c9383cccafa2434e80e9&utm_source=otm&utm_medium=text_url"]Album Claudia[/url] [url="http://dctimisoara.blogspot.com/2008/04/banat-colt-de-rai.html"]Timisoara Impreuna[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[hopsieu] am facut si eu ochi ... de pe la 6 cand s-a sculat juniorul si-a dat trezirea la toata casa ... alexutzu e in crize existentiale, de vreo sapt incoace nu te mai poti intelege cu el, cum nu faci ce vrea urla, tot vrea sa faca numai cu mami, nu vrea sa se imbrace si sa se incalte cand iesim afara ... ce mai, ca la circ.... ieri ne-am dus la pediatra ca trebuia sa-i facem vaccinul ROR, ala de se face la 1 an jumate' dar noi tot am amanat sa-l facem ca ba a fost racit, ba nu stiu ce ... si-acu' am zis gata, il facem. ne-am dus ieri si iar l-am amanat cu o sapt ca ne-a zis dr ca are gatul putin rosu si ii mai iese si o masea si avea putina febra. probabil de aceea e asa de agitat saracul ... Clau, cu gatitul am lasat-o cam moale zilele astea ca mor incet de cald ... asa doar niste fripturi de-alea rapide si salate. azi a solicitat sotul mamaliga cu branza si smantana. asa ca asta o fi. mai, tare nasol cu spatele tau, ti-a dat dr si ceva unguent sa te dai? ca noi cand mai avem probleme dam cu bengay si are efect destul de bun. si daca te-a trimis dr la analize, fati-le , nu mai astepta. probabil esti si tu f obosita, nu ma mir cu 2 copii.... Mariaa, succes la bucuresti, sa se rezolve toate cu bine ... salutari la toata lumea [pup] Geta, mami de Alex
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata! Astazi treburi pe capul meu de nu le vad ... si aproape toate implica deplasari prin zone zdravan insorite asa ca ma gandesc cu groaza la ce urmeaza. Fulgerele de ieri seara au fost mageala, am vazut pe net ca cica joi seara va incepe ploaia abia. Aida, tin pumnii stransi! Maria, cum adica se repeta istoria de la Tg. M - care parte din ea???? Dorisache imi inchipui ce-i la Modex, cu fatada aia in plin soare toata ziua ... macar acasa ai aer conditionat. Deya culmea e ca nu s-a turat, din contra, i-a placut tare mult !!! Adevarul e ca era un haos TOTAL, oricum face o mizerie de nedescris, dar acum, cu boala mea, nici nu s-a mai facut curat cam de multisor. Stii ce face - zici ca-i veveritza? Aduna diverse obiecte din casa si le ascunde printre lucrurile ei. Iar daca e vb de vreo bratzara de-a mea, nu-i mare bai, da cand a facut figura cu cheile de la masina nu a fost prea bine. Clau, ma simt bine, si oricum n-am facut eu ff mare efort. Calin a fost cu smotru propriu zis, io mai mult am adunat si sortat plus sters cu detergent toate mobilele mari. Of, laringita? Pe asta numa ca ai "agatzat-o" de undeva ... Ai mey, grija de tine... Ciorba o las dulce, adica pun numa putzina smantanica. Katik, tot arestata la domiciliu? N-am reusi sa intru pe ms ... is prinsa iarasi rau de tot. Scuza un neuron obosit, dar cand e examenul? Geta, tu ce mai zici, cum te descurci cu caldurile? Laurelu, toti cupii is agitati de la caldura ... Meniul de astazi? Dragelor, va las si va doresc o zi buna! Mamica de spiridus "Nu inteleg cum o femeie poate iesi din casa nearanjata - e o lipsa de politete. Si nu poti sti niciodata, poate chiar aceea este ziua in care-ti intilnesti destinul. Iar in fata destinului trebuie sa apari cit poti tu de frumoasa." Coco Chanel [url="http://dctimisoara.blogspot.com"]NOI[/url] [grup] [url="http://community.webshots.com/user/elfica70?vhost=community"] Spiridusul meu drag [/url] [i]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Danutzo uite ca am atras-o si pe Geta in clubul bucatareselor,care a spus deja ca face azi mamaliga cu branza [pofta] si daca e si cu branza de burduf vreau si eu o potie [pup],bine ai venit in clubul mamicilor cu copiii razgaiati sa nu zic rasfatati,vai de capul nostru ca si la noi e vesnic circ,cu imbracatul,cu mancatul,cu spalatul,etc. Eu am vrut sa fac azi spanac dar am tocmai am realizat ca nu detine asa ceva in congelator,dar mergem oricum la cumparaturi ca vreau sa imi iau plante ptr portiunea de pamant unde a scos Helmut iarba.Ma ustura gatul de nebunesc si spatele asta numai trece [:(]. Spor la treburi, [pup] la toate. [url="http://www.onetruemedia.com/my_shared?z=24c9383cccafa2434e80e9&utm_source=otm&utm_medium=text_url"]Album Claudia[/url] [url="http://dctimisoara.blogspot.com/2008/04/banat-colt-de-rai.html"]Timisoara Impreuna[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salut fetele...caldura mare,mon cher!Bine ca avem AC la birou...ca ma topeam incet si sigur. Am vorbit scurt cu Simona,era la spital...am inteles si eu ca trebuie sa stea acolo cu mama ei...e oleaca suparata... In rest...nik nou...numar zilele pana la vacanta! Pupaturi! Ana-Maria,mami de[url="http://community.webshots.com/user/petenchea"]Alex&Luana[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ana cate mai is?(zile)[:D]I-a trecut arsura de soare lu Alex?Luana ce face? Claudia mai cum te procopsisi tu cu toate acu.....ti-o mai trecut gatuletu? Geta nu stiu daca ti-am mai raspuns........sunt studenta la Litere engleza -germana.....iamii ce bunatati eu nu mai am mancare[:D] Aida cum a fost azi? Mariaa?Ne dai un semn cand poti...sper ca sunteti bine Dana cand o ascuns cheile?Asta nu stiam......Imi aduc aminte cand am fost intr-un an la mare mai multe familii si au pierdut cheile de la masina[:D]mama mama ce teroare toate hainele scutura-le bineinteles ca nu le-am gasit pana intr-o zi cand si luat tanti a cui era masina niste blugi pe ea era prins inelu de buzunar[:-/] Si astea fiind zise zilele astea traiesc cu ultimele resurse[:D]sa va spun ca acu m-a apucat pofta de mancare?SI as manca orice....Ca s-a terminat mancarea de acas......si banii ii chibzuiesc..[V]offffff nu mai potttt deya
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare. Am terminat prima runda la serviciu si ma relax un pic, cu un pahar de apa minerala. Am descoperit una taaaare buna. Valcele ii zice si are muuuult magenziu. Din pacate o gasesc doar la Billa si pe acolo nu prea am drum ... Deya, draga de tine, e chiar asa grav cu banutzii? Iti dau eu exemplu de meniu pe timp de avarie - ia si tu o pita din aia cu semintze (sau o chifla), un pahar mare de lapte batut/kefir/iaurt de baut si parizer. Moama ce gustoasa e pe timp din asta canicular .... Sau o salata de rosii cu ceapa si branza sarata ... Cu cheile de la masina a fost pb sambata, cand sa plec la control la dr. Nu le gaseam nicicum pe alea cu telecomanda, am luat rezerva si, la intoarcere acasa, banuind cam ce si cum, le-am gasit in sertarul de la nopiera ei... Clau, pai asa bolnavioara si te agiti cu pusul plantelor? Ce sa fie, flori sau legume? Stiu ca-s tare greu de ingrijit, noi avem la casuta cateva straturi, dar cum mergem rar ii vai de ele.... Cat despre rasfatul lui Lori, atinge cote alarmante. Bunica-sa nu mai reuseste sa o stapaneasca nicicum, trebuie sa ma implic mai mult ca altfel nu stiu unde ajungem. Geta, pai nu-i de mirare ca e agitat, gat rosu, masea, febra, caldura de afara, saracutzul de el ... cred ca si un om mare ar fi cu toane rele. Poate ar fi mai bine sa amanati vaccinul pana mai trec un pic caldurile ... ca astea dau tot felul de chestii la copii... Ana, da Simonelu e suparata doar ca trebuie sa stea acolo si are pb la serviciu sau sunt ceva probleme de sanatate mai grave decat se asteptau? In lipsa de Laurel dau tonul cu meniul: mic dejun: lapte cu musli Pranz: ciorba alba tzaranesca cina: salata de conopida cu sunca de casa Eh? Va place? Si inca ceva, pentru mamici cu nervii cretzi. Am decoperit o chestie. Lori are maina sa mazgaleasca peretii si mobilele. Cu creioane, cu carioci, cu rujurile mele, cu orice scrie si ii cade in mana. Am incercat n-spe metode de dezvatare, da n-a mers ... Insa zilele trecute mi-a venit oidee GENIALA!!! In momentul in care am prins-o inercand sa lipeasca o acuarela umeda pe dulap i-am luat desenul, l-am pus la uscat, l-am bagat pe urma intr-o folie din aia de se tin actele (transparente, pt dosare....) pe care am prins-o in doua pioneze (la cum arata zugraveala doua gauri mici ce mai conteaza) langa patul ei. Si i-am spus ca daca nu mai mazgaleste peretii si mobilele zilnic cel mai bun desen il punem in "rama" de pe perete. A fost asa de incantata ca o sa aiba si ea tablouri pe pereti incat am liniste..... Mamica de spiridus "Nu inteleg cum o femeie poate iesi din casa nearanjata - e o lipsa de politete. Si nu poti sti niciodata, poate chiar aceea este ziua in care-ti intilnesti destinul. Iar in fata destinului trebuie sa apari cit poti tu de frumoasa." Coco Chanel [url="http://dctimisoara.blogspot.com"]NOI[/url] [grup] [url="http://community.webshots.com/user/elfica70?vhost=community"] Spiridusul meu drag [/url] [i]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...