Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Timisoara, Impreuna! ( 111)


Recommended Posts

Saluti si de la mine... De Simonelu' nu stiu nimic...era suparata ieri ca a trebuit sa faca iara scandal ca sa fie auzita si in plus va trebui sa stea acolo ca insotitor cu mama ei,ca altfel nu o tine pe mama in spital...deci e nasol,ca probabil sunt iar treburi de aranjat cu serviciul. Deya,AMR-ul este 5 zile cu tot cu vichend si inca doua saptamani pana la plecare...Alex se cojeste deja si e negru ca un tigan.[:D] Dana...noi am trecut deja de faza cu inramatul creatiilor...succesuri maxime![cool]Sa ne spui ce scrie la rezultat... Claudia...pai am tot zis,bre,unde merg si ce fac...iaca:in 11 sau 12 iulie plec catre Medias,stam acolo pana prin 15 si pe urma plecam catre Cta.Acolo stam maxim vreo 3 zile si pe urma urc in nord,catre Iasi...vizitez niste pretenari si.. .din Iasi...Dumnezeu cu mila!,unde ma duce gipiesu'.Asa am facut si anul trecut,in ambele excursii,am mers unde ne-a dus drumul si soseaua.Ma rog,anul trecut scopul era sa vedem cele mai importante puncte de interes turistic si istoric,anul asta telul e sa ajungem la racoare la munte...[^] Laura,copilasii mi-s ok...Luana nu are treaba,iar Alex se cojeste...Mai oleaca si o tundem cum zici si tu ,pe meleagri romanesti si,de ne ajuta Dumnezeu sa fim sanatosi si sa avem si banuti...poate si peste hotare....dar mai spre toamna...Da,may,nu ma lasa asta sa aprind aragazul,pe bune.[:D]Unii ar spune ca am fantezii sexuale,dar chiar asa este...sa mor de n-oi uita sa fac o amarata de supa...Pai am mai cumparat de la Real...si de la Billa...gata preparat.Problema e ca nu se consuma,oricat de putin as cumpara...ca luam din ce dorim cate putin si tot ramane si trebuie aruncate p-orma...hrana rece...asta este,asta balotam! Ai grija cu balamalele...de la o varsta cam ruginesc...si eu am probleme de genul asta si uneori ma trec niste dureri de ma sfasie...[V] Aida,cum e?Ce ati facut? Gabriela19,imi pare rau ca nu te pot ajuta.Si eu stau in chirie din 2002 si am gasit apartament din ziar,nu la cunostinte.Pretenuta ta sa cumpere Publitimul si sa caute acolo...preturile sunt oricum mari,oriunde ar inchiria...succes! Dorisake,ramane cum am discutat...In conced' plecam in 11 sau 12 Iulie...mai oleaca![^] Silvana,pai nu se cheama ca esti sofer daca nu zgarii colea olecuta masina,nu?Sa aveti bafta cu mutatul...De ce 4 persoane?E vorba si de mama ta? Mihi,insanatosire grabnica lui Lori...daca are varicela... Dana alexa....deci ai scapat de dracu si ai dat de ma-sa...ufaaa...daca cu Paul a fost mai simplu,imi imaginez cum e cu al batran...te toaca psihic...s-a cam dus pe apa sambetei concediul vostru...Multa sanatate! gabitza25,eu merg de obicei la UMT.E 10 roni intrarea,e curat,iar in week end destul de aglomerat.La alte stranduri inca nu am fost si nici eu nu stiu unde e Heaven... No,gagix,va pup si sa auzim numai de bine!Mai vorbim! Ana-Maria,mami de[url="http://community.webshots.com/user/petenchea"]Alex&Luana[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 199
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

A veniiiiiiittt aapppaaaaaaaaaaaa[batetoba]mama mama ce m-am mai spalat.cee bineeeee e acu[:D]Vad ca postarea mea de aseara nu o ajuns Doris multumesc de intentii[pup]rezist eu pana poimaine....supa Rollton pateu gasim noi...Ines ce face? Ana nu mai e mult[:D]Ce frumos asa imi doresc si eu sa ma urc in masina si sa o iau unde ma duce soseaua...Foarte frumos la Iasi off ce dor mi de mooldova...de cand cu popica parca m-am indragostit si mai tare de partea aia de tara. Danitin ce a zis doctoru?Sper ca esti bine.. Aida voi ce faceti? Geta v-ati mutat la casa?sau ai scris si eu nu am citit Clllaauuuddiiaaaa azi ce faci de papa?Cand vii la Timisoara? Gongy stii petele alea care ies de la ficat maro?Trebuie tinut regim ?S-a trezit ieri dimineatza un prieten de al meu plin pe maini si i-a dat de la farmacie doar niste vitamine.Ai idee ce sa mai faca? Silvana ati rezolvat? Katik unde esti?Lormi te-am mai vazut la alt subiect, la Emma parca ce mai faci? Mihi cand va intoarceti? Ma duc sa trag pe ultima suta de metri[pup] deya
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ceau Deya, as fi vrut eu sa ne mutam la casa ....[:D], dar nu, nici vorba, am schimbat doar apartamentul .... adica ne-am mutat de la 2 camere la 3 mari si late .... ca nu mai incapeam in 2 [:D]. la casa ajungem doar pe weekend adica la arad la parinti .... tu din ce oras esti, parca am inteles ca nu esti din timi, doar studenta aici, nu? am inteles bine? ca nici nu ma mai pot concentra din cauza caldurii, acusi o iau razna .... bye Geta, mami de Alex
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eh Geta las macar v-ati mutat la spatiu mai mare.Eu sunt din Resita,nu bas departe da total diferit de Timisoara.Adica mai mic si mai linistit.....mai am 2 zile si plec acas.Abiaaaa astept nici pofta sa invat nu mai am da ce sa fac....ma chinui sper sa si reusesc......[pup] deya
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Deya...mai lasa-l pe popa in pace...[:D] Daaaa,sunt foarte frumoase si pitoresti partile alea de tara...inca mai contin vechile obiceiuri si traditii,pe ici pe colo,chiar daca sunt acuma numai pentru turism.Daca vei ajunge vreodata in partea de nord a tarii,dincolo de Radauti...catre Putna si cobori in jos,apoi,catre Gura Homorului,spre Vatra Moldovitei si Sucevita...ai sa vezi salbaticia padurilor,sa le admiri,parte din ele sunt neumblate de picior de om...in unele sunt copaci vii,dar si prabusiti ce stau acolo de pe vremea lui Dragos Voda si a lui Stefan cel Mare-de ar avea gura sa spuna legendele,nu?[:)].Sa vezi acolo frumusetea caselor si a oamenilor aceia in majoritate roscovani,cu obrajii rosii de sanatate si cu ochii albastrii si limpezi ca cerul verii...Sa tragi in piept aerul atat de tare de munte ca te ineci si care miroase atat de puternic a brad.Si ca sa revin in secolul 21...sa vezi acolo sosele ca-n palma,pe care zbori cu 150km/h si ai senzatia ca stai pe loc...oare de ce acolo se poate si in Banat sau alte parti nu? Da,Moldova e frumoasa,iar cireasa de pe tort este Bucovina.La manastiri,da...e ok sa mergi si sa vezi...insa eu dupa 4 manastiri deja vorbeam limbi straine,le amestecam...toata arata cam la fel...nici la ora asta nu mai stiu sa spun cate am vizitat si cum se numesc....Normal,cea mai importanta(dupa a nu stiu cui clasificare),Putna...o am in fata ochilor si acum....[:D]Imi amintesc ca aveam vreo 16 ani cand am citit prima data "Neamul Soimarestilor"...pfuai![:D]Eram lulea dupa caracterul Stefan cel Mare,il visam(si ce vise[:I]...),povesteam la toti episoade din carte...nebunie! [:D][:D][:D]Hehehehehehehe...hai ca m-am starnit acuma:nu stiu daca ai apucat sa citesti din urma,anul trecut am facut Bucovina cu niste musafiri din USA si in fine,la Putna(ca la fiecare manastire vizitata, ma puneam sa povestesc ce mai stiam si eu de pe la scoala si ce mai scria pe acolo pe afise si pietre...in engleza,evident...) ma pun io pe legendat despre Putna si,normal,in special despre domnitor,nu?[olala](intre noi fie vorba si acuma mai scot cate un oftat...)Si ii povestesc eu dnei americance despre Stefan cel Mare si Sfant,cum a venit el pe tronul Moldovei,fapte de vitejie,cat a domnit,cati copii a avut,cate neveste si cate amante...si incerc sa i-l descriu prin ochii mei si,printre altele,ii povestesc despre Sadoveanu(nus' cat o inteles ea cine a fost Sadoveanu si ce treaba avea el in istorisirea mea) si de romanul lui si,evident...cat am fost eu de indragostita de domnitor[:D].Nah bun...ma asculta femeia,m-a si inteles cu tot ce i-am povestit,facea ochii mari si casca gura asa cum fac americanii...si,la finalul de tur al muzeului Putna,undeva intr-un colt,este tabloul acela mare,aproape in marime naturala,a domnitorului....luminat atat de frumos si pus atat de bine in valoare...Imagineaza-ti ca m-am oprit cu balele curgandu-mi la genunchi la tablou(mi-or fi iesit si ochii din orbite?)[:D],extaziata si mandra ca sunt si eu colea cu sange de moldoveanca prin vene...La care americanca vine usurel din spatele meu...cu gura cascata,ochii pan' la ceafa si respirand repejor...si imi sufla printre dinti:"Acum intradevar iti pot intelege exaltarea cand povestesti despre regele asta al vostru...ce barbat frumos!".Si am ramas amandoua,ca toantele,vreme de cateva minute admirand pictura,cu gura deschisa,evident...Ne-am revenit si ne-am mai domolit olecuta entuziasmul spunandu-i dnei americance ca voievodul avea aproape 1,60 inaltime si ca ii trebuia scarita sa urce pe cal....insa chestia asta se compenseaza cu ditamai sabioiul pe care-l manuia.Ne-am uitat una la alta,ne-a bufnit rasul si ne-am intrebat reciproc in engleza:"Si....chestia aialalta....cat o fi fost?!"[:D] Gata cu aberatiile[:D]...De fapt vroiam sa spun ca vizitatul Moldovei din nou....s-ar putea sa cam pice.Iesenii pe care trebuia sa-i vizitam vor fi la Mangalia,asa ca ne vom vedea cu ei la Cta,dupa care vom pleca impreuna la drum,spre primul obiectiv care ar fi Trasfagarasan.[cool] Ana-Maria,mami de[url="http://community.webshots.com/user/petenchea"]Alex&Luana[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ana vesnic indragostita de [RO] si eu... [:D] dar din pacate nu am posibilitatea sa vad toate locurile frumoase din Ro,al meu nu e curios..stii tu [neand],deci la mila gipiesului,cool! [pup] mai din cate stiu eu heaven e cel mai fain,e cel mai nou strand si e in spatele Stadionului Dan Paltinisan,dupa poligon mai mergeti otzara, mai e cam scumpa intrarea acolo cred ca e vreo 20 de lei,numai stiu de anul trecut . Deci eu acu am rasarit de prin pat asa de rau mi-a fost,am facut si febra si sunt coapta,nu pot misca capul de durere,ce-i drept nici am baut cafea numai acu mi-am facut un expreso,de dimineata am baut ceai de musetel,acu a plecat Helmut la lucru asa ca numai pot sta in pat dar sunt Ko,nici spatele nu mi-a trecut si gatul tot mai tare ma doare,bnine ca e Deni in excursie si merg mai tarziu dupa ea la scoala,inca nu stiu sigur la ce ora vin ca inca nu m-a sunat,Andi se joaca la nintendo,e putina liniste momentan,mancare nu am mai facut ca am mai avut spanac,am prajit numai niste paine cu ou,mai Deya nu ai venit ieri la mine sa manci![pup], sa vad cum ma simt poate gatesc ceva daca nu dimineata,sambata vrem sa mergem la un magazin romanesc sa luam pasta de mici si mai vad eu ce gasesc pe acolo, pufuleti [:D],cine m-a intrebat cand vin...acusica cand i-au copiii vacanta prin 24 iulie cred,am vrut sa venim cu avionul dar nu am gasit nici o oferta in perioada aia si a fost peste 1000 de euro,asa ca venim cu pletl,20 de ore o sa fac 13,14 dar asta e. Laura tu ce ai la genunchi fata si Speedy Gonzales e iarasi in alerta la Andi nici nu ii mai pot numara juliturile,de cand merge pe bitzigla cade zilnic,tot e plin in coate si in genunchi de julituri,te-ai uitat pe site-ul cu torturi? Geta io tot nu am inteles unde stai,pe Ana Ipatescu undeva parca aia e linia lui 7,nu prea am habar de zona aia,e cam departe de drdp,voi ce faceti pe caldurile astea [pup]? Merg ca numai vad bine deja,imi plezneste capul de durere,mai bag un paracetamol imediat. [pup] la toate. [url="http://www.onetruemedia.com/my_shared?z=24c9383cccafa2434e80e9&utm_source=otm&utm_medium=text_url"]Album Claudia[/url] [url="http://dctimisoara.blogspot.com/2008/04/banat-colt-de-rai.html"]Timisoara Impreuna[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dana am uitat,da sus in fata casei a defrisat helmut o parcela cu gazon si am facut un aranjament floral,in curte iti povesteam eu ca nu ma bag ca e socru serif acolo, avem trandafiri frumosi jos,hai sa iti arat gradinuta de sus : [url="http://www.onetruemedia.com/shared?p=6395b59751c0689522d3cb&skin_id=406&utm_source=otm&utm_medium=text_url"]gradinutza[/url] [url="http://www.onetruemedia.com/my_shared?z=24c9383cccafa2434e80e9&utm_source=otm&utm_medium=text_url"]Album Claudia[/url] [url="http://dctimisoara.blogspot.com/2008/04/banat-colt-de-rai.html"]Timisoara Impreuna[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Is turbata ... inca astept. L-am sunat pe dr., a zis sa revin dupa ora 14,am revenit, acu cica peste 15 min. Si eu fierb in suc propriu ... plus ca azi am avut numa treburi incurcate si naspa de rezolvat. Mamica de spiridus "Nu inteleg cum o femeie poate iesi din casa nearanjata - e o lipsa de politete. Si nu poti sti niciodata, poate chiar aceea este ziua in care-ti intilnesti destinul. Iar in fata destinului trebuie sa apari cit poti tu de frumoasa." Coco Chanel [url="http://dctimisoara.blogspot.com"]NOI[/url] [grup] [url="http://community.webshots.com/user/elfica70?vhost=community"] Spiridusul meu drag [/url] [i]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da, Ana 4 persoane pentru ca e si majka aici ... si dupa ce pleaca majka vine soacra-mea[help] inca nu am nici o veste de la office si ma stresez deja. Tare frumos scri tu de Romania, unul din regrete e ca n-am avut bani sa vizitez tara, dar cine stie ... Dana, tin pumnii sa fie bine, ai aflat ceva intre timp? Maria, imi pare rau ca se repeta istoria Tg Mures, ma gandesc la voi Doamne ajuta! Geta, in toata nebunia cred ca is singura care nu ti-am urat bun venit la noi, adica la ele, ca, asa cum am mai scris, si pe mine ma tin cu chirie[:D] deci bun venit, sedere placuta si nu te speria asa suntem noi ... dar ne tratam[hot] Claudia, frumoasa gradina ta. Cum mai esti cu spatele? Sa fac o gluma ... un profesor de la lucru de la mine zicea ca atunci cand te doare spatele trebe sa schimbi pozitia[sex] Silvana si Paul [url="http://community.webshots.com/user/silvana1075"]Poze cu noi[/url] [url="http://dctimisoara.blogspot.com/"]blog DC, Timisoara impreuna[/url] Daca nu poti trece prin munte, ocoleste-l. Daca nu poti sa-l ocolesti, treci peste el. Daca nu poti trece peste el, intreaba-te daca este chiar atat de important sa ajungi de cealalta parte. Daca este, incepe sa sapi un tunel
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...