Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ce s-a schimbat ?


Recommended Posts

quote:
Originally posted by Alex2
Cami, nu e bine nici sa nu spui 'nu' daca raspunsul e nu. Sexul nu e o obligatie, nu e o datorie pe care o onorezi. Daca nu vrei, e ok sa-i spui sotului 'nu', si ar fi bine ca el sa inteleaga. Si el la randul lui a avut momente in care nu a avut chef, si nu a fost sfarsitul lumii. Mai bine sa stie ca azi nu te simti pregatita, decat sa o faci din obligatie. Alexandru ______________________ Am risipit timpul sau timpul m-a risipit pe mine?Daca am ochii deschisi de ce pasesc in intuneric?M-am contopit cu el si m-am pierdut in abisul gandurilor infinite.Stiu ca nu stiu nimic si nici macar asta nu stiu.Cand voi inceta sa exist am o armata de ingeri in suflet si una de demoni in sange.Si totusi,sunt doar o fiinta asteptand...
Si totusi , cunosc din relatarile altor femei ca unii barbatii considera ca este o obligatiei a sotiei , ca doar de-aia s-a castorit cu ea [bang][bang][bang]. Ceea ce nici mie nu mi se pare deloc corect , pentru ca sotia nu este un bun pe care l-ai "cumparat " printru-un contract numit "certificat de casatorie " . Sau alta varianta.... unii soti cred ca , dupa trecerea unui numar de ani , nu trebuie sa mai treaca prin toate fazele ... tandrete ,preludiu ,declaratii , ci femeia ar trebui sa accepte foarte usor o partida de amor . De multe ori , barbatii nu inteleg acest lucru si considerand ca sunt loviti in orgoliu de refuzul partenerei , incearca sa se razbune prin alte metode... de ex. in modul de a comunica , in rezolvarea unor problme gospodaresti de zi cu zi etc. Ce am scris nu se refera in mod expres numai la mine , cu toate ca , uneori , ma lovesc si eu in casnicia mea de asemenea "razbunari " din partea sotului ... totul se rezolva[xinpat]dar asta nu inseamna ca o fac din obligatie, pentru ca nu accept pana nu trecem prin preludiu ( sunt oare eu mai ciudata ?)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 28
  • Creat
  • Ultimul răspuns
quote:
Originally posted by coltofeanu Si totusi , cunosc din relatarile altor femei ca unii barbatii considera ca este o obligatiei a sotiei
Asta probabil ptr ca nu stiu sa castige dorinta sotiei ptr el si ptr actul sexual prin alte metode, decat prin constrangere, prin obligare. Dar vina cred ca ii apartine si ei, ca se lasa santajata emotional. Pe propriul nostru corp noi suntem stapani. Alexandru ______________________ Am risipit timpul sau timpul m-a risipit pe mine?Daca am ochii deschisi de ce pasesc in intuneric?M-am contopit cu el si m-am pierdut in abisul gandurilor infinite.Stiu ca nu stiu nimic si nici macar asta nu stiu.Cand voi inceta sa exist am o armata de ingeri in suflet si una de demoni in sange.Si totusi,sunt doar o fiinta asteptand...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by Alex2
quote:
Originally posted by coltofeanu Si totusi , cunosc din relatarile altor femei ca unii barbatii considera ca este o obligatiei a sotiei
Asta probabil ptr ca nu stiu sa castige dorinta sotiei ptr el si ptr actul sexual prin alte metode, decat prin constrangere, prin obligare. Dar vina cred ca ii apartine si ei, ca se lasa santajata emotional. Pe propriul nostru corp noi suntem stapani. Alexandru ______________________ Am risipit timpul sau timpul m-a risipit pe mine?Daca am ochii deschisi de ce pasesc in intuneric?M-am contopit cu el si m-am pierdut in abisul gandurilor infinite.Stiu ca nu stiu nimic si nici macar asta nu stiu.Cand voi inceta sa exist am o armata de ingeri in suflet si una de demoni in sange.Si totusi,sunt doar o fiinta asteptand...
... cred ca se mai numeste si compromis ... Le-am intrebat cum pot accepta asa ceva si mi-au insiruit o suta de motive pentru care lupta sa-si pastreze casnicia ... este tata bun , singurul finantator al familiei etc. Pe de alta parte barbatii se plang de indiferenta sotiei , dar oare nu au si ei o parte din vina ca relatia sexuala nu merge ? Si asa cum spune Alina , cand se apropie timpul... devine agitata... nu asta ar trebui sa simta o femeie pentru barbatul ei , daca el a facut-o fericita , indiferent cat de obosita ar fi .Cred ca vina o poarta si el ...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ei, uite, compromisuri din astea numai femeile pot face.[xx(] Pai decat sa stai pe spate sa te uiti in tavan ani de zile la rand, mai bine fara. [alcool] Si personal, cred ca as aprecia mai mult sa-mi spuna, pur si simplu azi nu ma simt in stare sa facem sex, decat sa caute motive, reale sau nu. Alexandru ______________________ Am risipit timpul sau timpul m-a risipit pe mine?Daca am ochii deschisi de ce pasesc in intuneric?M-am contopit cu el si m-am pierdut in abisul gandurilor infinite.Stiu ca nu stiu nimic si nici macar asta nu stiu.Cand voi inceta sa exist am o armata de ingeri in suflet si una de demoni in sange.Si totusi,sunt doar o fiinta asteptand...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ma ingrozeste ce citesc aici desi, stand sa ma gandesc, se incadreaza atat de bine in profilul "femeia in Romania". De ce ar trebui sa faci eseu cand vrei sa spui "nu"? Adica "cu tot regretul, dar nu am chef" nu e mai simplu si mai rapid. Cat spui povestea aia cu avoinul reuseai sa te speli pe dinti. Daca vorbim aici de o femeie care ar zice nu cu lunile, da atunci ar fi o problema si ar trebui sa explice juma de ora care e problema, da atata timp cat totul e normal nu vad de ce trebuie sa pregatesti o intreaga aparare pentru un simplu "nu". Cand tu nu vrei ceva si esti constans impotriva vointei tale sa faci acel lucru se numeste abuz. Keep the promises you make to yourself.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Compromisuri cred ca fac si barbatii.... citeam ca ea isi dorea , dar barbatul , cam "puturos" din fire , mergea pe ideea ca mai rarut e mai dragut .... insa, cand o vedea pe ea agitata , suparata si pusa pe cearta ... zice : " Hai , fie cum vrei tu..." dupa care purcede la prestarea activitatii sexuale .[:D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cei mai multi barbati nu fac compromisuri daca nu vor sex. AU fost topicuri si topicuri, rauri-rauri de femei disperate ca partenerii nu vor si nu vor. Ca o curiozitate barbatii astia de care spui atunci cand refuza fac povesti despre cat de obositi sunt si ca se trezesc dis-de-dimineata? Keep the promises you make to yourself.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...